Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28+4 hetes kismami vagyok!...

28+4 hetes kismami vagyok! Nagyon félek,és rettenetesen idegesít,hogy mi lesz ha megszületik baba. Ti hogy vagytok ezzel? Nem aggodtok?

Figyelt kérdés
Ez a rohadt ország,jól tönkretették!sok munkahely megszünik stb..miböl neveljük?miböl élünk majd?Ti hogyan és mit gondoltok ezzel kapcsolatban?
2009. márc. 31. 07:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 27+2 hetes vagyok.A munkaszerződésem most jár le, pont ma:( A páromnak sincs épp jó munkahelye most, keveset keres.Van törlesztőnk, most ugye a válság miatt jóval több lett, pontosan 20.000.-el.

Nemtudom mi lesz még, de egy biztos.Örülök, hogy az én drágám itt növekszik a pocimban.Nehezen jött össze, és annyira vártuk már.Igaz nemjókor érkezik ebbe a ..... országba, de engem boldoggá tesz.Minden erőmmel azon leszek, hogy neki jó legyen:)

Félek én is, márcsak a lakás miatt is.Nem szeretnénk elveszíteni.

Legszívesebben kimennék külföldre, mert itt megélni NEM lehet.

2009. márc. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezek a félelemek mindenkiben benne vannak,akik felelősséggel gondolnak a jövőjükre.Én már számtalanszor megkaptam,amikor panaszkodtam a félelmeimről,hogy akkor minek vállaltunk gyereket?Egyrészt a gyerekvállalás nem szabadna,hogy anyagi kérdés legyen,másrészt tavaly szeptemberben még legrosszabb álmunkban sem gondoltuk volna,hogy egy hónapon belül ilyen rosszul alakulnak a dolgok.Mindenkinek nehéz most,nekünk lakáshiteleseknek meg főleg,de azt gondolom,hogy egy kisember élete nem feltétlenül lesz attól szép és boldog,hogy több százezer forintos babakelengyéje van,hanem attól,hogy szeretettel várják a szülei.Amennyivel kevesebb anyagi jut neki,annál több figyelem és szeretet.Ez a lényeg!
2009. márc. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is agyaltam ezen. tavaly augusztusban estem teherbe. Ha előbb jött volna ez a válság, biztos nem vállaltuk volna a kicsit. Ez van, nem mérgelődök, mert felesleges...
2009. márc. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért ennyire nem rossz a helyzet. Mi nem azért vállaltunk gyereket, hoyg majd az állam eltartsa, hanem felkészültünk minden eshetőségre. Tehát mi nem is félünk.
2009. márc. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem más sem azért vállal,hogy az ország eltartsa.De vannak akik dolgoznak rendesen és megérdemelnék az a kis pénzt pl.családi pótlék....akár szoc.pol. és attól veszik el. Aki meg sorra szüli a gyerekeket és abból él,azt meg támogassuk.IGAZ?

Elég szomorú néhány ember hozzáállása.


Kedves kérdező: én is aggódom...mondjuk könnyebb a helyzetünk,mert az én párom kint dolgozik és így valamivel jobban élünk,bár most építkezünk...és azt tervezzük,h lehet kimegyünk mi is vele majd ha megszületik a pici.Itthon kilátástalan a helyzet. :(

29hetes

2009. márc. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Persze, idegesítő a mai helyzet, főleg, hogy semmi sem történik annak érdekében, hogy az ország hamar kijusson a bajból... és persze a családoktól veszik el a legtöbb támogatást... ha megszűnik a szoc.pol, foggalmama sincs, mikor lesz saját lakásunk...az albérlet meg csak viszi a pénzt. De szerintem az a lényeg, hogy a baba szeretetben nőjön fel, ahhoz pedig csak a szüleire van szüksége! Eddig is sikerült megteremtenünk az anyagi hátteret, ezután picit jobban összehúzzuk a nadrágot, de meg fogjuk oldani! Nem szabad teljesen elkeseredni! (gondolj bele, a világháborúk idején is születtek és felnőttek gyerekek, annál azért ma jobb a helyzet...)

2009. márc. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!