Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Párom családjában az egyik...

Párom családjában az egyik testvére nagyon a másik enyhén szellemi fogyatékos. Mennyi az eséje hogy a babámnak is lesz valami baja? Sajnos nem tudunk többet a családjáról mert őket örökbe fogadták.

Figyelt kérdés
2009. márc. 31. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
azt nem lehet tudni, hogy mitől lettek betegek? úgy értem, genetikai betegség-e (pl. dawn kór), vagy esetleg az anya a terhessége alatt szedett össze v.mi fertőzést, és amiatt lettek betegek? nem mindegy. ha az előbbi áll fenn, akkor van esélye, hogy nektek is beteg gyereketek lesz. ha az utóbbi, akkor nincs összefüggés.
2009. márc. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint minimum 3-an vannak testvérek a párodék, és mindhárman örökbefogadottak? Mert akkor semmi esélye, hogy a babádat befolyásolná, hiszen nincs vérbeli kapcsolat.

Hacsak nem vérszerinti testvérei a párodnak. Ha így van, akkor a baba vállaláa előtt érdemes genetikai tanácsadásra manni.

2009. márc. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindhárman édestestvérek!!És a baba pedig már úton van,10 hetes vagyok.Annyit tudni az édesanyjukról hogy kicsapongó életet élt,hogy ez pontosan mit jelent nem tudjuk.Ezért is félek nehogy baja legyen,de remélem csak valami alkoholista volt az anyjuk.
2009. márc. 31. 10:49
 4/9 A kérdező kommentje:
Elsőnek:semmi down kór nincs és ilyesmi sem,de nem tudjuk mitől lettek betegek.
2009. márc. 31. 10:51
 5/9 anonim ***** válasza:

A második vagyok:

Ilyen esetben elvileg az orvosodnak fel kell ajánlania a genetikai tanácsadó felkeresését. Én a helyedben mindenképp kérnék beutalót a tanácsadásra és ott eldöntik, hogy szükség van-e esetleg biposziára.

2009. márc. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mi az a biposzia?Nem mondtam még az orvosomnak hogy ilyen gondom van mert a párom mindig bent volt velem,és ő sértésnek venné ha ilyet kérdeznék az orvostól.Mert ő állitja hogy nem lesz baja,pedig nem orvos.....
2009. márc. 31. 11:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Márpedig ezt érdemes közölni az orvosoddal, mert ez halmozott egészségügyi probléma. A párod ne vegye sértésnek, hiszen a gyermeke egészségéről van szó, nem a hiúságáról! Válasszon, melyik a fontosabb! Azt pedig mindenki csak reméli, hogy egészséges babája születik, de senki nem tudja biztosan.

A biopsziát a 8-12 hét között végzik. (remélem jól emlékszem, de itt a neten utána tudsz nézni). A korionboholyból méhszájon keresztül mintát vesznek, az eredmény pár napon belül megvan. 99%-os biztonsággal kiszűrik több mint 3000 genetikai eredetű betegség meglétét.

Nálatok az orvos (genetikus) feladata mérlegelni, hogy érdemes-e elvégeztetni. mivel közel 2%-os vetélési kockázattal jár, ezért a mérlegelés a genetikusra vár.

Előző v.

2009. márc. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
pedig ezt a védőnőnek kötelessége megkérdezni! amikor nekem kiállította a kiskönyvet, külön rákérdezett, hogy milyen betegségek fordultak elő a családban. még azt is meg kellett mondanom, hogy van-e szemüveges!! nemhogy értelmi fogyatékos! ráadásul nálatok nagyon közeli rokonnál van, ráadásul 2 esetben! mindenképpen tudnia kell az orvosnak, mert esetleg speciális vizsgálatok szükségesek. szólj minél előbb! ha a párodnak előrébb való a hiúsága, mint a gyereke egészsége, sajnálatos...
2009. márc. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia mielőtt még terhes lettél, genetikushoz kellet volna fordulnotok,nem akarlak elkeseríteni de nekem genetikai betegségem van és mielőtt terhes lettem volna vért kellet levenni a genetikusnak az egész családomtól (anyámtól,apámtól és mind kettő fiú testvéremtől)Szegedre kellet levitettnünk futáral a mi pénzünkőn és az eredményre 3 hónapot kellet várni én úgy tudom amikor mi csináltattuk csak Szegeden volt ingyenes a genetikai vér vízsgálat máshol komoly összegeket kellet fizetni.Mikor terhes lettem ezzel az leletel( a leleten rajta van hogy pontosan hanyadik gén sérült vagy hiányzik )na tehát ezzel a leletel kellet mennem Budapestre a 1.sz.Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikára és ezt a papírt kellet megmutatnom a korionboholy-mintavételhez.Lelet nélkül nem csinálnak vizsgálatot,örökletes betegségnél meg pláne, kívéve ha elmúltál 35 éves de van orvos aki már 32 éveseket is elküld biopsziára.
2009. márc. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!