Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A párom családjában előfordult...

A párom családjában előfordult fejlődési rendellenesség, én most 10 hetes terhes vagyok. Ha van valami utaló rossz jel az már látszik a 12 hetes vizsgálatnál, vagy tovább kell aggódnom. Ha igen meddig?

Figyelt kérdés
2008. febr. 27. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen rendellenesség fordult elő?

a 12. héten nézték a tarkóredő vastagságát, ami 3 mm alatt jó. ha nagyobb, akkor utalhat dawn-kórra. nézték az orrcsont meglétét is, ha megvan, az jó jel! nálunk (Pécsett) vérvétel is volt aznap, amivel szintén a genetikai rendellenességeket próbálják kizárni. ezt nem minden helyen csinálják.

2008. febr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A párom anyukájának a testvérei (3) enyhén szellemileg visszamaradottak, de anyósom szerint ez csak a neveltetés miatt van, egyébként anyósomnak nincs baja, a hugának a fiánál viszont erős szellemi fogyatékosság jelentkezett. Anyósom ezt azzal magyarázta, hogy a beteg fia előtt volt egy terhessége, csak elvetélt, és nem várta meg, hogy kitisztuljon a méhe és szinte azonal megint teherbe esett, és ez lett az eredménye. Egyébként a másik fia teljesen egészséges.
2008. febr. 27. 17:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is volt a családban fejlődési rendellenesség, igaz, nem szellemi hanem testi. A szellemit nem tudom ki tudják-e mutatni, de feltétlenül mondd el az orvosnak az esetet, és ő biztosan elküld genetikai tanácsadásra, ahol végső esetben (ha esetleg magasabb a kockázat) csinálhatnak magzatvíz-mintavételt. De a szellemi fogyatékosságot nem igazán tudom, hogy ez kimutatná-e.
2008. febr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen aggodalmad van,beszéld meg az orvosoddal, és elküldhet genetikai központba.Az Afp sokmindent megmutathat, de sajnos sokszor benm jó az eredmény, inkább százszor bízz az UH-ban.
2008. febr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2008. febr. 27. 17:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de nálunk nem is volt eddig a családban baj, minden szép és jó volt, csak kicsit lassan fejlődött idekint a baba. Már a másodikat vártam mikor kiderült, nincs minden rendben vele.


Jah, a kisebb teljesen rendben van :D

2008. febr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!