Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes vagyok, múlt héten...

17 hetes vagyok, múlt héten voltam afp-n, ma hoztam el az eredményt és MAGAS! MOM:3! Nagyon félek, azóta csak sírok! Másnak mit mondott az orvosa magas eredménynél?

Figyelt kérdés
Eddig minden eredményem jó volt. 16. héten voltunk 4d-n,és ott is azt mondták, h korának megfelelően fejlődik, rendellenességet nem tapasztaltak. A 12. héten a tarkóredő 1,5 volt.
2009. márc. 31. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy az Afp erdmények elég gyakran mutatnak fars eredményt, próbálj meg megnyugodni, mert a sírás nem tesz jót a babának, rá is kihat ha ideges vagy, hamarosna 18 hetesen menned kellesz genetikai Uh-ra, ott részletesen megnézik a babát,

Nyugodj meg,

21 hetes kismama:)

2009. márc. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A magas mom nem down kórra (amit a tarkóredőnél vizsgálnak), hanem a nyitott gerincre utalHAT. De nyugodj meg, ez csak egy viszonyszám, ami azt jelzi, hogy a Te értéked eltér az átlagtól, de egyáltalán nem biztos, hogy ez betegség jele. Szerintem 10-ből 6-8 kismamát tuti beparáztatnak az AFP vizsgálattal.

Egy barátnőmnek már a második gyereknél lett olyan alacsony az AFP értéke, amire már esküdtek az orvosok, hogy tuti beteg a gyerek, mégis makkegészséges babák születtek!! A genetikai uh-n szólta el magát egy orvos, hogy akkor magánál ez alkati dolog... Ilyen is van. Nyugodj meg, valószínűleg elküld majd az orvos genetikai uh-ra, ahol kifejezetten erre a problémára fókuszálva fogják megvizsgálni a babát.

2009. márc. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A barátnőmet is riógatták, neki is magas lett. És most van egy 3 éves makkegészséges kislánya! Magyarországon kívül már nem sok helyen használják, mert megbízhatatlan. Az uh többet ér. Esetleg ha nagyon meg vagy ilyedve keress fel egy genetikust!
2009. márc. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne sírj, mert az nem tesz jót a babádnak és persze neked sem!!!

Nekem pont az ellentettje volt, alacsony lett az AFP.

De azért a biztonság kedvéért az orvosom elküldött genetikai tanácsadásra, és ott javasolták a placenta byopsiát. Belementem, mert nem akartam a terhesség hátralévő részében idegeskedni.

Sajnos 20 hetesen kaptam kézhez a leletemet, mert elkeveredett és én meg nem jártam utána. Gondoltam, biztos jó lesz az eredmény mivel az UH nem mutatott eltérést, majd legközelebb ha megyek a dokihoz kérek egy leletmásolatot. Hát nem lett jó a labor...

Az AFP megbízhatatlan és labilis paraméter, sokszor okoz felesleges pánikot. Rengeteg tényező befolyásolhatja a teszt eredményét.

Egyébként sok országban már nem is használják az AFP-t a terheseknél szűrésre! Többek között ebben is el van maradva Magyarország...

A kombinált teszt és az integrált teszt ezerszer megbízhatóbb, csakhogy ezek drága vizsgálatok. Az AFP meg ezekhez képest olcsó...

2009. márc. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ijedve, bocsi :)
2009. márc. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is múlthéten voltam AFP vérvételen. Megkérdezhetem h hová mentél az eredményért? Mert nekem azt mondták, h csak 2 hét múlva lesz kész. Azaz majd csak jövőhéten. És nekem a védőnőmhöz küldik ki. Már kész lehet?
2009. márc. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Már akkor is rossz eredményt adhat, ha nem pontosan akkor veszik, amikor kell. Nagyon pontatlan egy teszt, sok helyen már nem is használják. Ne aggódj, a sírással csak ártasz a babádnak. A következő UH-n minden rendben lesz. Kitartás!
2009. márc. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Már kicsit nyugodtabb vagyok. Rendes volt az orvosom is, holnap tudok vele találkozni és megvizsgál. Jövő hétre pedig előjegyeztettem magam genetikai uh-ra.

Én Tatabányán a kórházban voltam vérvételen,és oda kellett visszamennem az eredményért.

2009. márc. 31. 12:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pont ma voltam Tatabányán AFP-s vérvételen, már a terhesgondoztól is kiráz a hideg. Az összes ismerösönek rossz lett az eredménye, és mégis a végén minden okés volt. De úgy képzeld el, hogy az utóbbi időben (kb. 1,5 évben) 5 kismama ismerösömből mindegyiknek vagy magas lett vagy alacsony, mindegyiknek meg lett azóta a babája és minden ok. Én nem is aggódóm, a Lollokhoz járok 2 hete voltam 4d-n nem látott semmi rendelleneset és a tarkóredő is jó volt. Viszont több mint 60%, hogy nekem is lesz valami az eredménnyel, ennek semmi értelme. Csak pánik keltésre jó, semmi másra.

Fel a fejjel és nyugi! Minden rendben lesz! :-)

16 hetes kismami

2009. márc. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A 15:19-es válaszadómnak üzenem, hogy neki is köszönöm, és ez legalább picit megnyugtat. Én amúgy nem járok a kórházba, magánredelésre járok Tatára a Páloshoz, és rendes is volt mert holnap nem lenne magánredelése, de azt mondta, h menjek be és megvizsgál, megbeszéljük,hogy mi legyen. Mondjuk az is elég gáz, ahogy ott leveszik a vért, mint valami menekülttábor kb. úgy néz ki. Remélem rendben lesz minden, már picit megnyugodtam és nem sírok, de fáj a fejem.... Köszönöm Nektek mégegyszer, hogy írtatok!
2009. márc. 31. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!