Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha már van kiskönyvem, és a...

Ha már van kiskönyvem, és a főnöknek megmondom, hogy terhes vagyok, ugye nem rúghatnak ki? Még akkor sem ha a próbaidő alatt vagyok?

Figyelt kérdés
3 hónap a próbaidő. Mindjárt letelik. Nem akarok tovább dolgozni. Simán elmehetek ugye táppénzre?
2008. febr. 28. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi van még hátra a próbaidőből?Szerintem-hacsak nem csinálsz valami veszélyeset-várd ki a végét.Akkor biztosabb a helyzeted.(Ne haragudj,de ez a "vok"....nem olyan nehéz kiirni hogy vagyok....bocs.)


12hetes kismama

2008. febr. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
De, próbaidő alatt még kiskönyvvel is kirúghat, ugyanis a próbaidő alatti felmondást (mindegy hogy az a munkáltató vagy munkavállaló részéről történjen is) nem kell semmilyen formában sem indokolni. Csak próbaidőn kívül van a kismamának védettsége, tehát javaslom, hogy várd ki még ezt a kis időt. Az mondjuk más kérdés, hogy szülés után visszamehetsz-e, de az még odébb van. De gondolom nem szeretnél, ha már a terhesség ilyen korai szakaszában táppénzre szeretnél menni...
2008. febr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos próbaidő alatt indoklás nélkül kirúghat! Ha nem sok van hátra a próbaidődből, akkor várd meg, és nézd a saját érdeked!
2008. febr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt kirúghat, meg sem kell indokolnia. Egyszerűen azt mondja, hogy köszöni, nem.
2008. febr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 év munkaviszony után is azt mondta a védőnő, hogy lezárt borítékot ne vegyek át, ne írjak alá semmit elolvasás nélkül, mert vannak olyan szemetek a munkáltatók, hogy egy állapotos nőt kirughatnak még hosszú munkaviszony után is.Ami fontos, hogy várd meg a próbaidőt, utána amikor kiír a doki táppénzre a táppénz ideje alatt nem rughatnak ki.De közbe semmit ne vegyél át postán itt ott- mert állítólag még az is működik, hogy visszamenőleges dátummal raknak ki.amúgy nem ijeszetegetni akarlak, én is nagyon óvatos voltam, mert haldoklik a cég ahol dolgoztam.A neten, hogyha a google-ben rákeresel akkor nagyon sok ajogszabály van erre, de nem igaz az 100%-ban , hogy a terhes nők védettek.SAJNOS!!!Lehet, hogy az is jó megoldás, hogyha jó a viszonyod a háziorvosoddal, hogy elmész hozzá és elmeséled, hogy mi a helyzet, ő biztosan pontosan tudni fogja, mit elhet tenni.Lehet, hogy a próbaidő alatti táppénz alatt sem tudnak kirugni, és ugyebár ha már táppénzre kerülsz akkor ott is maradsz.Kérdezz utána az a biztos.Sok sikert, és boldog babavárást.

16 hetes kismami

2008. febr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van, kirúghatnak. Nagyon fontos, hogy várd meg a próbaidő végét, és papíron jelentsd be a terhességedet, és írasd alá!!! A szó elszáll..... Ha nem íratod alá, sosem fogod tudni bebizonyítani, hogy bejelentetted, és simán kirúghat. :o(
2008. febr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen kirughat! Söt Kérdés hogy a szerzödésed mennyi ideig szól, mert ha lejár nem kell hosszabbitania. A barátnömet is igy küldték el szülés elött 2 héttel.
2008. febr. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, de nem teljesen értek egyet a kettővel előttem szóló véleményével. A terhesség objektív körülmény, amely már a fogantatástól fennáll (persze ez egy vélelmezett időpont, amelynek a pontos időpontját csak a szüléstől visszafelé számítva lehet megállapítani). A munkajogi védettség pedig akkor is megilleti a munkavállalót, ha történetesen nem jelenti be, vagy pl. csak azután, hogy a munkáltató megpróbált neki felmondani. Ezért tévedés, hogy ezt mindenképpen írásban kell bejelenteni és alá kell íratni a főnökkel, máskülönben nyugodtan kirúghatnak. Viszont az sajnos igaz, hogy próbaidő alatt ez a védettség nincs meg, sőt, csak a munkáltatói rendes felmondás esetén áll fenn a védettség (így pl. rendkívüli felmondás esetén nem!). Annak pedig, akit a terhesség fennállása alatt küld el a munkáltató rendes felmondással, javaslom, hogy nyugodtan forduljon munkaügyi bírósághoz, a pert garantáltan megnyeri, és a bíróság vagy visszahelyezi az eredeti munkakörébe, vagy a jogerős ítélete meghozataláig elmaradt munkabért ítél meg, ezen felül 2-től 12 havi átlagkeresetig terjedő "kárátalányt" ítélhet meg a jogsértés súlyosságától függően. Egy munkajoggal foglalkozó 23 hetes kismama
2008. febr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt kirughat, várd meg a véglegesítést, és utána már nem rughat ki!!!
2008. febr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!