Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetesen 4 nap alatt 1,5kg-o...

21 hetesen 4 nap alatt 1,5kg-ot híztam. Védőnő szerint sok. Toxémia?

Figyelt kérdés

3. baba.

21. hétben vagyok.

Eddig 3 kg-ot híztam, de 1,5 kg az utolsó 4 napban jött rám és ettől hozta rám a frászt.

Azt mondja, hogy ez így sok.

Szerintem csak a meleg (vízvisszatartás) stb...


Volt egyszer-kétszer 140-es vérnyomásom és szerinte a kettő toxémiára gyanús tünet. :( Néha dagadnak a végtagjaim (szerintem szintén csak a meleg miatt)


Én úgy tudom, hogy a toxémia a 24. hét után alakul/hat ki.

Szerintetek?

Orvosom szabin van :( de ahogy rendelni kezd megyek hozzá!


2011. júl. 13. 08:47
 1/6 tibo61 válasza:
67%
A terhességben soha ne számold pontosan a heteket, két három hét eltérés simán lehet az átlagtól. Hallgass a védőnőre, talán a sok év tapasztalat, és a főiskola jelent valamit.
2011. júl. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1,5kg 4 nap alatt tényleg sok - annyi vizet is csak akkor tart vissza a szervezeted, ha baj van.
2011. júl. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A toxémia a 20. héttől bármikor kialakulhat.

A 140-es vérnyomással is foglalkozni kell!

Tényleg szigorúan tartsd be a só-és fűszermentes diétát és polcold fel a lábad, amikor csak tudod!

A vérnyomásodat, ha meg tudod oldani mérd naponta 2-3 alkalommal, így rögtön észre veszed, ha kiugró értékek lennének, vagy ha a 140-es érték állandósulna-akkor rögtön orvoshoz kell fordulnod!

(Egyébként az is baj, ha az eddigi vérnyomásértékedhez képest rendszeresen 30-nál többet mérsz, tehát, ha eddig 100-as volt és mostanában mindig 130 feletti és a per értéknél meg 15 eltérés is számít, tehát 60 helyett 75-80-as. Erre tényleg nagyon oda kell figyelni!)

2011. júl. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez tényleg kicsit sok,de nem olyan vészes! Rám egy hét alatt 5 kiló jött fel!
2011. júl. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eddig vérnyomásnaplót kellett vezetnek.

Kb. a 21 hét alatt 5X volt 130 fölötti a vérnyomásom.

Eddig 90-100/50-60 volt.


Naponta mérem, de igazából a pár kiugró értéken kívül semmi jele nincs. Néha fejfájás, hányás stb...de tényleg ritkán.


Persze, nagyon odafigyelek, csak annyira megijedtem.

:(

2011. júl. 13. 10:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért ne hozzuk rá a frászt! 1,5 kg napi ingadozás is lehet egy embernél terhességen kívül is. Mást mutat a mérleg, ha reggel méred magad pisi-kaki után és mást, ha este az egész napi kajálás után. Ezért mindig azonos időpontban érdemes mérni!

A másik: 140-es vérnyomás a rendelőben volt, vagy magadnak mérted teljesen nyugodt körülmények között? Nem mindegy a kettő. Nekem évek óta fehérköpeny hipertóniám van, ami azt jelenti, hogy a terhesség előtt is az orvos volt, amikor 160/90-est mért, otthon és a 24 órás mérésen pedig majdhogynem alacsony a vérnyomásom. Tehát a vizsgadrukktól megy fel. Ez egy kicsit ciki most így várandósan, de bemérettem a vérnyomásmérőmet, teljesen jól mér, így otthon kell mérjem magamnak.

Ettől függetlenül is lehet az embernek időnként kisebb kiugrása.


Amit tenni tudsz: otthon méred magadnak, időnként néztek vizeletfehérjét és ha bármi van, akkor menni kell az orvoshoz. A melegben érdemes egy kis természetes vízhajtást csinálni (pl héjában sült krumpli, uborka, alma evése), így talán nem fogsz ödémásodni annyira.

A toxémiától pedig lehet félni, de felesleges, mert úgysem lehet megakadályozni, ha ez van megírva. Majd írnak vérnyomáscsökkentőt, ha kell, mint sok más kismamának.

Nyugi! Ne engedd, hogy paráztassanak, nem az a jó szakember, aki paráztat megfelelő eredménynek híján.

2011. júl. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!