Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2006-ban volt 3 hónapos...

2006-ban volt 3 hónapos munkaviszonyom, 2007. szeptemberétől 4 hónap. Január 14-től táppénzen vagyok, mennyit kapok?

Figyelt kérdés
2008. febr. 28. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem semennyit.

A táppénz előfeltétele, hogy legalább 180 nap folyamatos -illetve 30 napnál nem több megszakítással 180 nap- bejelentett munkaviszonyra van szükség. A 2006 ebbe nem számít bele , milve régebben volt , mint 30 nap, a 2007 szeptembertől a 4 hó jó lenne, csak az meg kevés, mert a 180 nap legalább 6 hónap.

Jó lenne, ha utána járnál, mert szerintem nem leszel jogosult táppénzre, így gyedre és tgyásra sem. Legalábbis nekem ezt mondta a tb januártban, ezért maradtam én is tovább a munkahelyemen.

Mindenképp járj utána, és cselekedj, ha még tudsz!!

Mert ha így marad, akkor csak szülés után a gyesre és családi pótlékra leszel jogosult.

2008. febr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is így tudom, sőt így is jártam :-( És ráadásul nem 180 nap, hanem 180 munkanap, ami 9 hónap munkaviszony.
2008. febr. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

MUNKAVISZONY a hétvége is. a hétvége is biztosított napnak számít. Nem veszítjük el a munkánkat minden szombaton és vasárnap :-) ez a két nap is biztosított. ENNYI.

6 hónap kell hozzá, nem 9!! EZT NEKEM HIDD EL.

2008. febr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Most a táppénz összegére vagy kíváncsi? De azt is fog kapni, félinfót írt neked valamelyik hozzászóló, vagyis jó infókat, csak ezek összetett dolgok, és bonyolultak. De én tuudok neked konkrét válasszal szolgálni mert közel ugyanilyen helyzetben vagyok.

Kevés munkaviszony... és sok táppénzes állomány. A táppénz az 75% a bejelentett fizudnak, a legutolsó számít. és nem tudom mennyi idős terhes vagy mert nem írtad, de csak addig jár táppénz amíg folyamatosan be voltál jelentve, tehát a te esetedben ez 4 hónap. Elég ez a szűlésig??? Ha nem, akkor sincs akkora nagy vész, mert lehet igényelni méltányosággi alapon a táppénz további folyósítását amit megkapsz a szűlést megelőző 28. napig, mivel onnan már igényelhető a TGYÁS a munkáltatótól.

A gyedre vonatkozóan pedig az első válaszoló leírta a tudnivalókat, tehát azt is megfogod, kapni!!! mert 7 hónapig voltál bejelentve, bár attól is függ a 2006-os év 3 hónapja beleesik e a szülés időpontját megelőző 2 évbe, ha beleesik akkor mákod van, ha nem akkor picit necces, bár a táppénz is munkaviszonynak számít, tehát most nem szűnik meg a munkaviszonyod igaz??? Mert akkor is meglesz a 180 nap!!!

Remélem segíthettem!!! És remélem lesz pénzed!!!

24 hetes táppénzes, kevés munkaviszonyos anyuka :) ill leendő anyuka :))

2008. febr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nekem is 180 munkanapot mondtak,ami nem egyenlő a 180 nappal.Ki is hangsúlyozták.Természetesen a hétvége is biztosított,de nem munkanap.Azért kérdezz erre rá pontosan,ne hogy elcsússz emiatt.

2008. febr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!