Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valami praktika, amivel...

Van valami praktika, amivel meg lehet fordítani a medencevégű babát?

Figyelt kérdés
34. hetet kezdem holnap. azt mondta az orvos ma, hogy egyre kevesebb az esély, hogy spontán befordul.....nem szeretnék emiatt császárt, meg ahogy elmagyarázta, kicsit nehezebb így a kitolás, mint ha koponyavégű lenne, akkor is, ha mégis megszülethet hüvelyi úton (vagyis ha nem a lábával, hanem a fenekével illeszkedik majd be, egyelőre nincs beilleszkedve sehogy).
2011. júl. 15. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Úgy hívják türelem. Vagy befordul a baba, vagy nem. Ez csak rajta múlik. Még bőven időben van.

Ha lenne erre bevált praktika nem létezne farfekvéses szülés vagy harántfekvés miatt végzett császár.

2011. júl. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia én is tettem fel a tiedhez hasonló kérdéseket itt vannak a válaszaim nekem hasznos volt,sok mindent megtudtam a farfekvéses szülésről illetve kaptam választ arra is hogy lehet megpróbálni megfordítani a babát...


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


próbálj meg négykézláb helyezkedni, előre-hátra ringatózni és cicahát, majd homorít. Ezt csináld addig, amíg bírod, ha tudod, akár 5 percig is, aztán állj fel, sétálj pár lépést, és egyszer csak érzed, hogy fészkelődik, megfordul.

2011. júl. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt mondják, négykézláb (kutyapóz) kell állni, és az talán segíti a babát hogy megforduljon.

Első lányom faros volt, nem is fordult meg, császár lett. De így is gyönyörű emlék maradt, egy percig sem bánkódtam miatta.

A második össze-vissza forgott, végül fejvégű lett és természetes úton szültem (17 hónap a korkülönbség).


Én úgy vagyok/voltam vele (elsőnél), biztos van oka amiért nem fordult meg. A vége felé inkább attól tartottam, ha meg is fordul, akkor beletekeredik a köldökzsinórba...


Minden jót kívánok!

2011. júl. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kivulrol fotditottak meg a 37. heten

huvelyi uton szultem semmi gond nem volt

2011. júl. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! elolvastam a link alatti válaszokat is, hát nem lett nagyobb kedvem farral megszülni a babát. :)

de őszintén szólva én nem szeretnék császárt, ha egy mód van rá. az első babámmal amikor megszültem, volt 3 szobatársam, mind a 3 császáros volt, és nagyon szenvedtek, egyrészt a sebük miatt, másrészt meg a szoptatással. tudom, hogy ez egyénfüggő, meg stb, de az biztos, hogy csásázr után nagyobb az esély, hogy gondok vannak, nehezebben indul a tej stb. nekem meg fontos, hogy szoptatni tudjak, a kislányom is 2 éves korig szopott. nyilván vannak nagyobb tragédiák is, mint tápszerezni, de mondom, ha egy mód van rá, szeretném elkerülni.

mindenesetre az bíztató volt, hogy sokan írták, még a végén is befordulhat. és feltétlenül ki fogom próbálni a cicahátat. :)

amúgy nekem van válaszott orvosom, és ő azt mondta, ha 3,5 kiló alatt marad, és jól van beilleszkedve, akkor nem szükséges a császár, ha egyéb komplikáció nincs. persze sokminden most lutri egyelőre, mondta is, hogy ne gondolkodjak még ezen, a baba fogja eldönteni. én meg mondtam, hogy hajaj, én úgy vettem eddig észre, sose jó, ha egy csecsemő dönt az ember helyett. :)))))

2011. júl. 17. 14:16
 6/6 anonim ***** válasza:
vannak ezek a pozok tornábol,magátol is befordulhat a baba,meg van külföldi országokba,hogy a kismama pocakot bekeni ultrahangzselé féleségel,és kézzel pocakot nyomkodva babát megforditják
2021. jún. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!