Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt aki 33 hetesen szült?...

Volt aki 33 hetesen szült? Minden rendben volt a picivel?

Figyelt kérdés
Mitől indulhatott be a szülés? Rosszat álmodtam, kicsit megijedtem, de persze reméelm, hogy alaptalan. Azért érdeklődnék, hogy van valaki aki ennyi idősen megszült? És a picivel ugye minden rendben volt? Remélem még 5 hétig legalább bent marad, csak kíváncsi vagyok
2011. júl. 15. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Unokatesóm mindkét babája 33 hetes kora körül született. Mindkettőnél kiugrott a vérnyomása ezért kellett őket kikapni császárral. Ma egy gyönyörű kisiskolása és egy ovisa van.

33. héten már nem kell félni, ilyenkor már csak a súlyuk kicsi, de azt is behozzák hamarosan.

2011. júl. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

33.5 hetesen születtem,46cn-rel,2300grammal.Teljesen rendben voltam,nem volt szükség sem inkubátorra,sem más speciális ellátásra.

Ne izgulj, ne is gondolj ilyen dolgokra!

Boldog babavárást!

2011. júl. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még annyival kiegészíteném, amit mondtam, h láttam egyszer egy 1900-as évek elei bába szülészeti könyvét, amiben feljegyzett minden szülést, amit vezetett és, h mi történt később a babával. Nem egy olyan eset volt, mikor az anya 1500-2000 gram közötti babát hozott világra és az egy évvel későbbi bejegyzés szerint normálisan fejlődtek. Tehát tényleg nem kell félni.
2011. júl. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Barátnőm 33. héten szült, egy hüvelyi fertőzés megrepesztette a burkot, és úgy indult meg, a pici 2000gr-os volt. Lassan 6 hónapos a fia, és gyönyörűen fejlődik, meg se lehetne mondani róla, hogy koraszülött volt. De ne aggódj, nagyon ritka, hogy ilyenkor megindul. Figyeld magad, és ha valami szokatlant tapasztalsz, irány a doki. Ha ne adj isten baj van, akkor is vissza tudják tartani.
2011. júl. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az elsőt 33+4hetesen szültem, egyszerűen elfolyott a magzatvízem mikor leguggoltam, és felálltam. A kisfiam 2410gr-al, és 46cm-el született. 10napot voltunk összesen kórházba, kellett neki az első 2napban oxigén, de semmi egyéb baj nem volt hála a jó égnek! Reméljük még nem akar a te babád kibújni, azért mi szerencsések vagyunk, hogy "csak" ennyivel megúsztuk! Boldog babavárást!

2011. júl. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
NAgyon köszönöm mindenkinek!!! Megnyugtattatok! Inkább csak aggódok egy rossz álom miatt, és most a bolhából is elefántot csinálok, de talán alaptalan :-) Mégegyszer nagyon köszi, el sem hiszitek mennyire megnyugtattatok!! :-)))
2011. júl. 17. 15:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia igaz én a 34-hétre szültem a kisfamat 46-cnti és 2140 grammal 3-nap volt inkubátorba első nap kapott légzéstámogatást és 3-hetetvolt bent a korházba,mert besárgult és infiuziot is kapott adig nem adták kimég meg nem ertősődőtt,Most 62 centi és 5260 gramm.Kuszik,mászik és már probál fel ülni,csak anyiból látszik meg hogy koraszülött volt hogy picike.Mondjuk azse névadó,mert én is alacsony vagyok.19-én lesz 7-hónapós.Nekem sajnos elfolyt a magzatvíz ilyenkor már nem tudják bent tartani.Üdv egy 3 és féléves kisfiú és egy 7-hónapos kisfiu anyukája
2011. júl. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm! Örülök, hogy jól van a pici :-) De mitől folyhat el a magzatvíz? Mitől tud előbb beindulni a szülés? Éreztetek valamit, vagy volt valami előjele, hogy megindul? Bocsi, hogy ennyit kérdezek, csak tényleg keveset tudok ezekről a dolgokról, nincs ismerősöm, aki ilyen helyzetben lett volna, akit megtudnék kérdezni. Köszönöm mindenkinek!
2011. júl. 18. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!