Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamáknak nem jár valami...

Kismamáknak nem jár valami utazási kedvezmény?

Figyelt kérdés
Miért?:-(
2008. febr. 28. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha orvoshoz mész busszal pl,vagy vonattal egy másik városba,akkor lehet kérni a terhesgondozóban állítják ki az utazási kedvezmémnyes papírt,amit abban a kórházban kell lepecsételtetni ahová mész,majd feladni az oepnek.
2008. febr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

De csak akkor,ha orvoshoz mész,és a baba miatt mész másik kórházba.

Amúgy annyi az összes utazási kedvezmény,hogy a jobbérzésű emberek átadják a helyüket gömbölyödő pocakod láttán...bár ez sem biztos,mert 26 hetesen álltam végig Bu-Dunakeszit buszon,csúcsdugóban...

Tudod a TB úgy gondolja,hogy ez csak egy állapot..no és tényleg nem kell belehalni.Amúgy a 30 sokadik hétig tudsz dolgozni,tehát teljes fizeést kapsz,így ugyanannyit kell fizetned mint másnak.A mai hozzáállásnál szerintem annak kellene örülnünk,hogy nem kell a pocaklakónak is jegyet venni.

2008. febr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezen pont ma gondolkodtam, hogy terhes, ill. gyes-en, gyed-en lévő kismamáknak kéne olyan bérlet, mint a diákbérlet, hiszen mi sem tudunk dolgozni (és nem mellékesen, ez az államnak később egy új adófizetőt jelent, tehát nem a lábunkat lógatjuk). Sajnos nem jár semmi ilyesmi (kivéve ez az orvosi dolog), de valami illetékes szervnél nem ártana valami ilyen javaslatot tenni. Csak nem tudom, ennek mi a módja. Biztosan van ilyen érdekvédelmi szervezet, utána kéne nézni valahol.
2008. febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Van amelyik városban már van, Bp-en áprilistól tevezik a kismambérletet.
2008. febr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudjanak a Bp-ek, de miért mindenre csak ott gondolnak? És a vidéki kismamák?
2008. febr. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is abszolut jogosnak tartanám legalább a diák bérletet táppénz és gyes alatt. Mert ugye minden nap nem megy az ember, de ha menni kell, nagyvárosban átszállással legalább 4 buszjegy, ha ezt csak havonta 2-3X megcsináljuk, hát számoljuk ki a nem is tudom, 230 ft-os buszjeggyel...

De én pl Tapolcán lakom, a családom Pécsen, párom családja Győrben, és én elmennék hétközben is, mikor párom dolgozik, de ilyen árak mellett... Vagy 7.000 ft a buszjegye egy ilyen távlatban... A táppénzem meg 18.000.-

Örülök hogy más is egyetért velem.-)

Köszönöm:-)

2008. febr. 29. 10:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom folyamatban van. Én már alírtam ilyen szavazó izét valamelyik oldalon. De ugye nem gondoljátok hogy akár melyikünk terhességi ideje alatt megszavazzák? Talán majd amikor a mi unokáink lesznek úton! :(
2008. febr. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!