Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Tapasztaltatok...

Kismamák! Tapasztaltatok olyat hogy a terhességi tüneteket az apukák is produkálják?

Figyelt kérdés
nem vagyok még egész 5 hetes terhes,és ma a párom hányingerre,fejfájásra panaszkodik nem bir kikelni!nem hiszem hogy virus lenne az!és erös szervezetüü!nem értem
2009. ápr. 2. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez pszichológiai eredetű és előfordul. Régebben olvastam valami ilyesmit, hogy apukák együtt híztak anyával, hányinger, émelygés, stb. náluk is jelentkezett. :) Az én páromnak nem volt ilyen.

Attól még a párod lehet csak simán beteg, vagy valamivel elrontotta a pociját...

2009. ápr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez létezik. Emlékszem, hogy a pocakosságom idején azt nevettem mindig, hogy a férjem pocakjának nagysága egyenes arányban nő az enyémmel. Mikor feküdtünk az ágyban egymás mellett, akkor nézegettem. Persze egy idő után már nem tudott túllicitálni, de valóban pocakot eresztett. Szülés után ahogyan mentek le szépen a kilóim, úgy fogyott Ő is vissza.

De mi évek óta egy súlyban mozgunk. Ha Ő 71 kiló, én is, ha következő héten már 72, akkor én is annyi vagyok. Pont egyszerre mozog a súlyunk. Pedig van köztünk 18 centi.

Materialista emberek vagyunk, ezért csak nevetünk ezen, de elég fura.

Lassan 15 éve élünk együtt,lehet ezért.

2009. ápr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
érdekes kis történetek :-) köszönöm szépen !!
2009. ápr. 2. 20:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez nem volt, de van nem egy olyan ismerősöm, akiknél igenis apuka küszködött a terhességi tünetekkel, míg a kismamának semmi baja nem volt. Érdekes, de van ilyen! :)
2009. ápr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen van ilyen, ha az apa sokat van együtt az anyával. Most olvastam, hogy amerikai tudosok figyeltek több ezer kismamát és kispapát és az esetek 98%-ban a kispapák hormonrendszerében is hatalmas változás zajlott a terhesség alatt. Pl: csökkent a tesztoszteron szintjük, növekedett a prolaktin, stb. és produkálták a kismamák tüneteit.
2009. ápr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van ilyen! Nálunk apa is öklendezett, és félve itta a kávét!!! Vagy 2 napig ezen nevettünk. :)) Ha pedig hányingerem volt reggel, neki is!
2009. ápr. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen!Nagyon sokszor volt hogy ő mondta ki amit én éreztem,hányinger,hasfájás,feszültség,émelygés,stb!Ja,meg a hizás is.:-)
2009. ápr. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!