Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első terhességnél terhességi...

Első terhességnél terhességi diabétesz. A másodiknál kell valamit tenni az elején is?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy úgy tudom, hogy nem a 24. hanem a 12 héten csinálnak egy cukorterhelést, de van valami következménye, ha addig nem tartok diétát? Nem igazán kívánom az édességet, de mivel édességfüggő voltam, ezért becsúszik napi szinten valami. Az előző babámnál csak diétáznom kellett a 26. héttől. Dokihoz csak később megyek, ezért kérdezem, hátha van másnak tapasztalata. Köszönöm!
2011. júl. 19. 20:26
 1/2 anonim válasza:
Szia. A diétát szerintem már az elején el kell kezdeni betartani,aztán majd ha elmész a dokihoz akkor elmondja a további teendőket.
2011. júl. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem az elsőnél szintén terhességi diabétesz volt, inzulinos voltam. Mindent betartottam, simán szültem. A második terhességnél rögtön csináltak cukorterhelést, 9 hetesen, mert ha kezdetben is magas, akkor fejlődési rendellenességet is okozhat (már az osztódásnál lehet gond, és az vetélést okozhat). Akkor nem volt gondom a cukrommal. A mostani terhességnél is megcsinálták rögtön a terhelést, és jó lett, de a korábban alkalmazott diétát tartva elkerülhetem a diabéteszt és az inzulint. Azt hiszem, megéri, mert a baba is és én is jól vagyunk. Ne csak az édességet kerüld, hanem a többi szénhidrátot is, ha nassolsz, akkor vannak nagyon finom diabetikus édességek, bolti és házi is. Én soha nem éheztem vagy szenvedtem a diéta miatt.
2011. júl. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!