Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ki milyen anyagi...

Kismamák! Ki milyen anyagi helyzetben vállalt kisbabát, és a terhesség alatt, illetve a szülés közeledtével mennyire változott ez meg?

Figyelt kérdés

Olyan sok rosszat olvasni itt... Egyik napról a másikra bizonytalanná válik, vajon tényleg képesek leszünk-e felnevelni a gyermekünket normális körülmények között? Vagy talán enni sem tudunk majd adni neki??? Milyen jó lenne, ha a tehetősebbek segítenének másokon...

11 hetes kismama


2009. ápr. 3. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi a párommal mindketten az államnak dolgozunk, közalkalmazottak vagyunk, én vezető beosztásban, mégis mióta tudjuk, hogy jön a baba egyre rosszabb. Tegnap óta táppénzen vagyok keményedések miatt, úgyhogy csak még rosszabb lesz. Vettünk lakást, hogy ne albérletbe szüljek, de azóta szinte állandóan van fizetnivaló... A kiadásunk egyenlő a bevételünk összegével. A gazdasági válság miatt az összes törlesztőrészletünk óriásit emelkedett. Odáig jutottunk, hogy a párom valószínűleg szeptembertől elmegy 1 évre külföldre dolgozni, már jelentkezett is. Akkor még csak 1 hónapos lesz a pici :(

Hát, ez van..... De tudod én valahogy mégis boldog vagyok!!!!!!

SOK PÉNZT MINDEN KISMAMÁNAK!

22 hetes kismami

2009. ápr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez csak annyit tudok hozzaszolni,hogy aki a penzen gondolkozik az sose vallal gyereket.Egyebkent meg az elet kiszamithatatlan...szoval folosleges tul sokat tervezgetni.
2009. ápr. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Mi kaptunk egy lepukkant házat, örökség amit nem használ a család, és ennyi, lesz fedél a fejünk felett, de azt fel kell újítani(festés, búrkolás, bútorozás.......) és bizony én már nem dolgozok pár hét és szülök, a fizum kiesik, támogatás nincs, minden maradék kiadásra a páromnak kell pénzt találnia, vagy nyerni a lottón. Mikor terhes lettem akkor is tudtuk, hogy ez lesz, és előtte is, hogy ebben a világban a gyerek nagyon sok pénzbe kerül, és nem nagyon van elég belőle.

Nem terveztük a picit, mégsem az olcsóbb megoldást választottuk, inkább picit nehezebben élünk majd, de nem okozunk egymásnak olyan sebeket, amit sose lehet begyógyítani.


Nem szabad az anyagiakon rágódni, mert ha arról az oldalról nézelődsz, akkor soha a büdös életben nem fogsz lehetőséget találni a gyerekvállalásra, vagy ha véletlenül, akkor meg 50éves leszel:S


Segítséget kérni meg nem nagyon fogsz tudni kérni, -a tehetősök, akik meg meg is tehetnék nem fognak csak úgy adni, sajnos- mert lehet te nekünk tehetősebb vagy, és adnod kéne, de igazából neked sincs, és fordítva. Sajnos magunk vagyunk. Mostmutasdmeg játék lett az élet.

2009. ápr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tehetősségre visszatérve. A látszat nagyon sokszor csal. Sohasem lehet tudni, mi van a családdal falakon belül. Lehet valaki tehetősebbnek tűnik, és úgyanolyan nehezen boldogul, mint a szegényebbnek tűnő.
2009. ápr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

csatlakozom az előttem szólóhoz. A tehetősség csak külső aspektus. Én újságíró vagyok, a férjem vállalkozó, van autónk, házunk, telkünk, tavaly Skóciában nyaraltunk. Akkor most tehetősek vagyunk? Az én munkámmal csak a presztizs jár, meg a kapcsolatok, nem a pénz. A férjemnek van munkája, de nem fizetnek időben a kliensek, az autó lízingdíjával el vagyunk maradva, a házunk a banké, a Skóciai utazásra pedig előtte egy héttel még nem volt meg a pénz! Ja,és most épp nincs pénzünk gázpalackra a gáztűzhelyhez, pedig ki van fogyva :S

Szóval minden relatív.


Kedves kérdező, a kérdésre csak te tudsz igazán válaszolni. Én azért nem vagyok elkeseredve, mert a párom olyan, hogy a jég hátán is megél, most például úniós támogatásokkal akar civil szervezeteket IT cuccokkal felszerelni. Szerintem egyik pillanatról a másikra is megváltozhat minden. Tavaly kölcsönpénzből vettünk egy pici Matízt, részletet még mindig fizetünk utána, idén pedig lecseréltük egy Golfra. Akkor most mi tehetősek vagyunk? Mivel foglalkoztok? Nincs lehetőség a változtatásra? Amiért most sz*rban az ország, nem kell teljesen letörni. Felé a fejjel! Tök jó lesz, ne aggódjatok!

2009. ápr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor mi elterveztük hogy most már jöhet a baba (és később a tesó) akkor még gazdasági válság sehol nem volt. Vagyis volt csak az ország apraja még nem tudott róla.Azóta rettegek hogy mi lesz. Mit vonnak el tőlünk családosoktól. A bizonytalanság a legrosszabb az egészben. Még van 1 évem itthon és már most azon aggódom minden nap hogy hová tudok majd elmenni dolgozni. A gyerekeim ebből mit sem éreznek, hisz mi vállaltuk őket és egyetlen percig nem bántam meg.Ha ők nem lennének nem lenne értelme miért küzdenünk. Az állam viszont sz*rba se néz minket.
2009. ápr. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!