Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz-e az, hogy az utolsó...

Igaz-e az, hogy az utolsó trimeszterben (vagy akár az egész terhesség alatt) nem szabad túl sok kalciumot fogyasztani, mert az túlzottan megkeményíti a baba koponyacsontját?

Figyelt kérdés
33 hetes vagyok, pár napja kiütéseim lettek, amelyet rögtön kalcium pezsgőtablettával orvosoltam. Azaz orvosoltam volna, de nem segítette csak egy cseppet enyhítette a viszketést. Miután elmentem a háziorvoshoz, és elmondtam ezt neki, a fenti kérdésben megfogalmazottakat mondta, és javasolta hogy ne igyak több calciumot.
2009. ápr. 3. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, lehet hogy egyénfüggő is, mert én az allergiám miatt az egész várandóságom alatt 1-2 kalcium sandozt ittam naponta, és a lányom koponyacsontja nem lett túlzottan kemény, vagy átlagtól eltérő.

Igaz, a fogaim nem romlottak el egyáltalán hál istennek, szerintem pont emiatt, hogy pótoltam a bab által elvont kalciumot.

2009. ápr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az első 3 hónapban szedtem kalciumot, mivel nem iszok tejet, de a baba csontozatához kell a kalcium. Soha nem hallottam még ilyet, hogy keményebb lesz a baba koponyája a kalciumtól. Az orvosom sem ellenezte a beszedését.
2009. ápr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pár hete nekem is tele lett a pocakom kiütésekkel, a bőrgyógyász napi 1000 mg kalciumot javasolt. A nődokim is javasolta, mert a görcsöket is oldja. Én este szoktam meginni egy 500-as tablettát, és így nem görcsölnek be éjjel a lábaim. Nekem nem mondta az orvos, hogy nem szabad szedni.

Üdv, 32 hetes kismama

2009. ápr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azért a doki jól belém ültette a frászt.

MOndjuk nekem nem terhességi kiütéseim vannak hanem valami brutálisabb, naaagy összefüggő piros foltok, annyit mondtak rá hogy vagy allergia bármire, vagy a torkomban látott vírussal együtt jár....egyetlen segítségem a kalcium....nem örülnék ha azt sem ihatnám.

2009. ápr. 3. 14:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 naponta szedem az 500mg-os kalciumot a Gravida mellé. Nem hiszem hogy árt, mert ha jól tudom, 1500 mg fölé nem szabad menni terhesség alatt. Mondjuk én alapból nem ihatom a tejet allergia miatt, ezért is adagolom magamnak tabival, meg a fogaimat sem akarom elveszíteni. 33 hetes
2009. ápr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szó szerint ezt válaszolta a dokim, amikor rákérdeztem, hogy nem kell-e szedni. Nem is szedek, nagyon szeretem a tejet, azt iszom, meg sok tejterméket eszem. Semmi baja a fogaimnak.
2009. ápr. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hajjaj. Nem tudom akkor mi a jó, de kalcium nélkül nem tudok megmaradni ilyen viszkető kiütésekkel.
2009. ápr. 3. 17:58
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem kifejezetten javasolták,h igyam a kálciumot. Napi 1 pezsgőtabletta!

2009. ápr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!