Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aranyér terhesség alatt?

Aranyér terhesség alatt?

Figyelt kérdés
ma tusolásnál éreztem valami furcsát a végbél nyílásnál valami kis dudort vettem észre de nem fáj csak picit érzékeny!!ez aranyér lenne?normális ha terhesség alatt kialakúl?mitől alakul ki?36 hetes kismama
2011. júl. 20. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos normális. Illetve sokaknál előfordul, tehát nem "különleges jelenség".

Terhesen sokkal nagyobb súly nehezedik a szervekre, továbbá sokaknál átalakul az emésztés is (lelassul), így könnyebben kijöhet az aranyér.

Ha hüvelyi úton szülsz, könnyen lehet, hogy erősebben kijön majd a kitoláskor, de ha eddig életedben soha nem volt még (mázlista!), akkor nagy valószínűséggel szülés után szépen visszahúzódik.

Segítheted majd kúpokkal, krémekkel.


Amit tehetsz még:

táplálkozz rostdúsan, igyál sok folyadékot, székelés után zuhanyozd ki, és ne TÖRÖLD, hanem csak itasd fel törölközővel, vagy papírtörlővel a vizet.


Szép szülést Neked!

2011. júl. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sajnos nekem is lett a terhességem alatt, SPERTI-t kaptam rá, ez egy krém, gyógyhatású készítmény, így kismamák is használhatják
2011. júl. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is minden egyes nagyvécénél (vagy akár férjemmel való együttlétkor is) elő szokott jönni. Én is krémet használok rá. Régebben is ki szokott jönni, de próbálok picit hajoldozni, és visszamegy. Szerencsére még sosem volt begyulladva, v. ilyesmi, de kb, 10 hete erősebben kijön. Remélem a szülés után sem fog begyulladni.

33 hetes km.

2011. júl. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor nekem a 31. héten kijött, egyből be is gyulladt, előbb érzékeny volt, majd állva és fekve nagyon fájt. Olyan volt, mintha egy zöldborsó lenne ott. Elpanaszoltam a dokimnak, ő azonnal tovább küldött a sebészetre, ahol megállapították, hogy belső, gyulladt, trombotizált aranyerem van. Érdekes módon csak Alsol kenőcsöt kaptam rá, azzal minden egyes wc-zés után kennem kellett (pisilés után is), két hét alatt elmúlt, azóta sincs baja, de szoktam azért néha kenegetni Alsol-lal, FLP-s zöld krémmel, körömvirág krémmel.

Mindenképpen arra kell törekedni, hogy a szülés időpontjára tünetmentes légy, mert a szülés ronthat a helyzeten!


39h km

2011. júl. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A második babámnál terhesség alatt nekem is kijött, sajnos fájt is, egy pillanatról a másikra. A szülésznő azt mondta, kenegessem ha akarom, elmúlni nem fog, mert a baba nyom valamilyen vénát. Szülés után teljesen megszünt a problémám.
2011. júl. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!