Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most jöttem meg az orvostól,...

Most jöttem meg az orvostól, aki 6hetes terhességet állapított meg, de van egy 7hónapos,9400gr-os babám is, akit emelgetni kell. Ugye ne vetélek el?

Figyelt kérdés
Az orvost a nagy öröm miatt el is felejtettem megkérdezni, hogy emelhetek-e, de muszáj, mert még csak 7hós, és szopik, pelenkáznom kell, stb. Van itt kismama aki szintén kb ennyi korkülönbséggel lett terhes újra? Nem lett baj a sok emelgetésből?
2011. júl. 21. 09:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem én a 16 kilós másfél évesem emelgettem mikor terhes voltam a 2. babával.
2011. júl. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És nálad nem volt semmi görcs, vagy barnázgatás? Remélem nem lesz baja a babámnak! Tényleg sokat kell emelgetni, hiszen még pici, nem tud járni..
2011. júl. 21. 09:46
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is sokat emelgetem a kisebbikemet (1,5 éves) semmi gondom nem lett belőle.


Azért a 3 éves nagyot már módjával szoktam csak, inkább az ölembe ültetem.


17. hkm

2011. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Barátnőm járt így. 7 hónapos volt a (császárral született) kislánya, mikor újra terhes lett. Ő is emelgette a gyerkőcöt, egy picike gond volt is belőle az elején. Egy vérrög alakult ki a méhében, de szerencsére felszívódott. Bár volt neki egy alkalom, mikor nem volt jó a lift az anyjáék házában, és két emeleten vitte fel a lányát babakocsival együtt. Ezután fájdult meg a pocakja, ekkor alakult ki valószínűleg a vérrög.

Persze amennyire tudta, nem emelgette aztán a kislányát (pl. pelenkát ne a pelenkázón cserélj, hanem a földön/ágyon, hogy ne kelljen nagyon megemelni a gyerkőcöt) és a továbbiakban nem is volt gond. Ma már 17 hónapos múlt a nagylány, és 6 hetes a kisfiú! Teljesen egészségesek mindannyian.

Gratulálok a kistesóhoz, és próbáld meg minél kevesebbet emelgetni a "nagyot".

2011. júl. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A 3,5 éves 20 kilós fiam emelgetem, és semmi baj.

Egészséges babában nem tudsz kárt tenni ilyesmivel.

2011. júl. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos mi is a negyediken lakunk egy társasházban, ráadásul magas földszintes, így 5emeletnek felel meg, nekem kell felcipelni a picit, mert a férjem estig melózik, levegőzni, boltba menni meg kell!
2011. júl. 21. 10:14
 7/12 anonim ***** válasza:
Tesómnak van egy 7 egy 6 és egy 3 éves gyereke. A férje is állandóan dolgozik, tehát ő is simán emelgette a nagyobbakat, mikor a kisebbeket várta. Ha egészséges a terhességed, ennyi nem fog ártani, azért csak óvatosan! Boldog babavárást és jó babázást!
2011. júl. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Egyébként meg gratula! :D

2011. júl. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is gratula!:)

Nekem egy 16 kilós 3 évesem van, akit néha-néha azért meg kell emelni.

Semmi bajunk, nem is lesz.

27 hetes kismama

2011. júl. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szia!!! Én egy 17+5 napos ikerterhes kismama vagyok nekem is van egy három éves kislányom és én is sűrűn emelgetem mert nagyon anyás persze csak óvatosan. Az emelgetéstől nem nagyon lehet baja ha csak nem beteg már, de a szoptatás miatt inkább. Mielőbb beszélj az orvosoddal nem akarlak megijeszteni de én tavaly 2 babát is elvesztettem azért mert még szoptattam a lányomat.Ugyanis a szoptatás méh összehúzódást okoz.Bocsi de jobb ha tudod.Gratulálok a babához és jó egészséget ,sok boldogságot!!!
2011. júl. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!