Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes kismama vagyok, és...

4 hetes kismama vagyok, és nincs minden nap székletem, ez baj?

Figyelt kérdés
Mondjuk nekem terhesség előtt sem volt. azt mondta az orvosom, hogy szedjek Laevolac szirupot, és az jó lesz. Tegnap vettem be 15 ml-t, de reggel sem kellett.
2008. márc. 1. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is hasonló problémám volt az elején egyedül a pacific szilvalekvár vált be. Este 1-2 teáskanál vagy egy evőkanál és reggelre garantált hatás. Próbáld meg hátha beválik!!

26 hetes kismama

2008. márc. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A hetedik hét óta nekem sem sem volt székletem akár napokig, sokmindent kipróbáltam. Nálam a 100%-os ananászlé jött be!

11 hetes kismami

2008. márc. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Próbáld a laeveolacból a 30 ml-t.Elvileg az is van ráírva, hogy kezdőknek 30 és utána már elég 15 ml.Nekem bejött, de ha este eszel körtét akkor talán neked is segít ha nálam is bejött.Amúgy fehér kenyér helyett rozs kenyér, és szépen lassan álj rá a magas rozstartalmú ételekre.

Sok sikert:o)

17 hetes kismami

2008. márc. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár ajánlott a napi 1 széklet produkálása, egyáltalán nem kell megijedni, ha nincs. Amennyiben amikor van, az normális (nem nagyon kemény, nem híg, nem kísérik kellemetlen tünetek), akkor nincs gond, csak kicsit lassabb az anyagcseréd. Főleg, ha eddig is így volt. (Szerintem amíg nem muszáj, addig felesleges beavatkozni a természetes működésébe a szervezetnek.)
2008. márc. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg hogy rosszabb ne legyen , mint előtte volt. Én krónikus székrekedésben szenvedtem gyerekkorom óta, ezért azt javaslom, ne szokj hozzá a hashajtókhoz, mert nem fog használni. Én is így kerültem kórházba. EGy bogyó, két bogyó, a végén már 4 bogyó sem használt...

Inkább figyelj a táplálkozásra, egyél sok gyümit, rostot, joghurtot, tejterméket, kerüld a fehérlisztet, egyél teljes kiörlésü kenyeret, kerüld a nasit, péksütit, igyál legalább 2-3 litert egy nap (levest is!!) és mozogj, az is serkenti a bélműködést. És lehet érdemes lenne egy belgyógyászt felkeresni.

(Én 18 évesen kaptam egy tablettát+ a "diéta" és másfél év alatt helyrejöttem, azóta semmi gond, és hál isten terhesség alatt sincs. 26 hetes vagyok)

2008. márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes kismami vagyok. Nekem sincs székletem 3-4 napig sem. Szerintem az Elevit amit szedek az is szorulást csinál. 100%-os narancslé segitett, de az meg savat csinál.
2008. márc. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a joghurtba kevert búzacsíra, vagy búzakorpa jött be.
2008. márc. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igyál mézes kammillateát!
2008. márc. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!