Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez normális egy 14hetes...

Ez normális egy 14hetes terhességnél?

Figyelt kérdés
Csütörtökön töltöttem a 14. hetet. Csütörtök éjjel arra ébredtem fordulás közben, hogy a hasam alja a jobb oldalon begörcsölt egy pillanatra. Nagyon megijedtem, mert még sosem volt ilyen. Aztán következő éjszaka szintén éreztem valamit. Feküdtem a jobb oldalamon és a bal oldalamon a bordáim alatt éreztem egy nyomást, ami oldalfekvésnél sűrűn előjön. Napközben is érzem a hasamon a feszüléseket és ilyen mensis kis görcsöket érzek hol a bal oldalon, hol a jobb oldalon. Mi lehet ez? A baba csinálja? Péntek óta napi 2 magnéziumot szedek. Egyet reggel, egyet este veszek be. Menjek vele orvoshoz vagy ez teljesen normális?
2011. júl. 24. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Menj el az orvoshoz,az a biztos!

2011. júl. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is most töltöttem a 14. hetet, és ugyanígy előfordul görcs, inkább izomgörcs fordulás közben, vagy ha rosszul mozdulok, hirtelen felállok. Megkérdeztem az orvosomat, meg is vizsgált, azt mondta, hogy normális, mert a méhem már kifelé nyomul, és az okozza, ne aggódjak, és kifejezetten azt mondta, hogy nem kell szednem semmit, mert el fog múlni magától. Ha nyugtalanít, menj orvoshoz, az biztosan megnyugtat.

Boldog babavárást!

2011. júl. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2011. júl. 25. 14:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezeket általában a méh izmai csinálják, mert nyúlik, ami természetes.

De ha zavar és megnyugszol, akkor menj el, nézesd meg magad a dokival, az a biztos.

2011. júl. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen volt,de azt mondta a doki,hogy természetes.Azért inkább nézesd meg magad.A napi 2 szem magnézium kevés, nekem napi 6 szemet kellett szedni.
2011. júl. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A magnéziumból szedhetsz többet is. Napi hármat. De a görcs az nem jó. Lehet, hogy tényleg csak a méh izomzata, én mindenképp megkérdezném az orvost. Ahány ember, annyi választ fogsz kapni. De a doki mondja meg a tutit. Én is görcsölök, de nem a pocim, hanem a lábam mindenhol, napi 3 magnézium és majd jó lesz. Éjjel olyan görcs húzta a belső combizmom, hogy nem tudtam megmozdulni, felkiabáltam és kijött a könnyem a fájdalomtól. Sokáig tartott és egyszerűen nem tudtam sehogy visszafeszíteni. Végül is a belső combot nem is nagyon lehet. Na mindegy.

28 hetes kismama

2011. júl. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mostmár nincsenek görcseim, csak a bal oldalamon a bordáimnál érzem úgy mintha beszorult volna a levegő. Lehet tényleg beszorult, nem tudom, de más bajom nincsen. Már magnéziumot se szedek.
2011. júl. 28. 11:35
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
nalam is elo fordultak ugyan ezek a tunetek amikor 14 hetes voltam ,.es nem kell meg ilyedned .,ez normalis.,csak akkor nem ha nagyon faj ,.akkor inkabb azt ajanlom menj orvoshoz .,de egyebkent ahogy irtad is enyhe fajdalom szurkalas attol nem kell meg ilyedni.,31 hkm
2011. júl. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!