Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem lehet ebből baj, nem...

Nem lehet ebből baj, nem mehet el a baba?

Figyelt kérdés
Kb 5 hetes terhes vagyok.Van egy 22 hónapos kisfiam aki sokzor belerúg,könyökel véletlenül a hasamba.Sokat is kell emelgetnem.Nem lehet ezekből probléma?Nagyon szeretnénk a kistesót,de a kisfiamat is imádom és nem tudom és nem is akarom ellökni magamtól,hogy nem veszem fel pl.
2011. júl. 25. 19:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs baj, egészséges a terhességed, akkor nem. Én a második terhességet úgy csináltam végig, hogy közben a 1,5 évest naponta emelgettem a buszra/villamosra sportbabakocsiban + cuccok. Ja, és mellette még szoptattam is, ha lehet fokozni....

Ha tudod, kerüld el, de pár emelgetéstől nem lesz baja a picinek.

2011. júl. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem lesz semmi baj.Mindenhol születnek kistestvérek épen, egészségesen.Gratulálok!
2011. júl. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
előzőnek igaza van, de ott a hangsúly, HA minden rendben a terhességgel, ezt ugye utólag tudnád meg ezért vigyázz az emelgetéssel. a rúgásokból sokat felfog a magzatvíz azon szerintem ne aggódj. ha emeled, próbáld meg ne hasból ha érted mire gondolok.
2011. júl. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 5 hónapos volt a kisfiam amikor kiderült, hogy jön a tesó.

Járástanítás, babakocsi emelgetés. Fiam sem volt nádszál vékony :)

Hasba rúgások is voltak bőven pelusozás közben és a szülésig a kezemben altattam, mégsem volt semmi gond. :)


HA erős a terhesség és nincs pl. barnázás stb... akkor nem lesz gond.

Ha vannak figyelmeztető jelek akkor muszáj odafigyelni.


Ne izgulj, nem lesz baj!

2011. júl. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Megnyugtattatok :)
2011. júl. 25. 21:32
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én leszek a mumus! Terhesen nem emelgetünk bármennyire fáj is ez! Felsorolhatnám miket okozhat, de az orvosod megteszi helyettem, ha megkérdezed.

22 hónapos gyerek többet megért, mint amit gondolsz róla, de szavaidból úgy vettem ki, hogy inkább neked van lelkiismeret furdalásod a kistesó miatt. Ölelgetni lehet úgy is, hogy leguggolsz hozzá. Úgy bújtok össze. Meg lehet neki magyarázni, hogy most anya nem emelhet ilyen nagyfiút (vagy lányt), mint ő, mert ő bizony már nagyon nagy, anya büszkesége...!

Lehet és kell is neki a pociról beszélni, hogy ő is ott volt annak idején abban a pociban és anya mennyire vigyázott rá. És milyen huncutságokat csinált, virgonckodott odabenn. (a kicsik imádják ezt hallgatni) És hogy nemsokára lesz játszópajtása, csak még nagyon picike és gyenge szegény, ezért nem szabad rugdosni... bezzeg ő, már nagyfiú, milyen erős!

Be kell a nagyobbik drágádat is vonni érzelmileg, meglátod majd a változást.

De emelgetni nem szabad! (vetélés, lepényleválás, bevérzés stb lehet belőle)

2011. júl. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Miért kell ennyi idős gyereket emelgetni? Tud már járni, nem?

Ha meg elkerülhetetlen, miért nem az apuka emelgeti? Én a helyedben vigyáznék a babára és nem emelgetnék, azt meg pláne nem engedném, hogy a gyerek hasba rúgjon, akkor sem, ha nem vagyok terhes.

2011. júl. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

00:42


Nincs gyereked ugye?

Kádba is bele kell tenni, etetőszékbe, buszraszállni, stb.

2011. júl. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"Be kell a nagyobbik drágádat is vonni érzelmileg, meglátod majd a változást. "


Ekkora gyerek fel se fogja teljes egészében hogy mi a helyzet. Nálunk is pici a korkülönbség, a barátnőméknél is és még sok ismerős családban. Ott is ahol a 20 hónapos puszilgatta anyuci hatalmas hasát, hogy ott a kistesó, az is meglepődött hogy ez a gyerek meg ki, amikor hazahozták a kórházból.


"De emelgetni nem szabad! (vetélés, lepényleválás, bevérzés stb lehet belőle)"


Igen, LEHET belőle. Ha megtörténik, akkor sem biztos hogy az emelgetés miatt volt. De egy EGÉSZSÉGES terhességnél nem kell az anyukát vattába csomagolni. Igen, vigyázni kell, pihenni, de ha minden emeléstől elmenne egy gyerek, már kihalt volna az emberiség.

Apuka meg nincs az anyuka mellett 24 órában, amíg dolgozik az anyukának meg lehetetlenség egy ekkora gyereket úgy pelenkázni, fürdetni, öltöztetni, sétánál babakocsiba tenni, hogy egyszer sem emeli meg.

2011. júl. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Ekkora gyerek fel se fogja teljes egészében hogy mi a helyzet."


Ebben sajnos nincsen igazad kedves utolsó. Sokkal többet felfog, mintsem gondolnád. Számtalan kutatás igazolja és a gyakorlat is. Már magzati korban rengeteg minden átmegy, érzelmek, érzések, szeret, gyűlölet stb. Kicsit olvasni kell a szakirodalmat.


Nem kell vattába csomagolni az anyukákat, de egy kismamának vigyázni kell magára, ez egy másállapot. Ezt kellene tudomásul venni. Azért, mert valamiről nem vagyunk kellőképpen tájékozottak, nem jelenti azt, hogy nem létezik, vagy nem okoz kárt stb.

Az emelgetés éppen, hogy nem tesz jót. Nőgyógyásztól érdeklődj, ha nekem nem hiszel.

2011. júl. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!