Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már évek óta festem a hajam,...

Már évek óta festem a hajam, mint általában sok-sok nő a mai világban. Most a 20. hétben járok az első babánkkal, és már nagyon rámférne egy "tatarozás". Fodrász által használt Alfa Parf festéket vettem, árthat a babának?

Figyelt kérdés
2008. márc. 2. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt, ha nem lélegzed be....Csak erre kell vigyázni, ja és ha szőke vagy akkor ne sebesre szivasd..
2008. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi ammónia tartalmú festékkel nem árthatsz a babának,jól szelöztethető helyen.Én már a 36.hétben járok és miota terhes vagyok nem kockáztattam.
2008. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem árthat, ha szellőztetett helyiségben csinálod a festést.
2008. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem ártasz a Babának, a lényeg, hogy ne lélegezd be! A másik: én évekig szőke voltam, de amióta várom a babát, nem fogta be a kívánt színre a hajamat (ezért kénytelen lettem barna lenni :) Tehát nálam sajnos bevált, amit sokan mondanak: nem biztos, hogy terhesség alatt a kívánt színhatást éred el a festéssel.
2008. márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Nekem a védőnő azt tanácsolta (bár nem festem a hajam), hogy terhesség alatt kerüljem a hajfestéket, mert a fejbőrön át felszívódhatnak a babának igen ártalmas anyagok is. És ő nem egy régimódi védőnéni.
2008. márc. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem árt, egyáltalán. Kutatások bizonyították, hogy vérben nem szívódik fel, tehát a babához nem jut el. Amit tanácsolnak, hogy próbáld minél kevésb belélegezni, de semmi baj nem lesz.

Nézz csak körül, hány kismama van festett hajjal... (köztük én is:-)

2008. márc. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a doki, hogy a 12. hét után lehet. Ő is nő, és ő is festette a haját a terhessége alatt.
2008. márc. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szia én 13 hétes voltam mikor be festettem nem bizonyitott hogy fel szivodik szerintem festd be de ne sűrűn én most festettem 2× 29hetes vahyok
2008. márc. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tóth Tímea Judit ***** válasza:
Nyugodtan fessétek be.A lényeg hogy a festék gőzét ne lélegezd be.Én fodrász vagyok,és még dolgozok szájkendőt kötök ha vegyszeres munkát csinálok.Amúgy 15éve vagyok szőke,most is befestjük a hajamat.Az igaz hogy nem biztos az árnyalat olyan lesz mint terhesség előtt.21hetes kismami
2008. márc. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ!
2008. márc. 4. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!