Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki nem igényelt...

Van itt olyan aki nem igényelte, kifejezetten nem akarta, hogy bárki is bent legyen vele a szülésnél?

Figyelt kérdés

Én esetleg csak a vajúdás alatt fogom engedni a páromnak, hogy bent legyen velem. Más családtag szóba sem jöhet.

Ez így nagyon fura? Nem fognak rám furcsán nézni a kórházban? Úgy érzem, hogy ez egy nagyon is intim dolog, nem szeretném, ha bárki is látna ilyen helyzetben az orvosok és ott dolgozókon kívül.


32 hetes kismama


2011. júl. 27. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én ugyanezt gondoltam..

nem is volt bent, de nyolc óra vajudás után.. mikor már taknyam nyálam egyben volt.. a szülésznő szó nélkül behivta.. és irtő jó volt, hogy bejőtt, simogatott.. olyan meleg és megnyugtató simogatást, azóta sem kaptam.. anyira kellett..

2011. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Amikor kistesóm született az anyja nem akarta hogy bent legyen apa. Mostoha anyám Pesten szült mi debreceniek vagyunk már fel sem ért addigra apa. De nem engedte volna be. Nem hiszem hogy fura. Sokan vannak így vele.


17/L

2011. júl. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ott és akkor nem az fog foglalkoztatni, hogy ki meit lát. Első babánál annyi sok új dolog van, amire egyrészt ha "egyedül" vagy, nem biztos, hogy emlékezni fogsz, másrész pedig jól jön ha az ember párja ott van, mert ő adja meg a biztos hátteret és erőt is. Legalábbis nálam ez volt.

Egyébként nem fognal furcsán nézni rád, láttak ők szerintem ennél cifrábbakat is. Kívánok minden jót neked! :)

2011. júl. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 flora08 ***** válasza:
50%
Egyet értek veled, én sem szeretném, ha bárki bent lenne a szülésnél. Nem értem az apás szüléseket, nem értem, miért kell végig néznie a szülést a leendő apának. Szerintem ez csak a kismamára tartozik, nem fognak furcsán nézni rád. Úgy csináld, ahogy neked jó:) Minden jót nektek! :)
2011. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek,ne pontozzatok le a válaszért.

De az nem intim amikor szexelsz a férjeddel?

Csak azért kérdezem,mert gondoltam legalább lesz itt olyan aki az ellenvéleményt képviseli. Én egész egyszerűen nem tudtam volna a férjem nélkül végig csinálni, és pont a végén volt a legnagyobb segítség számomra hoyg ott volt, és avjúdásnál volt fura,hogy nem tudott mit kezdeni vele, mert segíteni nem tudott. Aztán ő vágta el a köldök zsinórt, és ő vitte el a kislányát fürdetni.


El sem tudom ezt képzelni másként.

De nyilván a szülőszoán dolgozóknak nem lesz ez furcsa, mert nem te vagy az egyetlen aki így érez és gondolkodik...ők láttak már olyat,hogy anyuka kiküldi apulát...


Mit mond a prod? Ő sem szeretne ott lenni?

Mert ha nem,akkro főleg nincs gond...mindketten így akarjátok. De ha ő szeretne részt venni benn te pedig kizárod már a legelső lehetséges közös élményből a babával kapcsolatban,akkor az nem szép dolog.


És ilyen csak egyszer van,nem lehet újra gondolni vagy újra csinálni...ez a baba csak egyszer születik meg!


Könnyű szülést kívánok,és boldog babázást!

2011. júl. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én is ezt gondoltam naívan :) hogy csak a vajúdás alatt legyen ott, a kitolásnál már ne, mert azt hittem addig nem lesz semmi csúnyaság

na ehhez képest a vajúdás alatt burkot repesztettek, folyt minden ki belőlem, pisilnem kellett, hozták a kacsát, abba nem tudtam, megkatétereztek, kézzel tágítottak, stb. na szóval ő ezt mind szépen végignézte :) és meg kell mondjam, nagyon jó volt hogy ott volt velem !!! (aztán a kitolás elmaradt, mert megcsászároztak)

2011. júl. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem nem furcsa,ezt mindenki maga dönti el.az én férjem végig bent volt,és jó volt,hogy ott volt.már csak azért is,mert így látta,hogy milyen szenvedés világra hozni egy gyereket,és jobban értékeli.nem csak azt látja,hogy kint van és kész.
2011. júl. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A más családtag szóba se jöhet. Szerintem annyira gáz, ha bennt vannak a családtagok. Még a férj oké. De a többi? Engem kifejezetten irritálna. :P Sőt, a férjem meg is mondta, ha esetleg természetesen szülnék, tuti nem nézi meg. Megértem, én is így gondolom. Bejönne, de a konkrét eseményt nem mozizná! Az elsőt császárral szültem, bennt volt, a fejemhez ült és kész. Az a lényeg, hogy ebben egyet érts a pároddal. :)
2011. júl. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én férjem bent lesz legalább is nagyon remélem. Nekem fontos hogy ott legyen és végig támogasson.
2011. júl. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ilyen döntést, hogy ott legyen-e, vagy sem, csak együtt érdemes meghozni.

Ha szeretne melletted lenni, rosszul eshet neki, hogy kizárod az élményből, és nem kérsz a segítségéből.

Ha nem akar bemenni, az Istenért be ne hívd!!


Én bent voltam a nővéremnél, mert a sógorom nem akart bemenni, hát.. jobb volt úgy.

Ha nem császáros lennék, akkor is úgy próbálnám terelni a dolgokat, hogy NE legyen ott.

2011. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!