Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vállaljam a harmadik babát?...

Vállaljam a harmadik babát? Adj tanácsot!

Figyelt kérdés
Van egy 9 és egy 3 éves,most teherbe estem,de nem tudom megtartsuk-e,a párom nem örül neki,mert fél,hogy anyagilag nem bírjuk a három gyereket,meg a lakás is kicsi.Hitelünk nincs.Mit csináljak,hogyan beszéljem rá,vagy vetessük el?
2011. júl. 27. 22:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

szia!

en 5 hetes terhes vagyok a 3 ikkal az enyemek meg kicsik nagyon a nagyobbik 4 eves a kicsi 19 honapos,es ugy estem teherbe hogy vedekeztunk teljesen leblokkolt az egesz mikor kiderult a terhesegem, gondolkoztam elvetessem e vagy megtarrsam de ugy dontottunk megtartsuk a parom az nagyon orult neki semmikeppen nem akart hallani az abortuszrol es ez igy konnyebb volt szamomra, mindenkeppen azt kivanom a legjobb dontest hozzatok meg!!

minden jot

2011. júl. 28. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Én nem vállanám be.

3 gyerek többe kerül, mint kettő, ráadául ebben az országban csak éhenhalni lehet már lassan.

2011. júl. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

A napokban volt ilyen kéréds, egy anyuka azt írta, hogy a 3. gyerekkel több lett a pénze, minta kettővel. (adókedvezmény, családi pótlék, plusz ingyen kaja (legalábbis sokkal olcsóbb, mont nem emlékszem), ingyen tankönyv. Szóval jobban jön ki, mint kettővel.

Ha meg a tandíjon gondolkodsz: államilag finanszírozott képzés! Szerintem egyx átlag család 1 gyereknek sem tudja kinyögni a tandíjat, nemhogy kettőnek. Szóval a ti szempontotokból szerintem mindegy, hogy 1 vagy kettő. Mi is tervezünk 3-at.

2011. júl. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
azaz 2 vagy 3
2011. júl. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam, mint te. Egy 4 éves, és egy 3 hónapos(!) baba mellett lettem újra terhes. Az én férjem is aggódott, főleg az anyagiak miatt. Mi úgy döntöttünk, nem tartjuk meg.

-Most lehet azzal jönni, hogy más mindent megadna azért, hogy szülhessen, de hát attól, hogy én megtartom, vagy nem, az Ő helyzete nem fog változni.-

Szóval ellene döntöttünk. Már megvoltak a papírok, az időpont, minden. Aztán nem voltunk rá képesek, sem a férjem, sem én.

Soha nem bántuk meg. A legklasszabb kislányt kaptuk a sorstól, aki csak megszülethetett. Azóta még két babánk lett, a legkisebb ma 5 hetes.

A 3. gyerekkel anyagilag nem lett jelentősen nehezebb. Tényleg ingyenes a tankönyv, oviban ingyenes, iskolában félárú az étkezéstérítés, magasabb a családi pótlék, ha 3 gyerekkel utazol, 90% kedvezményed van.

És nem mellékesen, hihetetlenül jó dolog nagy családban élni. Hiszed, vagy nem, de még a stressz is kevesebb, mert ekkora létszám mellett bármi rossz történik, mindig legalább két jó dolog is jön mellé.

Mindettől függetlenül nektek kell döntenetek. Ez a ti életetek, ti ismeritek magatokat és a helyzeteteket eléggé ahhoz, hogy mindent mérlegelni tudjatok. Én csak a saját tapasztalatomat írtam meg neked.

2011. júl. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 8 hetes terhes vagyok 20 éves egyetemistta. igaz ez lesz az első babám, de nekunk se lakás, se állás. De ha akarjuk, akkor menni fog. A szülők besegítenek, és a barátok is. Ha van már 2 gyereketek, szerintem a harmadik is elfér. Akkor már nagyjából meg kell lenni az alapvető cuccoknak, amik általában sokba kerülnek. Én nem vetetném el a helyedben, de te tudod. Pénzügyileg sajnos nem, de ha beszélgetni szeretnél, abban tudok segiteni: eniko16@gmail.com:)
2011. júl. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!


Mi is a 3. babát várjuk! igaz,mi terveztük,és utána lett nagyon nagyon rossz az anyagi helyzet,hogy megfogant. Tudnék Neked mesélni,garantáltan nem aggódna tovább a Párod sem az anyagiak miatt! Azóta talált a párom munkát,augusztusban kapja az első fizuját,szeptemberben születik a baba. Idáig nehéz volt-nagyon nehéz!!!! - és bár még nem vagyunk teljesen biztonságban,de akkor sem aggódunk!

Nyugodtan ecseteld a Párodnak az anyagi előnyeit 3 gyereknek!- mi is jobban fogunk kijönni, A-Z-ig utána is számoltunk! 3 gyerekre fejenként 16000 a családi.+ ha dolgozol,akkor jogosult vagy a t.gyás- majd gyed-re! Az a legrosszabb esetben (az én esetemben) összesen: 90.000. a gyermek 2 éves koráig! Ha gyes jár,akkor 70.000. ft

Nálatok a legkisebb gyerkőc 3 éves,valószínű maradt 1-2 dolog (kiságy,babakocsi-ezek a legdrágábbak. Ha ruha nem is maradt,akkor azt a legkevesebb venni! A gyermekre kezdetekben-ha nem tápszeres- 10.000 ft kb havi szinten: ebben benne van a ruha. Hja,és az egyszeri anyasági támogatás is 60 pár ezer!! Abból lehet venni a babának ezt-azt,későbbre ruhát,ha nem maradt a nagyobbakról.

Ezen felül, 3 gyermek mellett bemész az önkormányzathoz,kérsz nyomtatványt gyermekvédelmi támogatásról- 1 évre adják, 2x adnak gyermekenként 5900 ft-ot,+ az oviban ingyen étkezhet,van ahol a suliban is ingyen kaja van,van ahol a suliban a felét kell állni.

A 3 évesed gondolom ovis/vagy az lesz szeptembertől. Ha szeptembertől lesz ovis,akkor december elején (3 hónap ovi után,a lehető legkevesebb hiányzással) bemész az önkormányzathoz, kérsz nyomtatványt Ovodáztatási támogatás címmel. Nyilatkozod,hogy csak általánosod van,és első alkalommal kaptok 20.000 ft-ot, másodjára pedig 10. ezret. Ezt is évente kell igényelni,3-5 éves korig. Csak a legelső alkalommal adnak 20-at! És ha sokat hiányzik az oviból a gyermek-lényegtelen,hogy igazolva van!- akkor már nem adják a támogatást. És ezek csak azok,amit mi is kihasználunk!!


Kell ennél több indok,hogy MEGTARTSÁTOK a babát???!!!


Üdv:2gyermekes,33h.km.

2011. júl. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Én a helyedben biztos megtartanám. Hiszen minden okkal történik nem hiszem hogy éheznétek vagy kikötnék a közüzemű dolgokat. Ahol kettő elfér ott a harmadiknak is megvan a helye.
2011. júl. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Nektek a válaszokat,sokat segítettetek!!!!
2011. júl. 28. 14:32
 20/25 anonim ***** válasza:

Majd megírod,hogy sikerült e a Párod meggyőzni?


Én ezerrel drukkolok!!!! :-D

2011. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!