Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nem ajánlatos a...

Tényleg nem ajánlatos a kismamáknak repülniük a 12. hét előtt?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az utolsó pár hónapban már nem nagyon lehet, de az elején sem?
2009. ápr. 7. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
En 6 hetes terhes voltam amikor tobb mint 30 orat utaztam repulokkel kisebb pihenokkel: Becs-London (2 oras ut) itt vartam 3 orat aztan tovabb London - Los Angeles (12 oras ut) itt varam 6 orat, aztan Los Angeles - Tahiti (8 oras ut) es innen egy kisebb repulovel Bora-Bora-ra. Ezt visszafele is megtettem amikor mar 8 hetes voltam. Kutya bajunk nem lett azonkivul, hogy hulla voltam. :) Ha nincsenek rosszulleteid (mert ugye az nem kellemes) akkor nyugodtan repulhetsz.
2009. ápr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ilyenről nem tudok de igazából a 12.hét előtt sokan nem is tudják, hogy terhesek. Legalábbis én sok ilyet hallottam.

Szóval szerintem lehet repülni.

2009. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz szerintem! Miért ne lehetne repülni? Annyira kell vigyázni, amit nem repüléskor is, hogy ne cipekedj, ne emelj nehéz bőröndöt, ilyesmi.


Én 11, majd pedig 12hetesen repültem, és az ég világon semmi bajom nem lett. Egyedül repültem, ezért megkértem a stewardess-t, hogy tegye fel nekem a kézipoggyászt a tárolóba, hogy ne én emelgessem, mert picit nehéz volt és nem akartam elvetélni emiatt, így inkább megkértem őt. Meg egy házaspárt érkezéskor, hogy emeljék le nekem.

2009. ápr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a 30-ik hét után nem ajánlatos.
2009. ápr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet repülni terhesség alatt. Ha nincsenek rosszullétek akkor semmi gond. Az első 12.hét csak emiatt kissé necces. De azt hiszem a 34.hét után beszélni kell a légitársasággal, mert a terhesség vége felé már nem mindenhol engedélyezik. De te még nyugodtam repülhetsz.

Jó utat!!!

2009. ápr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nyugodtan repülj, a 36. hét után nem ajánlott már, meg ahhoz engedély is kell, de ennyi
2009. ápr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2009. ápr. 7. 13:34
 8/9 anonim ***** válasza:

A fel- és leszállástól és a légnyomásváltozástól nem megy el a baba, emiatt ne izgulj! Kérd magad folyosó mellé, ha ki kell szaladni a mosdóba, könnyen tudjál ugrani! A gond akkor van, ha bármi történne, ami miatt orvosi/kórházi ellátásra van szükség, akkor meg kell szakítani a repülőutat és kell keresni egy kitérő repteret meg egy kórházat (legyen biztosításod), ami egy kis időbe is beletelhet. Ezzel szemben míg a városban hívsz egy mentőt/taxit és a dugón átverekedve magad, benn is vagy a kórházban. igazából ez az egész terhesség alatt fenn állhat, ezért én hosszú utat nem is vállalok, pl. óceán felett, ahol nincs a közelben repülőtér. De ez csak az én megfontoltságom. Mi is repülővel megyünk nyaralni, ne aggódj!

Az első 12 hetet mondják vízválasztónak a vetélés szempontjából, talán a repülést is emiatt hallhattad. Valóban az utolsó hetekben pedig már csak orvosi igazolással repülhetsz, változó, hogy melyik légitársaság mikortól kéri az igazolást!

Jó utat!

2009. ápr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi:)))
2009. ápr. 10. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!