Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamáknak mi az a póz az...

Kismamáknak mi az a póz az utolsó trimeszterben, amiben a fekvés javasolt? Melyik oldalon ajánlatos aludni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy valamelyik oldalon a kismama elnyomja a vérkeringést,és így nem kap elegendő vért, és az által oxigént a baba. Melyik oldal az ajánlatos?
2009. márc. 1. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A bal oldaladon aludj!

Bevallom én ezt sohasem tudtam betartani, az utolsó napokban örültem ha egyátalán el tudtam aludni, mert már mindegyik póz rettenetesen kényelmetlen volt.

Egyébként az orvosom azt mondta, ha nincs semmi baj a terhesség alatt, akkor úgy aludhatsz, ahogy neked és a babának is kényelmes.Bár ilyen nem nagyon lesz!:)

2009. márc. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A bal oldal ajánlatos!

Én ösztönösen azon tudtam csak aludni. Az utolsó időben amikor a dokit kérdeztem, ő is azt mondta, hogy a bal oldal a jó!

A háton fekvés és a jobb oldalon alvás nem jó!

Hasonfeküdni meg úgysem tudsz a végefelé:)

2009. márc. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a bal oldalon! De én úgy alszom, ahogy mindkettőnknek kényelmes! Mit számít már, hogy az melyik, csak tudjak kicsit aludni!! Érezni fogod, mert ha a babának nem jó úgy, ahogy fekszel, hát olyan rúgdosásba kezd!
2009. márc. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

a bal oldalon tudtam en is csak sokaig aludni, jobb oldalon nyomja el az ért a baba. most, igy az utolso napokban (szó szerint), mind a ket oldalon tudnek aludni, ha nem kene felorankent a wcre mennem ejszaka is.

illetve ami nekem meg bejott, hogy szoptatós parna+nagyparna+ kisparna, es igy, felig ülő, felig fekvő helyzetben aludtam. aztan lecsusztam, es atfordultam baloldalra..amikor nagyon zsibbadtam, akkor felmásztam, és ugy aludtam.. és ne vessetek ram kavicsokat, de megbeszeltem a babaval, hogy neha a jobb oldalon is alszunk, altalaban kb fél- egy percnel nem volt tobb, es jelzett a manó, hogy fordulni kell, de azok a fel percek nagyon sokat jelentettek, amikor mar sehogy sem volt jó.

2009. márc. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én szinte csak a jobb oldalamon tudtam aludni, mert ha a bal oldalamra feküdtem olyan rudosódás ment, hogy csak na.Általában csak hajnalban tudtam át fordulni a bal oldalamra, amikor már a pici is aludt, és teljesen elgémberedtem.
2009. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Képtelenség csak egyoldalt aludni.

A bal oldal az ideális, de ha állandóan csak a bal oldalt feküdnék, akkor már fél oldali felfekvéseim lennének.

Én mindkét oldalra fordulva szoktam aludni szoptatós párnával.

2009. márc. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is azt hallottam, hogy bal oldal az ajánlatos, de kérdem én mit tegyek ha a bal oldal a kislányomnak nem jó mert ott vannak a lábai és jelez is hogy nyomom?És mi van akkor ha hanyatt fekve ébredek?Merthogy ilyen is van.Megkérdeztem a védőnőt és a dokimat, azt mondta a baba úgyis jelez ha nem jó neki.Tehát én mindenhogyan alszom, kisasszony jelez ha nem jó neki, van egy szopis párnám és így sem alszom át a teljes éjszakát.Tehát azt javaslom tégy belátásod szerint.32 hetes kismama
2009. márc. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én sem tudok a bal oldalamon aludni sokáig mert a baba fölébred rá ha a bal oldalamra fordulok. A legkényelmesebb számomra, a hátonfekvés felhúzott lábakkal.
2009. márc. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is oké, hogy a bal oldal jobb, de jó annak, aki be is tudja tartani! Nekem mostanában egyre jobban előjön, hogy ha csak egy órát is alszom valamelyik oldalamon, megfájdul és át kell forduljak! Valamint ha a bal oldalamon fekszem, általában nem tetszik a babámnak! Szóval ha neki nem tetszik és nem hagy addig aludni, míg nem váltok, akkor nem is erőltetem ezt a balos dolgot! Szerintem te is aludj úgy, ahogy mindkettőtöknek a jobb!

26 hetes kismami

2009. márc. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, ha tudok egyáltalán valahogy aludni, nem foglalkozom azzal, hogy éppen melyik oldalon.

39 hetes

2009. márc. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!