Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes kismamik hogy vagytok?...

8 hetes kismamik hogy vagytok? Hogyan viselitek a terhességet?

Figyelt kérdés
én reggeltol estig rosszulléttel kuzdom,gyomorfájás, sav, hányinger, émelygés,ritkábban de széduléssel és éjjel sem alszom túl jol, sokat forgolodom. 6 hetesen voltam ultrahangon és 4,03mm volt a babám, legkozelebb a 9.ik héten megyek és már alig várom
2011. júl. 31. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Szia én ugyan lassan a 10. hétbe lépek, de szívesen írok neked. Nekem bizonyos napokon szabályszerűen undorom van a kajától. Érdekes, mert amúgy jó evő vagyok és érzem, hogy éhes vagyok, de amit beteszem a számba, azon nyomban fordul belőle kifelé. Persze ez nem minden étkezésre vagy napra érvényes, de többségében sajnos igen. A melleim szépen megnőttek, már alig férek a régi melltartóimban, úgyhogy jövő héten pár kényelmesebbet (nagyobbat) muszáj lesz beszereznem. Fájdogálnak is kicsit, főként ha oldalt fekszem és összeérnek.

Nekem jellemző még a derékfájás és a fogérzékenység.

Én a 8. hét 4. napján voltam ultrahangon, akkor az UH 7 hetesnek és 6 naposnak becsülte a picurt, akinek az ülőmagassága 15,4 mm volt, mára már biztos elérte a 2 centit is. Szépen vert a szíve és látszott a vérkeringése és voltam olyan szerencsés, hogy meghallgathattam a szívhangját is.

Jövő héten megyek SZTK-s dokihoz leghamarabb, aki fogalmam sincs mit fog most csinálni, jó lenne ha a védőnőhöz küldene, bár gyanús, hogy a betöltött 12. hétig nemigen fog.

Ja és ma nagyon megkívántam a Borsodi Grapefruitos sörét, így úgy döntöttem, hogy egy pohárkával megiszok. Amint megittam fura pillangószerű valami indult el a köldököm felé, nagyon fura érzés, soha életemben nem éreztem ilyesmit. Gondolom bulizott valamit odabent a picur. Nem tartott tovább 2 percnél.

Nálam kb. ennyi, jó egészséget kívánok neked.

2011. júl. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szia. én holnapután leszek 8 hetes! akkor megyek orvoshoz is. már alig várom. bízom benne, hogy minden jó lesz. én csak émelygek, de az is rossz, mindig az jut eszembe, hogy bárcsak legalább kihánynám ami bennem van és megnyugodna a gyomrom, minthogy 0-24ben kavarog a gyomrom. :S én 5.hetesen voltam uhun. és 3 hét múlvára (azaz 8 hetesre, holnaputánra) hívott vissza.
2011. júl. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én holnap kezdem a 10. hetet, nekem is vannak jobb és rosszabb napjaim, én sem minden nap vagyok rosszul, de általában ha rosszul vagyok, akkor eléggé.


Én is állandóan émelygek, és bár csak hánynék, mert legalább kicsit megkönnyebbülnék. Eddig kétszer "sikerült" hánynom, de akkor is szagok miatt. Emellett lassan vega leszek, nem bírom a hús szagát.Bár eddig sem voltam nagy húsevő, tehát nem is hiányzik.

Én még a méhem növekedését és a szalagok húzódását érzem folyamatosan, de már lassan kezdem megszokni.

Ja és visszatért az álomkórom, amit tetéz az, hogy éjjel nagyon rosszul alszom, rengeteget forgolódok, így már most majd leragadnak a szemeim. Bezzeg reggel már 6-kor kidob az ágy, hétvégén is!De legalább szokom azt hogy össze vissza alszom, mert a baba mellett sem lesz jobb :)

Ami pedig újabb tünet nálam az a szédülés. Valamelyik délelőtt teljesen másnaposnak éreztem magam, forgott a szoba és hányingerem is volt.


Én amúgy 7 és 9 hetesen voltam uh-on,9 hetesen védőnőnél és majd 11 hetesen megyek még uh-ra.8 hetesen pedig a dokim elküldött vérvételre és vizeletvizsgálatra. Így eddig szinte minden héten mennem kellett, most lesz az első olyan hetem, amikor se doki, se védőnő.

2011. júl. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)

én szerdán leszek 8 hetes és akkor megyek uh.-ra is 6 hetesen voltam elsőnek nekem semmi bajom nincs és nem is volt :) szerencsés vagyok :) csak a mellem fáj de az nagyon .

2011. júl. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én holnap leszek 8 hetes. Én is állandóan rosszul vagyok, de még egyszer sem hánytam. Én is úgy vagyok vele, hogy jobb lenne ha hánynék, mert akkor legalább megkönnyebbülnék egy kicsit, de nem megy. Éhes vagyok mindig, de pár falat után megundorodom a kajától. A fogmosás is kínszenvedés, ahogy beteszem a számba a fogkefét elkezdek öklendezni. Szédelgek is néha, és érzem hogy növöget a méhem, ez utóbbi nem olyan kellemetlen. Össze-vissza alszom, rengeteget, ennek ellenére mindig fáradt vagyok.

Már nagyon várom, hogy elmúljon az első trimeszter, nem csak a rosszullétek miatt, hanem mert még ráadásul tiszta ideg is vagyok, az első babám elment a 9. héten, és nagyon félek, hogy megismétlődik.

Boldog babavárást mindenkinek!

2011. aug. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Koszonom a gyors válaszokat, orulok nekik, és majd írjatok ultrahangos eredményekrol is, ha mentek.Engem már kidobott az ágy, de bezzeg napkozben, vannak napok amikor ulve is elaludnék.én is jobban orulnék ha hánynák, igaz eddig ,,csak,,2x tortént meg, de utánna sokkal jobb volt,oruletbe tud kergetni a gyomorfájás, meg az ezzel kapcsolatos dolgok, alig birok enni, sot még a víz is visszakívánkozott, attol is undorodtam, kivántam mindent, de nem birtam megenni, mert már oklendezés es undor kozelében voltam, rendszerint csak alig fél adagokat ettem, de a szemeim sok mindent kívántak, de a gyomrom STOP-ot parancsolt. érdekes, elso terhességemnél gyomorgondjaim nem voltak, ott az elejétol ettem mindent, de viszont napi szinten hánytam(6.ik-20.ik hétig), úgyhogy magam sem tudom melyik terhességem a jobb:-)ott nem nagyon nottek a melleim, csak a végefelé jobban, most meg már hatalmasak,nincs olyan nap hogy ne fájjanak már a mensi elotti héttol a mai napig duzzadnak, orulok neki mert amugy meg kis mellu voltam, ja és sok a pattanásom, nagyon durva
2011. aug. 1. 08:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Én holnap lépek a 9. hétbe. Nagyon rosszul vagyok. Állandó émelygés, és öklendezés. este pedig olyan szinten fáj a gyomrom, hogy sokszor csak feküdni tudok. Van már egy lányom most 16 hónapos és 2 éves lesz, amikor a Pici születik:) NAgyon örülünk, de nagyon nehéz gyerek mellett a terhesség. Egésznap talpon lenni, és mosolyogni, de a muszáj nagy úr.Én uh-on 8. héten voltam akkor volt 16 cm, és vert a szíve, de nagyon:) Nekem a dokim azt mondta, hogy menjek el Integrált tesztre, megyünk is 13 héten, az Istenhegyi útra Budapestre Hajdú Krisztinához. Már nagyon izgulok, mert állítólag annyira profi, hogy sok esetben már megmondja a gyerek nemét:) Ti mentek Integrált tesztre? Kellemes babavárást!Z.K.
2011. aug. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó!

8. héten 16 cm??? Az hogy lehet? Még a 16 mm is sok lenne...

Az enyém a 7. héten volt 5 mm.

2011. aug. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Bizti elírta,tutira. jaaaj csajok milyen rosszul vagyok, szornyu, még fekudni is rossz, a kozérzetem, a gyomrom, a hányinger, oklendezem a szagoktol, na haladok, egyre durvább:-(
2011. aug. 1. 11:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Elírtam. Bocsi:) Z.K.

Mentek integrált tesztre?

2011. aug. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!