Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt akinek félvér babája...

Van itt akinek félvér babája van/lesz? Hogy fogadta a rokonság?

Figyelt kérdés
sorstársaimat keresem:) én most várom az első picit, és félvér lesz. Akinek már esetleg nagyobb a baba, mennyi nehézségnek vagytok kitéve az esetleges rasszista támadások miatt? Otthon fogok szülni Magyarországon, és egy ideig otthon is maradok a kicsivel. a városban ahol Magyarországon lakom nem nagyon látni színes bőrűeket, van bennem egy kis félsz emiatt. Nem szeretném, hogy kellemetlenségek érjék, vagy mivel ő még pici, ezért én viselném rosszul a támadásokat :S
2011. aug. 2. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos elkerülhetetlen, hogy senki ne szóljon be neki a későbbiekben, ilyen bunkók mindenhol vannak, viszont nem hiszem, hogy piszkálnák, amikor még kicsi. Erre szerintem legkorábban olyan 12 éves kora körül kerülhet sor, az iskolában. Bár osztálytársai megszokják, nem lesz vele gond.

Nálunk a faluban egy vietnámi család van, kis falu, ritka erre az ilyesmi, de akik itt laknak, mindenki természetesnek veszi, hiszen ugyanolyan ember. :)

2011. aug. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én csak játszótérről ismerek félvér, távolkeleti és indiai gyerkőcöket, nálunk nincs ilyen probléma (Bp.).
2011. aug. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, a 30. hétben járok.:) Mondjuk nekem annyiból jobb, hogy nem Magyarországon élünk. Ott nem tudom mi lenne.

Amikor hazalátogattunk a férjemmel és elvittük a tejfőlszőke unokaöcsém sétálni, akkor voltak furcsa pillantások, amik a gyerekről rám, majd a férjemre, majd megint a gyerekre vándoroltak. Szegényasszonyság nem tudta összerakni, hogyan lehet nekünk kék szemű, szőke hajú gyerekünk.:DDD

De vannak ismerőseim Mo-n, akiknek félvér gyerekük van és beszólásokat biztos kaptak, de szerintem már azok a gyerekek is beilleszkedtek a társaságba. Mondjuk ők a fővárosban élnek, ahol annyira már nem ritka a félvér gyerek.

Hányadik hétben jársz?

2011. aug. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Talán pici gyerekként nem lesz problémája, nagyobbként lehet. Szerintem az emberek nagy részének tetszenek a félvér gyerkőcök, édesek, ahogy göndörödik a hajacskájuk és gyönyörűek szoktak lenni általában. :) Elhiszem, hogy tartasz ettől, sajnos kivédeni nem igazán tudod. De ha alapvetően csak rövid ideig lesztek Mo-n, akkor szerintem az az alapkérdés, hogy ahol éltek, ott hogy viselik vagy vannak-e feketék?
2011. aug. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
utolsó előttinek, hát ez aranyos történet volt, nevettem egy jót :]]] 27. hétben vagyok és itthon fogok szülni, Mo.-n és utána 4 hónapig maradunk itt és megyünk vissza Angliába. Persze, ha kicsike őt nem érhetik nagy támadások, csak már régen voltam itthon és ebben a városban eddig is kinézték a feketéket, nagyon nagy a rasszizmus, én sem szeretnék belőle kellemetlenséget, már kapásból a rokonságból is kaptam pár megjegyzést :( Neked is "fekete-fehér" babád lesz, vagy más nemzetiség?:)merre éltek?
2011. aug. 4. 11:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, afrikai-magyar babánk lesz és szintén Angliában élünk.:) Én majd decemberben viszem haza a kicsit, hogy az útlevelet el tudjam neki intézni, de nem félek az emberek véleményétől. Én kisvárosban lakom, ahol szinte mindenki ismeri a szüleim, így nagyjából engem is. Eddig mindenki pozitívan állt hozzám és a férjemhez és nagyon várják a babát is.:)
2011. aug. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
merre éltek itthon? és merre angliában? gratulálok egyébként a babához, és biztosan gyönyörű lesz:) kislány/kisfiú? már tudjátok a nevét?:)
2011. aug. 4. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!