Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen esetben is érvényes az...

Ilyen esetben is érvényes az orvosi titoktartás, ugye?

Figyelt kérdés

Ma voltam a nőgyógyásznál, számításai szerint 8+2 hetes terhes vagyok. Megkaptam a szükséges papírokat, és mondta, hogy keressem fel a védőnőt és a háziorvosomat.

Na itt a probléma. Háziorvosunk "sajnos" jó viszonyban van a családommal is, némelyik viszonylag közeli rokonommal kifejezetten baráti a viszonya, még az is elmondja nekik, ha egy szimpla nátha miatt megyek el hozzá. Mindig visszahallom...

Férjemmel úgy döntöttük, hogy a terhességem 12. hetéig nem mondjuk el senkinek sem a "mi kis titkunkat", de eddigi tapasztalataim alapján a háziorvosunk rögtön elmondaná ezt is!

Tudom, hogy van egy olyan lehetőség, hogy átmegyek másik orvoshoz, de azért ezt nem szeretném, alapvetően elégedett vagyok vele.


Mit tegyek? Szimplán kérjem meg, hogy ne mondja már el a rokonaimnak, vagy rögtön hozakodjak elő az orvosi titoktartás dologgal??? Az olyan "fenyegető fellépés" lenne nem?

Amúgy babonából akarunk várni a 12. hétig.


2011. aug. 2. 16:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Amúgy én sem értettem, hogy miért kell bejelentenem a háziorvosnak, hogy terhes vagyok... nőgyógyász mondta, gondoltam tudja, mit csinál :D
2011. aug. 2. 18:55
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett menni háziorvoshoz. Lehet vidéke válogatja. :)
2011. aug. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én még háziorvosnál nem voltam pedig már 16 hetes vagyok. Egyedül az EKG-t kell tőle kérni minden mást a nődoki intéz mármint a beutalókat, vizsgálatokat. Csak a hónap végén készülök hozzá. :O Szerintem ne menj addig amíg a rokonoknak el nem mondjátok. Semmi bajod nem lesz belőle! Pl. anyukám csak 12 hetesen vette észre, hogy terhes. Ilyen is van. .O
2011. aug. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én sem mentem a háziorvosomhoz, csak kb a 14. héten, mert ő csinálta az EKG-t, és mikor veszélyeztetett lettem ő adta a táppénzes papírt. Szerintem menj a védőnőhöz, megkapod a kiskönyvet és a háziorvost ráérsz felkeresni.
2011. aug. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm a tanácsokat!
2011. aug. 2. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!