Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dagad a bokám és fáj is. Mit...

Dagad a bokám és fáj is. Mit tehetnék a fájdalom ellen?

Figyelt kérdés

29 hetes kismama vagyok, kb. két hete elkezdett dagadni a bokám. Tudom, hogy ez normális, szerencsére más bajom nincs és eddig nem is volt zavaró. De most két napja a dagadás mellé már fáj is. Mit tudok tenni a fájdalom ellen? Vagy ez a dagadás normális velejárója? (nincs nagyon megdagadva, de látszik azért). Azt sejtem, hogy magát a lábdagadást nemigen tudom csökkenteni, bár sokat iszom, próbálok a sóról leszokni.

Bármilyen tippet szivesen fogadok, 10 hét bokafájdalom nem lenne kellemes... :(


2011. aug. 4. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is pár hete elkezdett dagadni a bokám, de azonnal abbahagytam a sózást, semmibe nem teszek, a férjem utólag besózza magának az ételeket, és már egyáltalán nem dagad a lábam. Próbáld Te is teljesen elhagyni a sót.

29+6 hetes kismami

2011. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pihentesd sokat,és ha teheted polcold fel.Nekem anno a védőnő a venorutont ajánlotta,én azt használtam.De borogattam is,és néha a párom is jól átmasszírozta a lábaimat.
2011. aug. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket. Nekem a masszírozás tuti nem esne jól, mert fáj. A borogatásra még nem gondoltam, azt mindenképp kipróbálom :)
2011. aug. 4. 12:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Én első terhességemnél 30. héttől vizesedtem, a végén már elefánt lábaim voltak, feszített nagyon a víz, a 37. héten szültem. Nem tudom, hogy mi köze a sóhoz, de áttértem a Himalája sóra, és most 35. héttől (1 hete) néha dagad csak a lábfejem, de simán beleférek a "csini" papucsomba, pedig 2 hónapja direkt vettem egy egy számmal nagyobb csatos papucsot. Ez jellemző rám :)
2011. aug. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok, elfelejtettem, hogy éjszakára ált. babzsákra teszem fel - két lábam között van a zsák, és hol az egyik, hol a másik lábam van fent, meg néha használok naturlandos jégzselét - annak idején pont itt kaptam a tippet :)
2011. aug. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tarts alma napot, minimum 2kg-t kell megenni, vízhajtó hatású, illetve a nyers, natúr petrezselyemzöld is, ami még csodákra képes. A felpolcolás, pihentetés mellett...
2011. aug. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a hideg vizes borogatás, felpolcolás segített, ill. csak a lábfejre hideg zuhany.(nem múlik el tőle de kellemesen enyhíti)


39 hkm

2011. aug. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! Tegnap az esős időjárás kicsit segített, de ma bevetek szerintem 1-2 praktikát, hisz újra itt a meleg :)
2011. aug. 5. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!