Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy viseltétek az első 12 hetet?

Hogy viseltétek az első 12 hetet?

Figyelt kérdés
Légyszi írjatok minél többen, hogy ki hogy vészelte át az első trimeszter kellemes és kellemetlen időszakát:)
2009. ápr. 9. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Megmondom őszíntén, nekem elég nehéz volt. Állandóan hányingerem volt és szinte mindennap hánytam. A reggelek és az esték voltak a kritikusak. Emellett sokszor fájt az alhasam, mindig úgy érztem, mintha "meg akarna jönni". És délutánonként nagyon aluszékony, fáradt voltam.

De egyébként meg annyira örültem ennek a kisbabának, akit már nagyon régóta terveztünk és szerettünk volna, hogy a kellemetlenségek nem tudták beárnyékolni az örömet.

2009. ápr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szerencsés voltam, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor émelyegtem, összesen. És egyszer sem hánytam.

Viszont állandóan hulla álmos voltam, sosem sikerült igazán kipihenni magamat- legalábbis úgy éreztem.

Az étvágyam vetekedett egy oroszlánfalkáéval, egész nap ettem, ettem, ettem... ez az egész várandósság alatt így volt (össz 11 kg-t híztam).

És persze alig vártam, hogy végre látszódjon a pocakom - meg úgy egyáltalán: óriási várakozással voltam eltelve, folyton csak befelé figyeltem...

2009. ápr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiammal nagyon rosszul voltam émelyegtem, hánytam is, álmos voltam, bazira fájt a mellem, vagy a duplájára nőtt, ha a bimbómhoz ért vmi sikítani tudtam volna a fájdalomtól és egyvégtében feszült az alhasam. Aztán hajszálpontosan a hét fordulón 12hetesen minden elmúlt.

Na én onnantól tudtam igazából élvezni, addig tényleg csak egyik napot éltem túl a másik után és azt mondogattam hogy nem lehet ez igy sokáig:))


Most 11 hetes vagyok a kistesóval SEMMI tünetem nincs, jól vagyok, alig hiszem h tényleg babát várunk újra:)

2009. ápr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon nehezen. Semmi nem maradt meg bennem, még a víz sem, állandóan álmos voltam, fájtak a melleim, és úgy egészében borzalmasan éreztem magam. Pedig nagyon örültünk a picúrnak, de megszenvedtem az első 3 hónapot. Akkor javult picit a helyzet, mikor orvosi javaslatra elkezdtem jéghideg colát inni. Az sokat javított az émelygésen, szerencsére bennem maradt, így megúsztam a kórházat. Szóval, nekem nem volt egyszerű, de most már sokkal jobb a helyzet, amióta mocorog a Pöttöm. :)
2009. ápr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az égvilágon semmi tünetem nem volt, féltem is, hogy ár nem él a babám. Az első uh 5 hetesen volt, a következő 12 hetesen.

Talán kicsit többet jártam pisilni, de nem jelentősen. Hányingerem semmi nem volt, nem voltam rosszul, nem voltam kívánós, nem undorodtam semmtől, nem változott az életem.

A mensi szerü mindjárt megjön érzés megvolt 10 hétig, és feszült a mellem kb addig, de más semmi:-)

Szerencsés voltam, és remélem, a következő terhességem is így fog zaljani:-)

2009. ápr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fizikailag egész jól, bár volt hogy émelyegtem, hányinger, de nem minden nap, hányni nem hánytam. Az álmosság végig megvolt, délutánonként aludtam. A fejem fájdogált de inkább mostanában fáj sokat, bár lehet hogy a front miatt (terhesség előtt is fájt ha front volt)

Idegileg kicsit megterhelő volt mert volt már vetélésem. Próbáltam úgy hozzáállni hogy minden rendben lesz, és ezt most is mondogatom.

Lassan telik el, de eltelik!


Kitartás és pozitív gondolkodás! Szép pocakosnapokat!


Üdv:14 hetes kimama

2009. ápr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az első 16 hetet nagyon rosszul . Semi nem maradt meg bennem jóformán . Még éjszaka is csak hánytam . Akármit megettem 2 perc mulva már jőtt vissza. Hiábba szedtem a vitaminokat meg hányás ellen b6-ot. 10hetesen be is pecsételtem, rohantunk a kórházba mert ellőtte már volt két sikertelen terhességem . 4 napig voltam bent és szerencsére nem lett semi baj. De hiába iyen rosszul viseltem , megérte gondolhatjátok mikor kezembe foghattam az azóta már 5 hós lányom. Kitartás el fog múlni.
2009. ápr. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szerencsére nem hánytam, de esténként nagyon émelyegtem, az ételszagoktól pedig egyenesen rosszul voltam. Bár a szagérzékenységem megmaradt, az émelygés egyik napról a másikra elmúlt a 12. hét végén, mintha elvágták volna. A "mindjárt megjön-érzés" nálam is gyakori volt, még most, 14 hetesen is érzem néha. A mellem az elő 6 hétben nagyon fájt, és nőtt is. Utána ezt felváltotta a mellbimbóm érzékenysége, ami még most is tart. Sok kitartást és örömöt kívánok, bármit is "kell kiállnod" ebben a csodás, kissé mégis nehéz időszakban!

14 hetes kismami

2009. ápr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia,

Én nem tudom voltak e problémák, mert átaludtam:)csak állandóan álmos voltam, ezen kívül olyan volt minden mint nemterhesen, kopkop eddig minden rendben, és mindjárt vége:)

Üdv

2009. ápr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!