Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy viseltétek a terhességet...

Hogy viseltétek a terhességet a második babával, amíg még az első is kicsi? Csipelést, emelgetést stb.12 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
Második babával vagyok terhes, a kisfiam 13 hónapos, sokat lépcsőzök vele és most van abban a korban, amikor fél percre sem lehet félrenézni, egész nap futni kell utána. Persez mindezt tetőzi a hányás, félek, hogy nem fogom bírni. Ti hogyan oldottátok meg. Segítségem nincs, apa segít amennyit tud, de ugye ő dolgozik.
2011. máj. 22. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem vigyáznom kellett magamra,egy előző vetélés miatt. Kislányunk 1,5 éves volt,mikor a kistesóval terhes lettem. Ha muszáj volt,felemeltem,ha kellett nagyokat léptem utána. Délben meg lefeküdtem aludni a lányunkkal-az sokat jelentett! Nekem sem volt segítségem,amikor nagyobb pocak volt,akkor Apa tette bele és vette ki a kádból a nagyot... de itt meg is állt a segítségnyújtás.

Most kb ugyan ez a szitu,csak épp a 2. még izgágább,mint a nővére... amúgy ugyan úgy,csak akkor veszem fel,ha muszáj. Napközben most nem tudok lepihenni,este meg kivagyok,a fektetés néha katasztrófa a kicsi lányka által... de még bírom :)

Apuka szintén csak este /nem minden este segít annyit,hogy kiveszi a csajokat a kádból. Ugyan úgy magam csinálok mindent: itthoni meló,kert,oviba menés,boltba menés...


Ne aggódj,minden rendben lesz!:D


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyermekes,23hkm.

2011. máj. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
11 hónapos volt a fiam, amikor megszülettek az ikerlányok. Nagyon sokat segítettek a nagyszülők, édesanyám oda is költözött pár hónapra. Nehéz volt összehozni, szerencsére az ikrekkel nem voltam beteg, könnyű terhesség volt. Ruhákat nem kellett venni, csak a pelenka fogyott nagyon. Családi házban lakunk, tavaszi babák lévén, sokat voltunk kint az udvaron. Amikor aludtak, akkor vigyázott rájuk a nagyi, akkor vásároltam be, intéztem a hivatalos ügyeket. Nehéz egy időszak volt, és a rendszeresség se sikerült mindig, de nagyon igyekeztünk. :)
2011. máj. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jol hala Istennek. Persze egy-ket dolgot maskepp csinaltam. 14 honap a korkulonbseg, igy muszaj volt olbe venni a nagyot is, de megkertem, hogy alljon fel pl az agyra, hogy ne emelnem kelljen, csak tartani szinte es magamhoz venni. Vagy a babakocsit, gyereket, vasarolt cuccokat nem egyszerre vittem fel az emeletre (nem volt lift), hanem kulon-kulon. A gyereket lent kivettem ajton belul, osszecsuktam a babakocsit, gyerekkel felfutottam, beraktam a kisagyba, visszamentem a babakocsiert plusz cuccokert, ha az utobbi sok volt, akkor az egy harmadik kor volt.

Nalunk nem volt gond, 40. heten szultem.

2011. máj. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Menj sokat a levegőre az segít a hányingeren+ ha lefárasztod a babád talán nagyot alszik du-án és akkor te is tudsz pihenni.

Nekem ez bevált, mondjuk nekem az volt a szerencsém, hogy már egy évesen szépen járkált.

Most is azon drukkolok, hogy a második fiam is járjon mire megszületik a harmadik.Nekem van egy 2.5 éves , 7hónapos és 11hetes vagyok.

Jó egészséget!

2011. máj. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!