Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Betöltött 42. hét után is...

Betöltött 42. hét után is várnak spontán szülésre?

Figyelt kérdés
Holnap töltöm be a 42. hetet. 35 napos menzesz ciklusaim szoktak lenni, és s dokik azt mondták, hogy akkor ez még nem túlhordás. Volt ilyen még valakinek? S mi lett a vége? Medddig vártak?
2011. aug. 6. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a betöltött 42. héten megindították a szülést, az orvosom azt mondta, tovább nem várhatnak.
2011. aug. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha még várnak akkor át fogják írni a dátumodat, mert Mo-on 2 hetet várhatnak, törvényileg elő van írva. De egy egyszerű dátumátírással már meg is kerülték a törvényt.
2011. aug. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szia én is betöltöttem a 42-ik hetet és annyit csináltak hogy befektettek a kórházba és szinte rám se néztek nem is mondtak semmit hogy beindítják-e a szülést vagy nem aztán a férjem felkereste az aznapi ügyeletes orvost akit aztán felfogadtunk és így aznap már be is indította a szülést és aznap már meg is lett a kisfiam. Érdekes hogyha pénzt látnak egyből normálisabbak veled. Veszélyes a túlhordás sok veszélye van mivel már alig van hely a babónak és sok komplikáció felmerülhet. Nem kéne hagynod hogy ennyit várassanak.
2011. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem csak 6nappal engedtek hogy tulhordjam.utanna meginditottak a szulest.Kistarcsan szultem,nem volt fogadott orvosom.
2011. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem szabadna engedni.

Betoltott 40. hettol ket heten at beszelunk terminustullepesrol, ami normalis jelenseg, csak tobb megfigyelest igenyel a kismama es a magzat. Ha barmilyen vizsgalat rossz, akkor inditani kell.

De a fogadott orvosok altalaban ezt a ket hetet nem varjak ki, hanem inditanak. (A kismama is turelmetlen, korhazba fekudni sem jo, vagy vizsgalatokra naponta jarni sem jo, mellesleg az inditott szules nagyon jo az orvosnak, mert tudja, hogy mikor ugyeletes, mikor mennyi orvos van bent rajta kivul, viszonylag nyugis napszakra hivhatja be a kismamat inditasra, nem kell munkaidon kivul agybol kiugorva rohannia egy spontanszulesre. De ez mas tema. Es az is, hogy az inditott szulesek nagyobb esellyel vegzodnek csaszarral, mint a spontan indulok, mert az oxytocin potlas miatt a magzat szivhangja egy ido utan romolhat, vagy belekakilhat a stressz miatt a magzatvizbe es ilyenkor csaszaroznak is.)


A lenyeg: betoltott 42 hettol mar tenyleges tulhordasrol beszelunk, es elvileg nem varhatnanak tovabb.

2011. aug. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is 35 napos ciklusaim voltak, 40+6-ra szültem spontán, amúgy másnap indította volna a doki.

Nem igazán a ciklust vették figyelembe, hanem a baba méretét (12.héten pontosítottak), így nem is engedte volna a doki a 2 hetes túlhordást.

2011. aug. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

40+4 napra született a lányom szerdai napon. A következő hét hétfőn indította volna a doki ha nem jön magától.

2011. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!