Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan jártak terhesgondozásra...

Hogyan jártak terhesgondozásra a második babával azok az anyukák, akiknek a nagyobbik is kicsi volt?

Figyelt kérdés
Kis korkülönbséget (1,5 év) szeretnék a gyerekeim között és nem akarom senkire rábízni a nagyobbat. Elvihetem magammal az orvosi vizsgálatokra? Olyanok tapasztalatait várom, akik hasonló helyzetben voltak/vannak.
2009. ápr. 10. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 18 hónap lesz a két baba között, simán viszem magammal a "nagyot", aki most 1 éves.

Az UH-n is csak nézett, amikor mutattuk, hogy ott van a TV-ben a tesója :) A doki sem bánja, hiszen nála-vele szültem az elsőt és a másodikat is vele szeretném a világra hozni.

Szerencsére a védőnőnek úgy van a terhestanácsadása, hogy a gyerek egészséges rendelés után közvetlenül, így úgy járunk, hogy a "kintlévővel" megyek a dokihoz, utána a "bentlévővel" megyek tanácsadásra. Egy füst alatt le van mindkét gyerek rendezve.

Amikor a "naggyal" jártam terhesgondozásra, rendszeresen összefutottam egy csajjal, aki szintén vitte a nagyot a babakocsiban.

Szerintem ez tök normális, nem tudsz mindig úgy időpontot kérni, hogy apa hazaérjen és vigyázzon a nagyobbikra.

2009. ápr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én elsőt várom, csak gondoltam megírom, hogy felénk a kismamák ezen nem aggódnak! Viszik magukkal a nagyobbat is. Többször látom ezt. Sőt igazából idősebb gyereket is! Nálunk az orvosnál nem, de a védőnőnél pl van olyan kis sarok, ahol a kicsik eljátszadozhatnak, míg anyuka beszél a védőnővel!
2009. ápr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 14 hónapos most a kisfiam és 14 hetes terhes vagyok a tistesóval. Mivel a terhesgondozásra délelőttönként kell járjak, így a férjem, mint bébiszitter kivan lőve, mert hát nem kéredzkedhet el folyton a munkahelyéről. Én mondjuk szerencsés vagyok abból a helyzetből, hogy a szüleimmel egy városban lakunk és Anyukám rugalmasan osztja be a munkáját. Így eddig ahányszor mennem kellett terhesgondozásra, a Mama unokázhatott legalább egy nagyot. Orvoshoz pedig magánrendelésre járok, ami meg délutánonként van, így addigra hazajön a férjem és tud vigyázni a gyerkőcre.

De ha Anyu nem érne rá, simán vinném magammal a terhesgondozásra a kisfiamat, más Anyukák is megteszik. Annyi, hogy legfeljebb nem mindjárt kora reggel mennék amikor a legtöbben vannak, hanem a gondozás vége felé, amikor már nincsen tömeg. Nálunk ezt nem veszik rossz néven a védőnők a terhesgondozóban és az ottani orvos sem. A legközelebbi alkalommal ez így is fog történni, mert már előre tudom, hogy nem lesz ki vigyázzon a lurkóra.

2009. ápr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A védőnő nem gond, oda biztosan magammal fogom vinni, csak a kórházba vinni olyan furcsa. Lenne kire bízni, csak NEM AKAROM.
2009. ápr. 10. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!