Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet egy veszekedés végzetes...

Lehet egy veszekedés végzetes hatással a babára?

Figyelt kérdés

5 hetes kismama vagyok. A dohányzásról való lemondás, a hormonok, meg a férjem időnkénti (amúgy is) kiborító viselkedése miatt tegnap nagyon komoly veszekedésünk volt. Ordítottam dühömben, ahogy ő is.


Most nagyon megrémültem, mi van, ha ennyi is elég egy korai vetéléshez.


2011. aug. 9. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Egy alkalom még nem a "világvége". A sok stressz igenis vezethet vetéléshez, de egy veszekedéstől még elég kicsi az esélye, hogy ez bekövetkezzen. De azért ez ne ismétlődjön meg hetente... :o(
2011. aug. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ettől nem vetélsz el. Ha bármi probléma lenne a picivel, sajnos elmenne magától is. Ilyen korai terhességre még konkrétan nem lehet vigyázni. Kerülni kell minden negatív tényezőt (stressz, cigi, pia, kemény sport stb.), de egy kis ordibálás nem lehet végzetes. Én szinte az egész terhességem végigveszekedtem. Így hatottak rám a hormonok! Egészséges kislányt szültem 4 hónapja!
2011. aug. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

A vetélés oka nem az ordibálás, hanem a túlzott stressz lehet. Nekem is bekavart a cigiről való leszokás és a hormonok tombolása, de azért fegyelmeztem magam + a férjem is megértő volt.


Nyugi, ennyitől még nem fogsz elvetélni, de jobb lenne a későbbiekben kerülni a komoly stresszhelyzeteket. Egy-két veszekedés azért "belefér".

2011. aug. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Én vizsgaidőszakot, államvizsgát, munkahelyváltást, lakásvásárlást, tatarozást, költözést,valamint a rákos apukám utolsó heteit, a halálát, a temetést éltem meg terhesen, mindezt kb. 2 hónap leforgása alatt. Azért ez nem kicsi stresszmennyiség, mégis makkegészséges gyermekem született, aki most már 5 éves, tehát teljes biztonsággal elmondhatom, hogy nem volt rá negatív hatással, nyugodt és kiegyensúlyozott, vidám kisgyerek.
2011. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

16:31-nek

Szerencsés és erős vagy. Büszke lehetsz magadra, de nem vagyunk egyformák. Nem mindenki olyan erős, mint Te, és viseli jól a stresszt. Nem mindenki veszi olyan könnyedén az akadályokat és sokszor kevés is elég ahhoz, hogy valami baj történjen. De gratulálok neked, amiért ennyi energiád volt!

2011. aug. 11. 12:22
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Biztos, hogy minden oké benned???

Ha eldöntötted, hogy AKAROD a babád, akkor ne görcsölj feleslegesen és ne ilyen ostoba fórumokon töltsd az időd.


Én minden kismamát letiltanék a netről és kiültetnék egy árnyékos gyümölcsöskertbe egy hintaszékbe, hogy kötögessenek a picinek édes kis ruhácskákat.

Ez most a te feladatod! Legyél boldog!

...és nyomás innen!

2011. aug. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%

Én ismerek egy lányt, távoli ismerősöm (a barátját ismerem több éve inkább meg jobban), aki a terhessége elején nagyon sok mindenen ment át.

Volt rendőrségi ügye, tanúskodnia kellett a legjobb barátja ellen. Elkapott egy nagyon csúnya bélfertőzést, amitől mindent, még a tiszta vizet is kihányta, 1 hét alatt lefogyott 8 kilót. Meló miatt rengeteget vonatozott és kocsikázott. Mivel megjött a menstruációja 3 hónapon át, egy ideig nem is tudták, hogy pocakos, bulizott, ivott, dohányzott, amíg be nem bizonyosodott a baba. A barátjával nagyon sokat veszekedtek, amit meg is értek, mert a srác egy született parasztember, alkoholista, agresszív, drogozott is sokat abban az időben. A lány egyszer verekedett egy sráccal, aki megpróbált nekimenni egy barátjának, mikor egy társaságba keveredtek egyik este. A lánynak majdnem meghalt az anyukája, volt a néninek egy nagyon komoly műtétje, hetekig kórházban volt. Ja, és egyszer, még jóval a műtét előtt, a néni ki is rakta otthonról a lányt, annyira összekaptak.

Ezt mind a lány barátjától tudom (+ saját tapasztalat, mert ismerem a srácot már közel 10 éve), nem tudom mi igaz belőle, és mi nem, de elég rémisztően hangzik. Azóta 7 hónapos pocakos a lány, a baba egészséges. Ezeket hallva piszok erős kisbaba lesz, igazi kis túlélő :)

2011. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
35%

Szia!

Én neméppen látom rózsásnak a kapcsolatod a férjeddel! "amugy is kirobbanó" . Te tudod de mi soha nem orditozunk egymással , még nem fordult elő a 4 év alatt. nem megoldás a problémákra szerintem. Mi lesz ha meg születik a baba? Jönnek ám a gondok, akkor majd napi szinten fogtok orditozni?

Ne haragudj kedves kérdező, tényleg nem bántani akarlak. De ez nem jó családi háttér lesz a babának.


(Az alattunk lakó fiatal pár is állandóan veszekszik, rettenetes hallgatni. )

Tényleg nem bántani akarlak , nincs is semmi közöm hozzá. De próbáljátok meg szépen, neked most nagy nyugalomra van szükséged!

2011. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!