Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap este nagyon felizgattam...

Tegnap este nagyon felizgattam magam, sírtam, veszekedés volt itthon. Nagyon megzavartam a picim nyugalmát?

Figyelt kérdés

Már 37 hetes vagyok, tehát szegénykém biztos mindent hallott, és érezte azt is, hogy én izgatott, feszült vagyok, és persze hallotta a kiabálást.

Persze megint azon ment a vita - pedig még szegény meg sem született - hogy a rokonság miért akar egyből rohanni a szülés után a kórházba, és miért nem értik meg, ha én nyugalmat akarok, és nem azt, hogy több száz km-ről utazzanak ide. És még az én fejemhez vágták a családból, hogy önző vagyok! Szerintem meg a ROKONSÁG AZ ÖNZŐ, mert nem foglalkozik ilyenkor azzal, hogy mondjuk a kismama akar-e RÖGTÖN látogatót fogadni, vagy mondjuk arra kér mindenkit, hogy majd otthon látogassák meg őket, amikor már mindenki nyugodt, kipihent, megerősödött.

EZ TÉNYLEG AKKORA KÉRÉS LENNE????????

És egész éjszaka még én nem aludtam, csak itattam az egereket, mert az én fejemhez vágták, hogy önző vagyok!

Ja, és az egyik rokon viccesen megjegyezte, hogy "én meg leszerelem a babakocsi két kerekét" Akkor ezek után nekem mindig hálálkodnom kell, mert a babakocsi felét kifizette, és ezért mindig ki leszek szolgáltatva???? ha valaki nem önzetlenül adja, akkor minek ad egyáltalán? A saját családomban hatalmasat csalódtam..:(((


2009. júl. 8. 08:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
legyél nyugodtan önző, és mond is meg nekik. Mi van, ha önző vagy? A te babád, azt engedsz be hozzá, akit akarsz. Meghalnék, pedig sajnos a mi rokonaink is ilyenek. Azért nyugodj meg, akkor a babád is ismét megnyugszik.
2009. júl. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Teljesen igazad van!Nem is értem,hogy miért nem tartják tiszteletben a kérésed!Egyértelmű,hogy a szülés után nyugalom kell!Igen,sajnos a babóca mindent halott,és érzett,DE beszélj hozzá,simogasd a hasad,mondd el,hogy nincs baj,hogy csak egy kicsit felizgattad magad,beszélj sokat megnyugtató hangon.Meg fogja érteni,vagyis inkább érezni fogja.Te pedig csak a babára gondolj,most az utolsó hetekben nyugalomra és sok pihenésre lenne szükséged!!!

Sajnálom,ami történt,nem lehet most könnyű.Az lenne a legjobb ha a férjed venné kezébe az irányítást,hogy téged békén hagyjanak.Tudom,hogy ez nem egyszerű,hiszen azt írtad a saját családoddal van gond.DE sokkal fontosabb a baba és a te egészséged ezerszer fontosabb,mint egy sértődött rokon!

2009. júl. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgasd fel magad ilyeneken mert ezzel tényleg felizgatog a kis pocaklakódat és a szülést is beindulhat mert már nincs sok hátra, ráadásul teljesen igazad van, hogy nem szeretnél egyből látogatókat fogadni, amit a doki is tanácsolni fog, hogy 2 hétig kerüljétek a látogatók hadát, nekem a férjem már most kikötötte, hogy 2 hétig senki sem nézheti meg a babát, először szokjon meg minket a pici, erősödjünk meg mindketten és utánna nyitva az ajtó,

Fel a fejjel,

35 hetes kismama:)

2009. júl. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ez egyszerűen elképesztő. Nem értem, hogy lehetnek emberek ennyire tapintatlanok. Azért mégis egy utolsó idős kismamát így felizgatni? Nem, nincs igazuk szerintem sem. Nektek kell tudnotok, mikor álltok készen a többiekre. Ne törödj vele, ha nem értik meg, egyszerűen ingoráld. Próbálj segítséget kérni a párodtól: ha mást nem, vegye át ennek az intézését ő, téged meg hagyjanak békén. A kedves rokonnak meg el lehet magyarázni, milyen veszélyekkel jár az, ha egy kismamát ennyire felizgatnak. Ez egyébként még szülés után is problémás, kihatással lehet a tejedre. Ne hagyd magad!
2009. júl. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem legyen úgy, ahogy te szeretnéd. Még akkor is, ha veszekedés van belőle, mert nem tartják tiszteletben a kérésed. Sírni kár, azzal csak magatoknak ártasz.

Amikor én szültem, hozzánk anyukám testvére jött látogatni már másnap, ahogy hazajöttünk a kórházból. Neki az nem tetszett, hogy várnia kellett a kapuban 2 percet, és nem láthatta a babát. Ha telefonált volna, mondtuk is volna neki, hogy olyan náthás időben nem fogjuk megmutatni senkinek a gyereket (1. baba... :) ), de ide se szólt. Azóta már tudja az egész város, mi történt vele, és hogy nem látjuk szívesen a vendéget. Amúgy kb. 3 évente találkozunk...

2009. júl. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok, aranyosak vagytok! :)

Azt hiszem, tényleg önzőnek kell most lenni! A baba az első, a sértődött rokonok meg elmehetnek a fenébe....

2009. júl. 8. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!