Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes kismamak hogy vagytok...

32 hetes kismamak hogy vagytok? Kemenyedik a hasatok? Sokat? Sokaig? Fajogat a hasatok alja neha es a derekatok?

Figyelt kérdés
Nekem tegnap ota sokat kemenyedik be a hasam.Neha eleg sok idore.Hiaba veszek be gyogyszert ra.A hasam alja es a derekam is szokott fajogatni tompan mintha megakarna jonni.Sokat pihenk pedig.Voltam korhazban is 1 napra mert volt par mehosszehuzodasom es tartottak tole nehogy erosodjenek.De nem volt gond es hazaengednek!!!Szerintetek nem lesz gond hogy sokat kemenyedek es fajogat a hasam?Felek nehogy beinduljon a szules!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. ápr. 12. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 31 hetes vagyok és én is érzek néha derékból induló görcsöket,de megnézettem a dokival a méhszájat,teljesen zárva van.Nem tudom,hogy mennyi magnéziumot szedsz,de lehet,hogy érdemes lenne emelni az adagon,hátha segíti ellazítani a méhedet.A méhszájadat mikor nézték utoljára?
2009. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia,

A korhazba megneztek tegnap ketten is es azt mondtak zarva van.Es tobbszor is megnyomkodtak a hasam is es erra is azt mondtak hogy minden oke.Ezert is engedtek haza!Magneziumot eddig nem kellett szednem de tegnap vettem be delutan es este is de nem igazan hatott.Most is egesz nap kemeny pedig pihizek.En nem gorcsolok csak ugy fajogat itt ott mint mielott megjon.Remelem nem lesz gond meg kibirja azt az 1-2 honapot.Nem tudom miert kemenyedik a hasam amugy.Ez normalis?

Minden jot neked!

2009. ápr. 12. 13:50
 3/5 anonim ***** válasza:
A keményedés normális,csak az a gond ha túl sokszor,mondjuk napi 10-nél többször érzed.Ha méhszájad rendben,akkor biztosan nem vészes,mert különbem kinyílott volna már.A magnéziumot rendszeresen szedd ezentúl,hidd el akkor használni fog.Ha magne B6-od van,akkor abból 3x2-t vegyél be,ha Magnesii Citrici,akkor abból elég 2x fél,ha Béres magne B6-od van,akkor abból napi 2.
2009. ápr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

33 hetes vagyok.

Nekem elég sokat keményedik a hasam és vannak méhösszehúzódások is. A méhszájam elkezdett nyílni. Nekem is sok magnézium (1500 mg/nap), sok pihenés, na meg egy kis nyugtató szerepel az orvosi utasításban.

Ha betartod, amit a doki mondott, nem lesz baj, hidd el.

A picurkád mennyit mozog?

Én ezért nem aggódok annyira, mert a babócám egész nap izeg-mozog, pörög, még nem is fordult be és nem is tűnik úgy, mint aki lassulni akarna...addig meg nem tud megszületni:)

De tényleg, a sok pihi a legjobb módszer. Kerüld az olyan testhelyzeteket, amivel a babát lenyomod a hasad alsó részébe (ülés, guggolás, stb.)

2009. ápr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszi a tanacsokat!Nekem sokat mocrog a kilanyom.Sokat pihizek!Mostmar szedem akkor a magne b6-ot is rendszeresen.Csak az idegesit hogy egesz nap kemeny a hasam hiaba pihenek,gyogyszer....De remelem kibirja meg ezt a par hetet!

Kellemes husvetot nektek es minde jot!

2009. ápr. 12. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!