Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal anyukák. Titeket is...

Fiatal anyukák. Titeket is "kritizálnak" amiatt, hogy fiatalon vállaltatok gyereket? Vagy csak engem tüntetnek ki ezzel?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, első babámat várom. Szinte minden ismerőstől/kollégától ezt hallgatom: "Minek ennyi idősen gyerek? Inkább még buliznod kellene." stb... (tudni kell rólam, hogy világ életemben inkább otthon ülős típus voltam, férjem detto)


Továbbá elkövettem azt a "hibát", hogy eldicsekedtem vele, hogy a férjem vetette fel ezt a gyermekvállalás-témát (ő már 30 éves).

Erre azt kapom, hogy: "Biztos csak kényszerből(!) vállaltad a gyereket."


Mást is érnek ilyen kritikák? Nem vagyok kötekedős típus, de már egyre nehezebben tudok normálisan reagálni ezekre a megjegyzésekre.


2011. aug. 13. 09:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk is ugyanez megy... Én is 24 vagyok, párom szintén 30. Szinte szóról szóra megkapom ezeket, amiket Te is. Én már csak megvonom a vállam, rájöttem, hogy

1.) minek magyarázkodjak?

2.) kinek mi köze hozzá?


Nem járok bulizni, mert nem szeretek. Nem azért nem megyek, mert terhes vagyok, hanem amiért az elmúlt 5-6 évben sem mentem: semmi kedvem bambán ugrabugrálni az őrjöngő tömegben, vagy épp üres fecsegést folytatni néhány tök ismeretlen emberrel.

Aki ismer, az tudja ezt, aki meg nem, annak a véleményére magasról teszek. :)


28 hkm

2011. aug. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
71%

szia.én a 3.babámat várom és most leszek 25 éves..én egyszer egy felettesem háta mögött álltam mikor hallottam hogy rólam beszél és azt mondja hogy ennyi idősen a körmömet kéne festenem nem pedig gyereket vállalni..És amilyen temperamentumom van közöltem vele hogy azért mert neked többet jelent az éjszakai élet nem áll be mögéd mindenki a sorba..Semmi köze ahhoz hogy én mikor vállalok gyermeket és soha nem bántam meg hogy fiatalon lettem anya..

Te se foglalkozz senkivel

2011. aug. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Első válaszoló, ami a bulizással kapcsolatos véleményedet illeti: szóról szóra így érzek én is ezzel kapcsolatban!!! :)


Arra már én is rájöttem, hogy magyarázkodni felesleges, nem értem el vele semmit.


Mindenkinek van véleménye, én ezt aláírom, de azért nem kellene más magánéletében vájkálni. Mert én ezt már annak érzem :(

2011. aug. 13. 09:31
 4/30 anonim ***** válasza:
66%

Mutass nekik egy orvosi könyvet, abban benne van, hogy EZ a legideálisabb kor a babára :) Lehet, nekem is beszélnek a hátam mögött, csak előttem nem mernek. Mikor összeházasodtunk (több mint 2 éve), már akkor mondtuk mindenkinek, hogy mi korábban szeretnénk majd családot, nem 30 után. Szerintem volt idejük megszokni. Ami feltűnt, azok az idegen öreg nénik, akik szúrós szemmel néznek... (fiatalabbnak is tűnök a koromnál, lehet, ezért), de könyörgöm, diplomám meglett, dolgoztam is. Akkor most kötelességem lenne bulizni? Mi a babát tartjuk jó kalandnak, az lesz élmény, felnevelni őt szépen, hogy majd büszkék lehessünk rá :) Aki tudja, mennyire tervezett, kívánt gyerek volt, az nem szól be. A többiek meg hidegen hagynak.

24 éves kismama (és kispapa 23!)

2011. aug. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat!


Mondjuk mi nem mondtuk senkinek, hogy gyermeket tervezünk, csak a 12.hét után jelentettem be, így nem volt idejük hozzászokni a gondolathoz :)

2011. aug. 13. 09:52
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy 24 éves, már nem annyira fiatal, szerintem.

25 voltam amikor kismama voltam, és már házas.

Ezeket kérdezték a munkatársaim/főnököm, amikor megtudták, hogy kisbabám lesz:

- Tervezett volt?

- Mikor jövök vissza dolgozni?

- Mi lesz a neve?


Ha volt előtte munkahelyed és el fogod tudni látni a babádat, akkor semmi gond nem lesz.

A férjemmel megbeszéltük, hogy 30 éves koromig szeretném a babákat megszülni, a lányom 1,5 éves, a kis tesóval most próbálkozunk és remélem ő is megfogan hamarosan. :)

2011. aug. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
80%

Te is Magyarországon élsz ugye? Akkor ismered a magyar embereket. Nem tudsz jó lenni és jót tenni sohasem. Bármikor és bármiért és mindennek az ellenkezőséért is tudnak kritizálni. Nem tehetsz ellene semmit...


Nincs jó idő és rossz idő az anyaságra. Magaddal és a picivel foglalkozz! Legyetek boldogok!

2011. aug. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%
Mindig is fiatal anya szerettem volna lenni, ha előbb lett volna munkahelyem akkor hamarabb is vállaltuk volna gyermeket.
2011. aug. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem teljesen ideális a korod a gyermekvállaláshoz és senkivel se foglalkozz. Nem itt tartanánk, ha minden fiatal nő úgy gondolkozna mint Te! Sajnos ma nem egy ideális család kialakítása a divat, hanem drogozni, bulizni, tömegben egymást agyontaposni, fesztiválozni.... Én 25 éves vagyok és ha bárki azt meri kérdezni tőlem: besikeredett gyerek?-arra én ugrok. Mert ehhez senkinek nincs köze. Én azt mondom neked légy rá büszke, hogy okos, érett gondolkodásod van és nevess azokon akik megszólnak. Mellesleg megjegyzem tuti, hogy a megszólók fele féltékeny Rád! Boldog babavárást és minden jót!!!!
2011. aug. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
46%

Én 28 évesen szültem az elsőt, de még akkor is korainak tartottam.

Szerintem kell a kitombolós idószak, mert késöbb visszaüt(het)

2011. aug. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!