Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első terhességed toxémiával...

Első terhességed toxémiával végződött? Vállaltatok utána még tesót?

Figyelt kérdés

Az első terhességem a 36. héten toxémiával végződött. Sürgősségi császár lett a vége, de szerencsére más baj nem lett!


Lassan jó lenne ha jönne a tesó, de mindenki azt mondja, hogy a második terhesség alkalmával hamarabb alakulnak ki a tünetek és megúszni nem lehet.

Akinél az elsővel toxémia volt annál a másodiknál törvényszerű :(

Így nagyon félek...


2011. aug. 28. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy nem feltétlenül alakul ki toxémia a második vagy többedik terhességnél! Én is toxémiás voltam,kiírt napon indítottak. Most vagyok a 32ik héten,szerencsére eddig semmi jele toxémiának!
2011. aug. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

egy éves múlt a lányom. 32 hétre császároztak sos-ben toxémia miatt.


atzt mondják ugyanannál az apánál nem valószínű hogy ismét ilyen súlyos tünetei lesznek, sőt, lehet ki sem alakul. de itt olvastam oylat hogy 3-ból 3 terhesség végződött toxémiával. és általában a másodiknál is kialakul magasvérnyomás csak már nem annyira súlyosan.


mi nem merünk belevágni, örülünk hogy ő is és én is élünk.


36 hét egészen "jó" ha lehet ezt írni, illetve a példám alapján. Orvosod mit mond?

2011. aug. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem igaz, hogy törvényszerű. sőt, a 2. terhesség nagyobb eséllyel problémamentes, mert a szervezet már tudja, mi az.

nekem mondjuk nem volt konkrét toxémia, "csak az utolsó 3-4 hétben magas vérnyomás, 150 körül, arra szedtem dopegytet, ill. terhességi diabéteszem is volt, valamint a babám, nem lehet pontosan tudni miért, éretlenüól született (2650 gramm volt, pedig 2 nappal túlhordtam). talán a méhlepénnyel volt gond, nem tudom, bár az uh-k szerint nem volt idő előtti elöregedés.

vele jártunk dévényre meg korai fejlesztőbe is, mert hipotón volt, meg iszonyú sírós, nemhiába született éretlenül....a mai napig nagyon ki érzékenym 2,5 éves múlt. remelem, hogy nem lesznek tanulási gondjai. nagyon okos, tud is figyelni ha akr, amire akar. de néha azt gondolom figyelemgondjai vannak. szóval aggódom.

ehhez képest most a 2. terhességemmel vagyok, jhét szombatra vagyok kiírva, és semmi gond nem volt eddig. nem lett se diabéteszem, se magas vrnyomásom a végén, sőt , a legutóbbi nst-n 90/60-at mértek, a reggeli kávé után....és a baba súlya a becslés alapján minden csak nem kicsi, 3700 gramm. az egyetlen dolog amit másképp csináltam, hogy végig szedtem a terhesvitamint, kivve az utolsó hónapot, az elsővel sajnos csak az első 3 hónapban, utána a védőnő tanácsára elhagytam, most is ezt javasolta, de gondolhatod, ilyen előzmények mellett nem hallgattam rá....remélem, minden rendben lesz most.

2011. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ez nem igaz.Sőt a dokim szerint a 2. vagy 2. terhességnél nem jelentketik.Neke a 1.nál nem volt és eddig most a 3. babánál sem.

34 hkm

2011. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!