Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jártatok már úgy, hogy a...

Atroposz kérdése:

Jártatok már úgy, hogy a családban egyszerre többen voltatok kismamák? Mit éreztetek?

Figyelt kérdés
11 hetes terhes vagyok és a nagynéném is bejelentette ,hogy ő is kismama,5 hét különbség van köztünk.Ez engem zavar főleg amikor azt mondta ,hogy az első gyerekével olyan súllyal ment szülni mint ahány kilós vagyok most.Ez most zavar mert ez olyan mintha vmitől megfosztott volna. Egy családban egy kismama egyszerre elég.Aztán majd a család majd mondhatja melyikünké szebb.hát ezt nem akarom.
2011. aug. 14. 11:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Sógornőmmel egy hónap eltéréssel szültünk. Nekem jó volt, mert sok mindent meg tudtunk beszélni, együtt gurultunk a nagy hasunkkal a strandon, és mivel neki már a második babája jött, nekem meg csak az első, a szülést is el tudta mesélni nekem.


Egyedül az esett rosszul, hogy a bátyám (sógornőm férje) azt mondta, hogy én "biztos császárral szülök majd, mert nem vagyok elég jó kondiban egy szülés végigcsinálásához". (Nagyon tapasztaltnak érezte magát, mindkét szülésük apás volt. :P) Hát én meg jól rácáfoltam, mert laza, könnyűnek nevezhető vajúdás után (alig fájt, miközben én a "halálra vártam" az elképzeltek alapján) rakétasebességgel szültem meg a fiamat, totál természetes úton! :)

(Az mondjuk rossz volt, hogy miközben nekem még hátra volt egy hónap, a sógornőm megszült - ő is nagyon könnyen - én meg annyira besokkoltam magam, hogy nekem úgy sem lesz ilyen könnyű, és hogy milyen jó neki, hogy ő már babázik, hogy aznap majdnem beindult a szülésem nekem is...)

2011. aug. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat és gratulálok a fiadhoz.
2011. aug. 14. 11:53
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez butaság.Én az első terhességemnél a két sógornőmmel voltam együtt terhes(1-1-1 hónap különbséggel), és nagyon jó volt mivel nekik 3. baba nekem meg az első volt, és nagyon sokat tudtunk beszélgetni, ki hogy viseli a terhességet. Még jobban összekovácsolt minket a két sógornőmmel. Most 6 hetes vagyok a nővérem 18 hetes terhes, de vele is most több dologról tudunk beszélgetni, több közös témánk van. Szerintem nem szabad ilyen önzőnek lenni, hogy csak én legyek terhes a családba, csak engem kérdezgessenek, "babusgassanak". A rossz véleményekről meg nem kell tudomást venni. Nekem nagyon jó érzés, hogy mindkét terhességemet nem egyedül éltem meg.
2011. aug. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
14%

Szia!

Én megértem, amit érzel ... Nagyon nehezen jött össze a terhességem, volt két vetélésem, és amikor végre sikerült, a családunkban többen is örömmel jelezték 1-2 hónapon belül, hogy Ők is babát várnak. Mindenki örült, csak én éreztem úgy, hogy elvették a főszerepemet, amit végre kiérdemeltem volna annyi várakozás és vágyakozás után. Egyenesen haragudtam rájuk, amiért pont most kellett nekik is teherbe esni!

De tovább megyek. Miután megszületett a lányom, egy még közelebbi rokon bejelentette, hogy babát vár, ráadásul már a másodikat. Na, akkor dőlt össze megint a világ, hogy még a babám se élvezheti a kitüntetett figyelmet.

Ez van. Tudom, hogy irigy vagyok, de jól esett volna, ha most egy kicsit mindenki rám, Ránk figyel, ahogy én is tettem korábban, amikor jöttek a családba a babák. Úgy érzem, igazságtalanság ért ...

2011. aug. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is butaság. Az ember magának szül gyereket, azért, hogy egy értékes embert neveljen. Régen rossz ha a családnak szüli azért, hogy ő legyen a központi téma.

Engem az se érdekelne ha 8-an szülnék egyszerre a családból. Az én gyerekem nekem fontos. Nem másnak szülöm. Nem a pletyik, vagy az elkényeztetés kedvéért.

2011. aug. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Én megértelek 12:21.

A többiek meg nem ismerik a nagynénémet,ha már most a súlyom miatt gúnyolódik mi lesz később?????????????

2011. aug. 14. 12:29
 7/27 A kérdező kommentje:
Attól félek,hogy majd a család egymáshoz fog viszonyítani.
2011. aug. 14. 12:32
 8/27 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem a családnak szültem a gyerekemet ...

De hidd el, megváltozik az ember, nem tud igazán az eszével gondolkodni, amikor annyi sóvárgás után végre Ő vár babát, miután a többiek csak úgy simán tervezik és szülik egyiket a másik után ... Egy kicsit élvezni szerettem volna, hogy végre MI vagyunk a főszereplők, de nem hagyták. Tudom, hogy ez nagyon gyerekesen és hülyén hangzik, de ezt érzem, és vállalom, hogy ezt érzem.

Majd túl leszek rajta, remélem, legközelebb egyedül leszek terhes a családban ...

2011. aug. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Én 39 hetes vagyok nővérem 20 hetes. Tök jó, én nagyon örülök ennek, meg amúgy az egész család.
2011. aug. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
44%
Ilyen önző vagy és még gyereket mertél vállalni? Szerencsétlen.... Mindig a gyerek szívja meg...
2011. aug. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!