Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szívdobogás 18 hetes terhesen!...

Szívdobogás 18 hetes terhesen! Hogyan vészeltétek át? Ez természetes? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 hetes terhes vagyok, és kb 2 hete van szívdobogás érzésem, ami elég idegesítő :((( éjjel volt hogy majdnem egy hétig nem aludtam, úgy idegesített :( aztán kivizsgáltak nem találtak semmit, még a kardiológia hátra van...de ha nem szervi, akkor lelki lehet, vagy a terhesség velejárója? Annyira kellemetlen és persze szorongok és stresszelek , hogy mitől lehet, ami pláne nem segít.... Ti voltatok ilyen cipőben? Hogy alakult a dolog? Köszönöm a válaszokat előre is!!
2011. aug. 17. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is volt szívdobogás érzésem. Sokszor éjszaka is arra keltem, hogy majd ki ugrik a mellkasomon a szívem. Én is megijedtem. Volt hogy reggel már így kezdődött a napom. Természetesen ettől én is pánikolni kezdtem. Pont mentem védőnőhöz, a vérnyomásom alacsony volt és pulzusom volt magas pont az alacsony vérnyomás miatt. Voltam kardiológusnál is, de nem találtak semmit, elvileg ez a terhességgel jár. A nődokim is ezt mondta.

Most 33 hetes vagyok, néha még mindig jelentkezik ez, de már nem figyelek rá oda, mert pillanatok alatt elmúlik.

Egyébként meg a vérnyomásom fel le ingázik a frontok miatt.

Ne idegeskedj, mindenképp említsd meg védőnődnek, orvosodnak és ha megnyugtat, menj el kardiológushoz.

Boldog babavárást!

2011. aug. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van, volt.( már elég hamar jelentkezett) Semmi szervi bajom. A védőnő mondta, hogy a mostani terhes kismamái közt elég sok a tachikard. 31 hetes vagyok és ha lefekszem, lehajolok, vagy teszek-veszek otthon mindig előjön. Ne pánikolj, az tuti nem tesz jót.

Amúgy ti hogy kerültetek a kardiológiai rendelőbe? Nálunk 4-5 hónap a várakozási idő. Vagy magán szívdokihoz mentetek?

2011. aug. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
sziasztok! nagyon örülök a "megnyugtató" válaszoknak, annak kevésbé, hogy Ti is szenvedtek Tőle...de akkor biztos a terhesség velejárója... Magán nőgyógyászom van, akit imádok és megbízom benne, ő mondta, hogy azért lásson egy kardiológus, biztos, ami biztos, de a terhesség hozta ki az tuti, mert ez ismeretlen számomra...vagyis eddig :) most már határozottan jobb, ma éjjel pl végig aludtam és nem éreztem :) tegnap éjjel viszont szédültem és dobogott...iszom citromfűteát, az is segít...na meg, a kardiológiára csak jövő héten kapok beutalót...kivi leszek mikor kerülök be :)) Ti egyébként mennyi idős terhesek vagytok? Hol tartotok? Én is kellemes babavárást, boldog napokat kívánok Nektek!
2011. aug. 18. 07:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok: én a kardiológiára úgy mentem, hogy a védőnőm beírta kis könyvbe a panaszom, és hogy ellenőrzést kér. Ezzel mentem a terhesgondozóba, ott írtak egy beutalót amivel bekopogtam a kardiológiára és egy óra múlva behívtak. Amúgy sorszám kellett volna, de soron kívül ment az egész, gondolom mert kismama vagyok.


Egyébként most hogy írtad kedves második, nekem sem csak fekve jön elő, pl. ha mosogatok, vagy teregetek, sőt ha egyik oldalamról a másikra fordulok az ágyban.

Bízzunk benne, ha megszülünk elmúlik, minden más előjött ijesztő tünettel együtt.

33+4h km.

2011. aug. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen, nekem is így van... gondol egyet és belendül pl bármilyen cselekvésre vagy fekve, tegnap este is mintha szórakozott volna, de aludtam attól függetlenül...mikor először kijött 2 hétig alig aludtam úgy idegesített...én is bízom benne , hogy elmúlik, mert iszonyat kellemetlen!! Vigyázzatok magatokra!!
2011. aug. 19. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!