Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megírnátok, hogy hogy működik...

Megírnátok, hogy hogy működik egy inszemináció, mármint hogy mi a menete? Ajánlanátok helyet Budapesten, hogy hol érdemes megcsináltatni?

Figyelt kérdés
Mi kell hozzá? Milyen várakozási idő van, mielőtt sorra kerülnék? Mennyibe kerül? Stb, stb, minden érdekelne. Köszi
2011. aug. 18. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem meg regen Debrecenben volt a klinikan, ingyen van, es nem kellett varni, nem volt peteeresem, uh elotte peteerlelo injekciot, meg tuszorepesztot kaptam, talan masfel napra da volt az ovulacio, az inszeminacio napja. Reggel a ferjem adott mintat, azt kicentrifugaztak, elkeszitettek, kb delre meg volt az anyag, nekem meg az orvos befecskendezte melyre, fekudtem egy fel orat, es mar mehettem is. Utana meg utrogestan huvelykapszulat hasznaltam. Ennyi! Sok sikert hozza!!
2011. aug. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia! Mi két helyen is voltunk, az egyik a G1 intézet, a másik pedig a Istenhegyi Géndiagnosztikai Központ. A Istenhegyivel kezdtük, kértem időpontot konzultációra, Dr. Gasztonyihoz mentem. Vittem az addigi eredményeimet (vérvételek, hormonvizsgálat), ő még elküldött HSG-re (hozzá mentem arra is a Szent Istvánba), nézetett inzulint. Ezután a következő ciklusban elkezdte a stimulálást, injekciókat kellett adnom magamnak, plusz kaptam egy tapaszt, ami a nyálkahártya vastagítására szolgált. Ezek az gyógyszerek kb. 60ezer Ft körül voltak összesen. Voltam ultrahangon, amikor közeledett a tüszőrepedés napja, akkor már 2 naponta mentem. Megkaptam az időpontot az inszemre, előtte beadtam magamnak a tüszőrepesztőt. A beavatkozás napján odamentünk, férjem leadta a spermát, ők azt feldolgozták, majd kb. két óra múlva a doki feltette őket. Ez olyan, mint egy egyszerű nőgyógyászati vizsgálat, egyáltalán nem éreztem semmit, nem volt gond. Feküdnöm sem kellett igazán, max. 5 percig, nem is folyt ki utána semmi. A G1 intézetben másképp ment, ott belementek abban, hogy ne ők stimuláljanak és az ellenőrzést és végezhette más doki (vidéki vagyok és egyszerűbb volt a lakhelyem közelébe intézni ezeket), szóval oda már csak az inszemre mentünk. Addig telefonon tartottuk a kapcsolatot, mindig hívtam őket, hogy most milyen eredmények voltak az ultrahangon stb. Ott a beavatkozás 45 ezer Forint volt (viszont clostyval stimulált a dokim, ami jelentősen olcsóbb - pár ezer forint, nem kellett annyit autózgatnom, a stimulálás jóval kevesebbe került). Az inszem ugyanúgy működött, annyi különbséggel, hogy itt feküdnöm kellett több mint fél órát utána.


Vannak persze nem fizetős helyek is, ott nem tudom, hogy mi hogyan történik, én a munkám miatt nem tehettem meg, hogy várakozzak, fél napokat töltsek el a kórházakban.


Ja, és nekünk nem sikerült egyik inszem sem. Utána voltunk egy lombikon (a Kaáliban), az sem jött össze, de szerencsére ezután félévvel spontán teherbe estem - ja, egyébként egyikünknél sem volt semmi gond.

2011. aug. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Ha nekem ma megjött, akkor ebben a ciklusban már nincs rá esély, hogy valahol megcsinálják? Ez egy hosszabb folyamat?
2011. aug. 18. 09:39
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! En az 1. vagyok! Nem tudom, h azoknak akiknek van peteeresuk, kell-e egyaltalan stimulalni, mert ha jarsz ultrahangokra, es latjak, h h erik, akkor nem biztos, csak azt nem tudom megmondani, h vajon tudjak- e pontosan mikor van a tuszorepedes... Ha nem kell stimulalni, szerintem ebben a ciklusban is meg lehet. Nekem Debrecenben van jo dokim, vele barmit meg lehet beszelni, de sajnos Pesten nem tudok. Amugy nekunk se jott ossze, 2-n voltam, aztan spontan sikerult, most meg megint spontan sikerult!
2011. aug. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem, akkor már nem fogják megcsinálni, szerintem. Azért próbáld meg, hívd fel valamelyik intézetet. Amúgy annyira nem hosszú folyamat, szerintem ha ehónapban elkezded, jövő hónapban meg is csinálják.


Egyébként a stimulálás szerintem itt is lényeges, bár nyilván nem olyan mértékben, mint a lombiknál, de valószínűleg itt is jobban szeretik ha van legalább 2-3 normális méretű petesejt, úgy biztosabb lehet a megtermékenyülés.

2011. aug. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És átjárhatóságit muszáj előtte csinálni? Gratulálok Neked a két babához. Nekünk az első spontán, nagyon könnyen összejött, álmomban nem gondoltam, hogy a második babára ennyit kell majd várnunk.
2011. aug. 18. 10:33
 7/11 A kérdező kommentje:

Clostyt szedtem, ez az első clostymentes ciklusom. Most 3 hónapig nem lehet újra clostyt szednem, dokim ezt mondta. Tuti volt peteérésem nélküle is, mert néztem lh teszttel, és éreztem is. Ettől még stimulálnának?

Tudnátok ajánlani egyet, hogy hova foduljak?

2011. aug. 18. 10:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia én a Versys -be járok, és szerintem ők nagyon profik rengetegen jönnek külföldről is kezelésekre illetve inszemre meg lombikra is, szerintem feltételen menj el hozzájuk !

[link]

2011. aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kaáli Intézet, Istenhegyi Géndiagnosztika, G1 Intézet
2011. aug. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sumergo ***** válasza:
Úgy tudom, hogy Closty után mindenképp 3 hónap szünet kell. De lehet, hogy tévedek. Leggyakrabban egyébként inszemhez Clostyval történik a stimuláció (nekem így volt 2x). A HSG-t csináltasd meg, mert anélkül szerintem nem fogják megcsinálni az inszemet.
2011. aug. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!