Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van, ha nem vagyok hajlandó...

Niktoon kérdése:

Mi van, ha nem vagyok hajlandó megcsináltatni a cukorterheléses vérvételt?

Figyelt kérdés
Az előző terhességemnél is amikor megittam a cukros vizet, a hazautat végig hánytam. Tudtommal nem kötelezhetnek rá, mi van, ha egyszerűen nem megyek el? (Normális a cukrom, és mindig is az volt)
2011. júl. 5. 12:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Kérd az orvost hogy engedje meg a tejes zsemlés terhelést .


nekem nem engedték én is hánytam .

utánna volt a tejes változat.

az jóval kíméletesebb.


sajnálom alig van orvos aki megengedi hogy eltekintsenek ettől.

2011. júl. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

A terhességi diabétesz nem olyan cukorbetegség, mint az általában ismert. Csak terhességben alakul ki, és független a te cukrod állapotától, kialakulhat olyan anyában is, akinek világéletében tökéletes volt a cukra.

Megteheted, hogy nem mégy el, de ha mégis kialakul a terhességi diabétesz nálad, akkor az nagyobb gondot jelent, mint egy napos hányás. Szerintem nem szabad emiatt kockáztatni a babád egészségét, ne adj isten az életét.


Vigyél jó sok citromot, úgy kevésbé gej a lötty, és nem olyan rossz. Az elsőt én is megszenvedtem, a másodiknál a citrom sokat segített, nem volt semmi gond.

2011. júl. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Ha van otthon vércukormérőd és használod is, akkor tudsz ilyet biztosan állítani, hogy rendben van a cukrod.


Nálunk már nem cukros lötty van, hanem tej+zsemle. Beszéld meg a dokiddal, hogy nem lehetne-e ezt nálatok is. Vagy ha van otthon vércukormérőd, akkor megkérdezheted, hogy ha otthon csinálsz tej+zsemle terheléses mérést, akkor az elég-e neki.

2011. júl. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
51%

Akkor hülye vagy. Márde bocs. Ha mégis terhességi cukrod van és nem csináltatsz tesztet, akkor az olyan gondokat fog okozni, hogy sírva könyörögsz egy napi hányásért.

Amúgy kérd a zsemlés variációt.

2011. júl. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Van cukormérőnk , bármikor meg tudom mérni magamnak. A tej + zsemle terhelésen ma voltam. Egyébként nálunk nem engedik, hogy citromot vagy citromlevet vagy bármit belerakjak a vízbe. És nagyon bunkók a vérvételen, ha nem tudom meginni, rögtön elkezdenek kiabálni, meg hasonlók.
2011. júl. 5. 13:06
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van itthon vércukor mérőm, mégis 2 gyerekkel hatszor küldtek cukorterhelésre, pedig itthon soha de soha nem mértem magas vércukrot. A terhelés meg ha kicsivel is, de mindig több lett mint a megengedett.


Ha nem mész el akkor nem mész el, semmi nem kötelező, csak veszélyt vállalsz ezzel elsősorban a magzatodra nézve.

2011. júl. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Én facsartam bele egy citromot és nem volt az ízével semmi baj. Mintha limonádé lett volna. Csak az utolsó kortyok estek picit nehezemre, de megittam. Próbáld ki 1-2 citrommal!
2011. júl. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Már bocsika, de ha van nálatok a tej+zsemle, akkor minek a cukros löttyös verzió?
2011. júl. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Akkor csináld úgy hogy ne tudjanak róla hogy van benne citrom. Anélkül tényleg nehéz kibírni hányás nélkül!
2011. júl. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
42%

Ne légy ilyen felelőtlen és önző!

Ha neadjisten cukrosan csinálod végig a terhességet, számos káros hatása lehet: túlsúlyos újszülött, túl alacsony vércukorral, korai vetélés stb. Egy hányást túl lehet élni.

Amúgy tényleg készítsd el otthon a lötyit, tegyél bele citromot és úgy idd meg. S ne gondolj rá úgy, mint valami borzalmas dologra: a hozzáállás is sokat számít!

2011. júl. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!