Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megmaradhat a vállalkozásom?

Megmaradhat a vállalkozásom?

Figyelt kérdés
2 munkahelyem van: Egy főállás 8 órás bejelentett és egy vállalkozás. Ha kismamaként elmegyek táppénzre mit csináljak a vállalkozásommal? Ugyan ez a kérdés vonatkozik GYES és GYED esetére is.
2011. aug. 18. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a táppénz azért jár, mert nem tudsz dolgozni, tehát nem lehet mellette más jövedelmed. Azt hiszem GYED mellett sem lehet, de a GYES idején már lehet dolgozni max. heti 30 órában. Nekem is volt a főállásom mellett mellékesként egyéni vállalkozásom, de ahogy kiírtak táppénzre megszüntettem, nehogy beleköthessenek. Onnantól édesanyám lett a vállalkozó.
2011. aug. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

bocsi, ha belekontárkodok, lehet, hogy hülyeséget mondok. Én romániai vagyok, most csinálunk a férjemmel új céget, én leszek az adminisztrátor (ügyvezető), egyébként gyesen vagyok és útban a kistesó. Nálunk úgy van, hogy mivel az adminisztrátori titulus nem fizetésköteles, bárkiből lehet. Csak akkor van gond, ha az adminisztrátori megnevezésen túl van konkrét betöltött funkciód (PL. vezérigazgató v. egyéb). Egyébként nálunk sem szabad gyes alatt dolgozni, ebbe mégsem köt bele senki. Max. átalakíttatod a cég alapító okiratát, a betöltött állást pedig rásózod valakire (férj, anya, anyós), így továbbra is te számlázol, meg te dolgozol, de a neveddel nem tudja senki kapcsolatba hozni az elvégzett munkát. Ezt megkérdezted? Lehet, hogy nálatok is így van.


Még egyszer bocsi, ha hülyeséget írtam, de hátha segítettem:)

2011. aug. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, csak ez szerintem ott sántít, hogy nemlehet párhuzamosan államtól kapott jövedelmed, meg saját tevékenységből adódó jövedelem. Mint ahogy ha ember táppénzen van, fizetést sem kap a munkahelyétől. Nekem hasonló a gondom kérdező, de gyanítom, hogy ha főállásomból táppénzre vonulok,akkor az alatt az idő alatt számlát sem állíthatok ki a vállalkzásomból. Most annak próbálok utána járni,h mi van, ha felveszek vkit 2 órára csak és azt mondjuk, h ő végezte a tevékenységet el, de a cégem (ÉN) adom a számlát.
2011. aug. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!