Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha eddig táppénzen voltam és...

Ha eddig táppénzen voltam és most vissza szeretnék menni dolgozni 3 hónapra, akkor utána már tényleg nem vehetnek újra táppénzre?

Figyelt kérdés
15 hetes kismama vagyok. Eddig veszélyeztetett terhesként itthon voltam, mert volt már egy vetélésem. Most viszont vissza szeretnék menni dolgozni 3 hónapra. Egyrészt jól vagyunk, másrészt a pénz miatt is és tudnék papírmunkát végezni, tehát megterhelő sem lenne. Utána ki tudnám venni az összes szabimat, ami több, mint 3 hét, és szept. 8-tól igénybe (36. hét) vehetném a szülési szabadságot. Viszont lenne 3 hét, amire úgy gondoltam majd megint táppénzre vesznek, de a körzeti nőgyogyó tökre nekem állt, hogy hogy képzelek én ilyet, ezt nem lehet csinálni, ha a táppénzt egyszert megszakítjuk, nem lehet újra folytatni. Ezt nem akarom elhinni. Szerintetek? Nekem amúgy van egy olyan érzésem, hogy a pénzt várta, de azt várhatja... Ha nem ír ki, mit csináljak azzal a 3 héttel?
2009. ápr. 15. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ez roppant fura... nekem pont a körzeti nőgyógyim volt, aki mondta, hogy nyugodtan ki lehet venni táppénzt többször is. Nekem is volt egy elhalt terhességem és már az elejétől mondta, hogy bármikor szóljak nyugodtan kiír. Az elején én is voltam táppénzen, igaz, csak 1 hetet, aztán visszamentem dolgozni és kb. a 7. hónaptól mentem végleg táppénzre szülésig. Így a szülési szabi a szüléstől ketyegett, anyagilag így sokkal jobb. Szabit meg időarányosan kell/lehet kivenni, mivel ha visszamész dolgozni, akkor nagyon jól fog jönni, ha szokatod a lurkót bölcsibe/oviba. Nálunk legalábbis így van. Ezt a munkahelymen is így mondták. Elég tuskó a dokid, ha ezen kiakad, elvégre ezt neki is tudni kéne... és én sem adtam pénzt, bár már 10 éve hozzájárok, de mindig nagyon rendesek voltak velem.
2009. ápr. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazából szerintem simán visszavehetnek. A nőgyógyásznak sok köze nincs hozzá, hisz egyszer már vittál javaslatot a háziorvsodnak, nem? Az alapján elvileg ki kell írnia arra a 3 hétre is. De szerintem célszerű lenne mekérdezni a háziorvosodtól, vagy aki kiállítja a tp papírodat.

Boldog Babavárást!

2009. ápr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Engem a körzeti nőgyogyó vett táppénzre, a háziorvosnál nem is voltam. Szerintetek ha ez a drága tényleg nem akar majd tp-re venni, akkor a magán nőgyógyászom írhat papírt a háziorvosnak és ő az alapján tp-re vehet? Én esetleg erre gondoltam.
2009. ápr. 15. 08:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne, egyébként is bármikor újra veszélyeztetett lehetsz, főleg, ha olyan a munkaköröd.

Előre ilyent nem itélhet meg a doki, mert egy terhesség kiszámíthatatlan.

A második esetben szerintem a nőgyógyász kell írjon javaslatot, amiveél a háziorvos vesz tp-re, nálam így volt.

2009. ápr. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jól van, köszönöm, én is furcsálottam a dolgot. Na akkor tényleg azért volt ilyen bumburnyák, mert nem adtam neki pénzt. Minden alkalommal olyan érzésem volt, hogy várja, sőt amikor megtudta, hogy van magándokim és nála szeretnék szülni, onnantól kezdve még annyira sem foglalkozott velem. Csak azt sajnálom, hogy terhesgondozásra hozzá kell járnom (ami amúgy nála kb. 2 perc volt első alkalommal).
2009. ápr. 15. 08:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk a nővédelmi központban van a terhesgondozás, és minden nap más van beosztva. Elsőre én is egy hasonló bumburnyákhoz kerültem, legközelebb a hét másik napján mentem és egy tündérbogárral hozott össze a sors. Azóta tudom, hogy csütörtökön kell táppénzes papírt intéznem.

Nálad erre nincs lehetőség?

Üdv 26 hetes kismama

2009. ápr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!