Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki táppénzre megy és...

Ha valaki táppénzre megy és már van 2 hét amit táppénzen tölt, akkor azt az oep csak akkor tudja ha beküldik a táppénzespapírt? Vagy az orvos is lejelenti?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy az orvosoknak le kell jelenteniük (gondolom igen), viszont az oep csak a táppénzes papír beérkezése után kezd el veled foglalkozni (gondolok itt a táppénz utalására).
2010. okt. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akkor ha nem küldik be a papírt olyan mintha semmi nem történt volna?
2010. okt. 22. 17:06
 3/11 anonim ***** válasza:

Persze. Nem véletlenül adja ki az orvos a táppénzes papírt.

Azt kell eljuttatni az oep-hez. Addig nem kapsz semmit. És ha beküldted még utána is kb. egy hónap, mire kiutalják.

2010. okt. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
akkor ha nem adom le olyan mintha dolgoznék ugye? akkor jó
2010. okt. 22. 17:35
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem olyan, mintha dolgoznál. Az oep felé két info megy. Vagy az, hogy a munkáltató fizeti utánad a járulékot, vagy az, hogy keresőképtelenség miatt táppénzre vettek, így ellátást kapsz. Ennyire nem egyszer őket kijátszani:)
2010. okt. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem, szóval ha a munkáltató rendesen a járulékot fizeti, és nem adom le a tp. papírt akkor nem csapok be senkit.

Ugye?

Köszi a segítséget!

2010. okt. 22. 17:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Magadat csapod be, mert nem kapsz fizetést!!!

Ha van munkáltatód, annak kell bevinni a tp papírt, egyéb más igazolásokkal, űrlapokkal együtt. + elektronikusan is jelenteniük kell.

És az orvos is küldi, nem véletlenül van a tp napló!

2010. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

ha nem viszem be a papírt, de a munkáltató befizeti rendes fizu után a járulékot akkor olyen mintha nem lennék táppénzen?

Nem csalás, csak 1 hónappal meg kell hosszabbítani a munkaviszonomat.

2010. okt. 25. 13:11
 9/11 anonim ***** válasza:

ha nem dolgozol, és közben a munkáltató fizeti utánad a járulékot a rendes fizetésed alapján, akkor minek mégy táppénzre?

A dokinál is van táppénzes nyilvántartás, amúgy, az alapján készül az oep statisztika is.

Szívesen segítenék neked, de egyelőre nem tiszta, hogy mit szeretnél, így okosat mondani sem lehet:)

Ha gondolod, hogy szeretnél tisztánlátni, akkor írd le, hogy mit szeretnél, és mi célból, valószínűleg van rá értelmes megoldás is, nemcsak a játszmázás a táppénzpapírral, ami vagy bejön, vagy nem:D

2010. okt. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

okt, 5 től táppénzen vagyok.

Kiderült h csak 99 napig jár , és akkor nem tart ki a szülésig.

Szóval ha nem adom le a papírt akkor mi van?Akkor olyan mintha melóztam volna, mivel a főnök fizeti a járulékomat (amit én odaadok neki),csak legyen meg a kellő idő, ez a fontos.

Remélem sikerült érthetően leírnom :)

2010. okt. 25. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!