Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól lehet tejszapórító...

Mikortól lehet tejszapórító teát inni?

Figyelt kérdés
37 hetes kismama vagyok és még előtejem sincs!Pedig nagyon szeretnék szoptatni.Tesom nem tudott.Unokatesom megint nem tud pedig 6 hetes a picike:(:( Nagyon félek hogy én se fogok tudni. Ihatok alkoholmentes sört? Azt mondják az is jó :)
2009. ápr. 15. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem folyik az előtej, nem jelenti, hogy nem lesz tejed! A tejtermelés csak szülés után indul be a lepény leválása után. Akkor olyan hormonok szabadulnak fel, amik hatására a tejmirigyek elkezdik a tejtermelést. A tejszaporító teát szülés után érdemes elkezdeni inni, ha akarod. Nagyon fontos, hogy ha lehet, legyél együtt a babáddal (babás szoba) és szoptasd már a kórházban is sűrűn! Ez az egyik legjobb módszer a baba besárgulása ellen és a tejtermelés beindítása céljából is. Az is fontos, hogy higgy magadban, hidd el, hogy a szervezeted tudja a dolgát és LESZ ELÉG TEJED!!!! Sosem szabad kételkedni, mert sajnos az emberi tudat nagy úr, ha félsz, stresszelsz, akkor összeszűkülnek a tejcsatornák és emiatt nehezebb lesz a babának is kiszívni a tejcsit. Ha esetleg eleinte csak kevesebb tej termelődik is, akkor se add fel, mert a babádnak még az a kevés tej is elég lesz és nagyon fontos anyagokat tartalmaz számára. Ha később esetleg a babácskád nem is bír ki 3 órát az etetések között, akkor se nyúlj rögtön a tápszerhez, inkább szoptasd meg annyiszor, ahányszor ő kéri. Én egyébként nem ittam, ettem semmiféle csodaszert, mégis már 7,5 hónapja szopik a kislányom, 6 hónapig csak azt kapott. 4 gyerekes anyuka
2009. ápr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szülés után kell inni a tejszaporító teát!
2009. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ráérsz a szülés után inni a szopiteát. Ne izgulj, hogy nincs előtejed, attól még lehet majd nagyon sok anyatejed! Szoptass majd a babád igényei szerint, ne az óra szerint! Az elején fejjél sokat! Szülés után rögtön tedd mellre a babádat. Így minden rendben lesz :) Ne izgulj!
2009. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem sem volt egy csepp előtejem sem, ráadásul császárral szültem, de már 3 hónapja szoptatok. A tejszaporító teát csak a tejbelövellés után lehet elkezdeni, legalábbis nekem nem engedték meg szülés után a kórházban, mondván nem tudhatom, hogy mennyi tejem lesz és ha sok lesz és még rá is erősítek, könnyen becsomósodik és begyullad a mellem. Én csak itthon kezdtem el inni, de pár hét után abbahagytam. Szerintem az többet segít, ha sok folyadékot, leginkább vizet iszol.
2009. ápr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!