Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terheléses vércukorszint...

A terheléses vércukorszint miért nem megy 6,7mmol/l alá ha amúgy meg egyáltalán nem szokott magas lenni a cukrom?

Figyelt kérdés
Mérem itthon evés előtt evés után...és soha nem ment még 6 fölé,de mikor terhelik akkor meg a 2 órás érték mindíg 6 fölött van és azt már nem fogadják el mint normál érték:(
2009. ápr. 15. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mérnek akkor többet mert meg kell inni azt a cukros lötyit:-( Az biztos magasabb értéket okoz mint egy "síma" étkezés. Nekem is 6 fölött volt most de csak annyit mondtak ne egyek annyi édességet. Pedig én nem nagyon eszem ilyesmit:-(
2009. ápr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!Étkezés előtt 1 órával és étkezés után 1,5 órával kell mérni a cukrot.Te is igy méred?Terhelésesnél mindig a cukros löttyöt itatják veled?Mert először cukroslötty,a többinél 1zsemle és 1dl tej után szoktak mérni!Különben nem rossz az eredményed,diétázz,napjában egyél többször keveset és mindig ugyanabban az időben.Ne izgulj,ilyen eredmény mellett nem lesz baja a babának és neked se!Jó egészséget!

Egy inzulinos anyuka.

2009. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Étkezés után bő egy órával szoktam mérni,és igen mindig cukros lötyi van,de már az agyamra mennek ezzel.A fiamnál 8 meg 9 is volt a cukrom akkor nem kinoztak ennyit mint most.diétázom,csak néha elcsábulnék....már mindent úgy készitek hogy nekem a lehető legjobb legyen,próbálok ilyen olyan édességet is diabetikusan elkésziteni,pl túrós rétes ,egy héten egyszer csak megehetek pár szem rétest,nem?

köszi a választ!

2009. ápr. 15. 16:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia!Akkor gyakorlott vagy!Különben 10 alatt,ha tudod tartani nem lesz semmi gond!Ha megkivánsz valamit,akkor igen edd meg,mert attól fog fölmenni a cukrod,hogy vágyakozol utánna.Csináld azt,hogy valami helyett edd meg a megkivánt dolgokat!Pl.ebédre egyél egy kis levest és edd meg a kivánt ételt!Nekem inzulin mellett volt 18-20 is,elég sokszor,szerencsém volt,nem lett baja a fiamnak,most volt 3 éves!Egyszerűen annyi minden befolyásoló tényező volt,hogy hiába diétáztam,elszaladtak a dolgok.Legfőképpen akkor,mikor orvoshoz kellett mennem!A cukros löttyöt visszautasithatod,a húgom is ezt tette nemrég és csináltak nála zsemlést!Mondtam neki,hogy ezt kérje és jó lett az eredménye!Ne nagyon foglalkozz ezekkel!Élvezd a babavárás minden pillanatát,ne mérgelődj ezen!Jó egészséget!
2009. ápr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert a kapilláris vérból (ujjad) vércukorértéke mindig alacsonyabb, mint a vénás vérből mért, amit a kórházban vesznek le. Én terh. cukros voltam és direkt rákérdeztem, mert amikor a kórházban is csinálták a 3 vérvételes labort, mindig kevesebbet mértem a mérőmmel, mint amit a rá kb. 1 perccel levett vérból mértek a laborban.
2009. ápr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia!Az utolsó válaszolónak!Én inzulinos cukros vagyok és ugyanannyit mértem az újjamból,amennyit vénából mértek!Akkor most hogy is van ez?
2009. ápr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én tegnap vérvétel előtt megmértem a sajátommal ,ma mentem az eredményért és ugyanazt lett az érték.és megint 6,8 lett a terhelt 2 órás pedig itthon soha nem megy a kajálástól 6 fölé...:( úgy látszik nem birom a tömény lötyit...diétázom tovább a dokimat meg igyekszem majd meggyőzni,max elviszem hozzá a készülékemet hogy nézze meg az értékeket.
2009. ápr. 16. 11:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Én mindig kevesebet mértem, azért kérdeztem rá és ezt mondták. Nem tudom.

utolsó előtti

2009. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia Kedves Kérdező!Nem kérhetsz zsemlés terhelést?A húgom kikövetelte a javaslatomra,mert neki is ennyi lett és a zsemléstől csak 5,2.Ne törődj a cukros lötty eredményeivel,csak felbosszantod magad.Ha megkivánsz valamit,akkor nyugodtan fogyaszd el.Jó ötlet,hogy viszed a mérődet a dokidhoz,meg vidd a mért eredményeidet is!Nagyon jó,hogy tudod mérni,legalább tudod bizonyitani is.Nekem elszállt a cukroslöttytől a cukrom 13-14-re.Itthon is a kajálás után is 10 körül volt.30-cal kerültem kórházba 10 éve és azóta bököm magam,de néha még igy is elszalad 18-ra,főleg ha felhúzom magam.További jó diétázást!Boldog babavárást!Élvezd a terhességed minden pillanatát!
2009. ápr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem idegelem magam kedves utolsó válaszoló:) kicsit bosszantott a dolog hogy az itthoni eredményeim jók és biztosan el fogom vinni az itthoni eredményeimet a dokihoz,a diétát tartom az ugysem árt ha nem eszem degeszre magam,gondolhatja a doki hogy nem akarok rosszat sem magamnak sem a babának,jaaa és most másikhoz fogok menni kiváncsi leszek ő mit mond.Köszönöm a válaszodat!
2009. ápr. 16. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!