Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Reggeli után 1 órával magas a...

Reggeli után 1 órával magas a 7,1-es vércukorszint?

Figyelt kérdés
Magas lett a cukorterheléses vizsgálatom eredménye (éhgyomri 4,2 ;Terheléses 9,5) 180 g diétát írtak elő. Egy hét múlva cukorprofil vizsgálat. Addig is kaptam kölcsön vércukorszint mérőt,de igazából nem tudom,hogy mennyi idő után mi a normál érték. Segítsetek! Köszönöm!!!!
2010. máj. 21. 08:36
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Reggeli:2 szelet kenyér (6,7 g CH/db),sonka,paprika,Anikó sajt+ 1 bögre fehér tea (1 db stevia-val)
2010. máj. 21. 08:39
 2/20 anonim ***** válasza:
39%

Nem magas egyáltalán.Mert amúgy rossz lett a terheléses vércukorszinted?

36 hetes kismama

2010. máj. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
21%

én úgy tudom, hogy az magas.Azt hiszem hogy 6 alatt kell lennie az a normál érték.De nem vagyok benne biztos. :( A kisfiamnál nekem is diétáznom kellett terhességi cukor miatt,de nem volt cukor mérőm, szóval hetente kellett volna dietetikushoz járnom,de akit a dokim ajánlott az egy barom volt, és a második találkozás után nem mentem többször.Anyósomnak van cukor mérője, nála néztük néha.Ott általában jók voltak az eredményeim.Fiam szépe egészséges baba lett, teljesen normális 3150g-os súlyal.

Jó baba várást!

25h kismami

2010. máj. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen,a terheléses 9,5 lett :-( (32.hetes). Tegnap kezdtem a diétát,így még nagyon kezdő vagyok :-(
2010. máj. 21. 08:48
 5/20 anonim ***** válasza:
52%

Igen, ennyi kajához ez még magas. De már alakul. :)

Jó lenne, ha 6 alatt megállna ennyi kajával.

Próbáld meg holnap reggel a 75 grammos CH-t megnézni, 1 órával étkezés után! 1 db zsemle, és 2,5 dl tej. Utána vársz, és megnézed 1 ó múlva.

2010. máj. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%
Teljes kiőrlésű kenyeret egyél, és ne 2 szeletet, csak egyet. Nekem is terhességi cukrom volt, még inzulinnal is felment 2 szelet kenyértől a cukrom. Kezdd úgy a reggelt, hogy az első étkezésben kevés ch legyen. Én mindig gyümölcsöt ettem sajttal. Aztán 1-1,5 óra múlva ehetsz valami rendeset, de csak egy szelet kenyérrel.
2010. máj. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Igen, picit magas, de nem vészes.

Viszont amit leírtál az 14 gramm ch kb. Nem ennyi a reggeli előírt ch, ügye? Hiába dobta meg picit meg a vércukrod, utána jól lezuhan és valójában éhezel, acetonos lesz a vizeletet és ez rossz a babának.

Nem mindegy milyen kenyeret eszel, alacsony GI-jű ételeket kell választanod, nem elég a mennyiséget és az időpontokat betartani.


Nem mindenki tud cukrosan kenyeret reggelizni, legyen az bármilyen, én pl ránéztem és felment a cukrom tőle.

Ki kell próbálgatni, hogy mit bírsz reggel.


Hány hetes terhes vagy?

2010. máj. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy az étkezés után 1 órával max 7 lehet, tehát tényleg nem lenne rossz a 7,1, de mivel az előírt 40 gramm ch helyett a felét sem etted meg, ezért ez így nem jó érték.
2010. máj. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! 32.hetes vagyok! Mivel tegnap kezdtem a diétát,az orvos csak annyit mondott,hogy 180 g-osat csináljak,így kicsit bizonytalan vagyok. Meg gondban is,mert jelenleg vagyok 50 kg (152 cm),és nem tudom,hogyan egyem meg a felírt CH mennyiséget. Mit egyek,hogy jó legyen! :-(

A jövő pénteken kell mennem cukorprofil vizsgálatra,5 étkezés (egész napos,180 g-os diétával),5 vérvétel,utána mondják a továbbiakat.

Megmértem reggeli után 2 órával,akkor 5,2 lett a vércukor. Mikor mérjem????

2010. máj. 21. 10:09
 10/20 anonim ***** válasza:

Mindig étkezés után 1 órával mérd és 7 alatt kell lennie.

Ha küldesz egy e-mail címet, akkor leírom neked mik a legfontosabb dolgok a diétában.

2010. máj. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!