Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliában élő kismamák,...

Angliában élő kismamák, valaki segítsen, milyen juttatásokra vagyok jogosult akár már most, vagy miután megszületett a baby?

Figyelt kérdés

Szeretném leírni, hogy nem azért teszem fel a kérdést, hogy lehúzzam az államot. Mert beírtam már fórumra, ott rögtön azzal jöttek nekem, hogy csak a pénz érdekel.

Engem csak az érdekel, hogy hogy fogunk megélni, mikor a pici megszületik, miket vehetek igénybe.


2011. aug. 21. 12:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Pár hete volt egy ilyen kérdés itt és egy válaszoló belinkelt egy nagyon hasznos .gov-os összefoglaló oldalt. Megpróbálom megkeresni és idelinkelni.
2011. aug. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Szia! Ez rengeteg mindentol fugg sajna. Hany hetes vagy? Van-e bejelentett munkahelyed, ha van miota dolgozol ott. Egyeduli anya vagy vagy van parod, ferjed? Van egy par tamogatas ami nem jar mindenkinek. Ha van bejelentett munkahelyed es dolgoztal annyi idot ott amennyit az allam eloir akkor a ceg fogja fizetni az SMP-t. Ha nem akkor az allam fizet ha jol tudom. Ha megszuletett a baba akkor jar a child benefit. Tudsz kerni majd child tax creditet. Meg kerhetsz housing benefitet is.

Elvileg mikor mesz a booking appointmentedre akkor ott adnak egy mappat abban van egy konyv aminek a vegen benne vannak a benefitek es tarsai

2011. aug. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

szia


amig en kismama voltam nem kaptam penzt

nem mehetsz el betegszabira sem (kiveve ha tenyleg baj van), nem ugy mint otthon

en a 30 hetig tudtam dolgozni csak, mert fizikai munkat csinaltam

38.heten szultem, addig a ferjem fizetesebol eltunk csak

utanna az allamtol kaptam gyest, mert nem volt meg a kello munkaviszonyom az utolso munkahelyemen (5 hetes kismama voltam amikor megszunt az elozo munkahelyem es kenytelen voltam ujat keresni)

akkor meg a 20. heten jart egy 190 fontos tamogatas, de azt hiszem az mar megszunt.

igenyelhetsz hausing benefitet ha (megszuletik a baba child tax creditet, working tax creditet (ezt akar mar most is)

ha bemesz city counncilhoz es megkerdezed, hogy hol van a hozzad legkozelebb levo CAB akkor biztosan tudnak segiteni

a CAB-nal mindent elinteznek ami jar Neked

minden jot kivanok

2011. aug. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Szia.Itt nezz szet.:

[link]

2011. aug. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

[link]

Ez mar a rad vonatkozo resz bocsi.

2011. aug. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

A 26.hétben vagyok. 3 és fél éve dolgozom, természetes bejelentett. Azt már tudom hogy 6 hétig kapom a majdnem normális fizetést, utána 33 hétig a fizetés x-százalékát.


Ezeket a Housing benefit, meg a child tax credit, benefitet, honnan igényeljem majd meg? a council-tól?

2011. aug. 21. 13:40
 7/23 A kérdező kommentje:

mi az a CAB ?


Első válaszoló köszi, hogy beadtad a linket.

A többieknek is köszönöm a segítséget! :)

2011. aug. 21. 13:41
 8/23 anonim ***** válasza:

CAB: Citizens Advice Bureau

child centerekben szoktak lenni es mindent elinteznek a tamogatasokkal kapcsolatban.

A city councilnal meg tudjak mondani, hogy hol van hozzatok a legkozelebb.

2011. aug. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Szia.Nem az elso valaszolo voltam.128fontot fogsz kapni 33heten keresztul(az a maximum es ugyanugy a ceg fizeti).En 9 hetig kaptam a fizetesem 90%at.

Job Centerbe is bemehetsz ott is segitenek.

A tobbi benefit igen a counciltol kell adatlapokat kerned.

2011. aug. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

egy cipoben jarunk...Akkor leirom neked, ami biztos. Mivel azt irod dolgozol, ezert mikor befejezted a munkat (ez a szerzodesedben foglaltaktol fugg, altalaban 11 hettel szules elott) valoban a fizetesed bizonyos szazalekat kapod ez a "statutory maternity leave" neven futo osszeg ami tulajdonkeppen a gyes. De ezt te is irtad, hogy tudod. Ezen kivul sajnos semmit nem kapsz, ha csak nem vagy egyedulallo. Ebben az esetben nem tudom, mert mi a ferjemmel egyutt elunk. Ha megszuletik a pici, akkor tudod igenyelni a gyerkoc utan jaro penzt, itt jol le van irva:

[link]

2011. aug. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!