Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak? A párom egyálta...

Anita0802 kérdése:

Mit csináljak? A párom egyáltalán nem vesz tudomást a babáról azzal a jelszóval hogy csak akkor kell vele foglalkozni (puszi, simi, beszélgetés) ha már megszületett, mert így ugy sem érez belőle semmit.

Figyelt kérdés
szerintem meg épphogy most kell megalapozni a kapcsolatot vele mert később a tudatalattijában benne lesznek azok az élmények amik most érik még odabent.ez az egész hozzáállása nagyon rosszul esik mert olyan mintha nem is foglalkozna a babával. az csak tesz a dologra egy lapáttal hogy barátnőm is babás és az ő párja minden este tv nézés közben simogatja puszilgatja a hasát és beszél is a babához. szerintetek ez igy rendben van? lehet attól még jó apa belőle hogy ő igy viszonyul vagy ezek már előjelek hogy jobbra ne számítsak akkor sem ha már kint lesz a baby?? vagy csak én túlzom el?
2011. okt. 5. 11:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Figy, az én párom egy nagyon jó lelkű fickó, de amikor kiderült, hogy babát várunk, eleinte ő sem nagyon törődött a dologgal (nem úgy értem, hogy nem érdekelte, csak nem kezdett rögtön babusgatni), aztán a 12. heti uh- ő is látta és a 19. heti 4D-n is, és onnantól minden megváltozott.

Szerintem kell nekik egy kis idő, amíg valahogy "kézzel fogható lesz" számukra is a dolog. Mondjuk nem írtad, hány hetes vagy. Ha az elején tartasz, akkor szerintem nem gáz ez, majd ő is beszél hozzá, simagatja a pocidat stb. Ha viszont már jócskán látszik a pocak, de továbbra sem hatja meg, akkor nincs ötletem :-s Attól szerintem még lehet jó apa valaki, hogy most nem babusgat, nem beszél a pocakodhoz stb.

2011. okt. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt a párom. Amikor meglátta a 4D-n (21 hetesen), teljesen el volt olvadva és azóta állandóan a pocaklakóval van elfoglalva. Biztos fog változni és jó apa lesz. :)

28hkm

2011. okt. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
33hetes vagyok és nálunk pont fordítva van eleinte még mindig megkérdezte még ha telefonon beszéltünk is hogy hogy van a kis pocaklakó stb.de mostanában ha 1 hétig nem hozom szóba neki eszébe sem jut.engem babusgat becéz szeretget de a hasam nagy ívben kerüli. fogalmam sincs mihez kezdjek.
2011. okt. 5. 12:18
 4/12 anonim ***** válasza:
A férfiaknak is nehéz hidd el. A baba a mi povócakunkban növekszik, mi mindent érzünk vele kapcsolatban. Nekik meg olyan idegen ez az egész. Mi 3 évet vártunk, mire sikerült. A férjem még jobban akarta mint én, talán. Most vagyok 17 hetes de ha nem mondom neki, az én férjem se simogatja még meg sem. De azt tudom, ha megszületik, akkor meg csak vele fog foglalkozni. Annyira imádja a babákat. Nekik ez másabb mint nekünk.
2011. okt. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Paromat meg az uh-ok sem hatottak meg, na de amikor kint volt.... legjobb apa es ferj lett. Imadja a lanyat. 1,5 eves a lanyom es este apa kel mar hozza, mert ot hivja:)Most varjuk a tesot, de szinten semmi tobb reakcio a ferjemtol, mint az elsonel, de tudom, h imadni fogja ot is. Ha most neki ez igy jo, akkor minek jatsza meg magat. Szerintem ki tud alakulni jo kapcsolat szules utan is. Nyugodj meg nem lesz gond!
2011. okt. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlreagálod. Nem mindenki ugyanúgy viszonyul a pocakhoz, férfiak meg pláne, nekik nem olyan kézzelfogható még így a baba, de ettől még várhatja, szeretheti. Az én párom sem puszilgatta túl sokat a pocakomat, beszélni soha nem beszélt hozzá, de őszíntén szólva én sem vártam volna ezt el. Ha téged szeretget, félt, vigyáz rád, legyez ez elég, a babát meg majd babusgatja, ha megszületett!

És ne ítéld el ezért, pláne ne süsd rá, hogy nem lesz jó apa. Egyszerűen nem vagyunk egyformák, ezt el kell fogadni.

2011. okt. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ismerve a párom nekem pont az lenne furcsa, ha nekiállna becézgetni meg gügyögni a hasamnak. Néha megsimogatja és ez nekem is elég, amúgy is rühellem ha a hasamat piszkálják.

És igen, én látom rajta, hogy neki mennyire nem könnyű, mennyit vívódik. Ettől függetlenül rendkívül sokat tervezünk, szinte minden pillanatunk a baba körül forog, de ő nem érzi, amit én érzek, neki idegen még az egész, emiatt én nem nyaggatom, hanem elfogadnom, hogy még idő kell neki és az meg sem fordult a fejemben, hogy ettől ő nem lenne majd jó apa.

2011. okt. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 krisztivan ***** válasza:
100%
Az én párom sem gügyögött a pocakomnak.Csak 1X amikor mondtam neki hogy Ő miért nem beszélget vele?Tisztára zizi voltam én is tőle hogy nem is érdekli?Na,aztán amikor egyszer csak oda jött és elkezdte simogatni meg babusgatni akkor én olyan furán éreztem magam mintha csak egy hordozó lennék és mondtam is hogy ez volt az első és utolsó ilyen.Elég ha már kint van és jó apa.Legalábbis nekünk.
2011. okt. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
elgondolkodtató amiket írtatok.remélem nálunk is jóra fordul a helyzet idővel,és kiderül hogy csak én reagáltam túl a dolgot. csak rossz ez így hogy nekem lenne rá igényem neki meg nincs.de azért bízzunk a legjobbakban és köszi a válaszokat.
2011. okt. 5. 12:36
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is minden terhességemnél bazira irigykedtem más babás barátnőimre akiknek a férje minden este beszélgetett a pocakkal(?) a pocakhoz, meg simogatta, meg szívhangot hallgatott, illetve a tenyerén hordozta a nőt, egy kenyeret nem vihetett fel az emeletre, mindig mindenben segített neki a férje stb...

Merthogy az én férjecském meg egyáltalán nem ilyen. Én mondjuk nem hagytam el magam a terhességeim alatt szerencsére problémamentesek is voltak, így ő úgy volt vele hogy minek vegye ki a kezemből a dolgokat stb.

A hasamat az első babánál néha simizte, de ENNYI. Nála az UH-k se változtattak a dolgon, nem érzékenyült el, ő mindig elpoénkodta:)

Most nagyon jó apának tartom!!! Mindhárom gyerekkel irtó kedves, türelmes, sose idegesítik!! Még egyszer se hallottam hogy akár csak kiabált volna velük.Mégis imádja mindhárom, főleg a 3 éves kislányunk nagyon apás most:) Apa a szent, az isten:))

Szóval nem lehet ebből levonni semmilyen következtetést, elhiszem hogy neked rosszul esik hiszen mint írtad neked ez lenne az igényed, de erőltetni úgyse lehet!!! Hidd el attól még rosszabbul éreznéd magad ha csak azért csinálná mert szólsz neki.

2011. okt. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!