Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden védőnő ilyen maradi?

Minden védőnő ilyen maradi?

Figyelt kérdés

32 hetes vok,megkérdeztem tőle,hogy majd mit vigyek a kórházba. Azt mondta,hogy a babának semmit,mert adnak pelenkát,igaz csak nagyon keveset,de csak hazahozó ruhát vigyek neki. Magamnak vigyek vattát meg gézt,abból gyártsak betétet.

Én úgy gondolom,hogy nem az őskorban élünk,hogy magamnak gyártsam az intim ezközt,meg úgy érzem,hogy még tellik 1000 ft-os Tena Ladyre! Meg a babámat se fogom órákig a kakiban hagyni,mert gondolom semmire nem elég annyi pelenka,amennyit adnak,és nem azért vettem már pár csomag Liberót,hogy itthon porosodjon! Meg popsitörlőt is viszek. Amúgy bababarát a kórház,velem lesz egész nap a baba,tehát nem sok időm lesz mondjuk betétet gyártani!

Szerintetek? Minden védőnő ilyen?


2009. ápr. 16. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem mai "csirke". :-)

Hát szerencsére nekem ilyen tapasztalatom nincs, mert az én védőnőm 23 éves és nagyon modern és gyakorlatias. Mondjuk mi még csak 20 hetesek múltunk, de eddig bármilyen kérdésem volt, nem őskori tipeket adott. Úgyhogy a kérdésedre a válaszom: nem.

2009. ápr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha baba-mama szobában leszel akkor vigyél a babának rucikat ,én legalábbis vittem és már másnap a saját rucinkban volt a kórházban is.Igen pelus hegyek kellenek és popsitörlő,törölköző a bébinek mert nem minden kórházban adnak,és igen már nagyon modern betéteket árulnak tehát ne te gyártsad magadnak!Ha van még kérdésed szivesen válaszolok akár privin is én már 2x voltam babás szobában most szülök majd harmadszor!üdv. 28 hetes kismama
2009. ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hű, hát érdekes a hozzáállása! Nekünk szerencsére nagyon jófej a védőnőnk, pedig nem huszonéves. Mikor megkérdeztem szülés után mikor ülhetek újra motorra, azt mondta 3 (max. 4) hét, és enyém a pálya. :) Féltem rákérdezni, hogy mit fog szólni, de még ő bíztatott, hogy minnél előbb, nyugodt szívvel pattanjak nyeregbe.
2009. ápr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! Lehet nem maradi a védőnő csak minden lehetőségre fel akart készíteni a betéttel kapcsolatban. Már hallottam arról,hogy akár milyen drága és jó a betét amit viszel, a gátsebedet és a varrásodat irritálja. Még én sem szültem,tehát nem tudom hogy is van ez csak találgatok,mi lehetet az oka hogy ilyet mondott.
2009. ápr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos értelemben igaza van a védőnőnek. Ha nagy a gátseb, sok a varrat, jól jön, ha nem egy viszonylag kemény anyag ér hozzá, hanem egy puhább. Ezért szokták ajánlani az első napokra a gézes vattát. Ahol én szültem, ott is ezt adtak rögtön szülés után, de a szülésznő is ezt ajánlotta a nyílt napon. Az elkészítése pár pillanat, tehát nem vesz el időt a babától. A babád az első napokban egyébként szinte csak eszik meg alszik, bőven lesz időd pihenni, zuhanyozni (naponta többször), és akár betétet is gyártani, de nyugodtan használhatsz Tenát is.. Én együtt voltam a babával és annyi pelust kaptam, amennyit csak kértem, de a biztonság kedvéért vittem is itthonról, de nem volt rá szükség. A hazahozó ruhát elég akkor bevinni, amikor megy értetek apa, fölösleges hamarabb, mert csak a helyet foglalja, a kórházi szekrény amúgy is kicsi.
2009. ápr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a mi kórházunkban pl nem adtak elég pelust sőőt aki babás szobát akart az jóformán nem is kapott....kórháza válogatja,érdeklődj utánna
2009. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia én csak enyit tenék hozzá ahol én szültem kórházban az első nap miután meg van a baba nem is lehet használni csak vattát és vizitkor az orvos megnézi milyen menyiségű és minőségű a vérzésed.
2009. ápr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!